10 najlepszych srebrnych monet do inwestycji

17.02.2021
Category: Można Znaleźć

Większość ludzi marzy o znalezieniu „nieoszlifowanego diamentu – rzadkiej monety kolekcjonerskiej rozdawanej jako reszta z Wal-Martu – ale jako strategia inwestycyjna srebrne monety numizmatyczne są mniej atrakcyjne niż srebrne monety bulionowe.

Czemu? Ponieważ cena srebra gwałtownie wzrośnie. Obecnie handlując na poziomie około 18,50 USD, wielu analityków widzi srebro po 50 USD lub więcej w ciągu najbliższego roku lub dwóch. Posiadanie zbyt dużej ilości pieniędzy zaangażowanych w numizmatykę oznacza, że ​​możesz przegapić nadchodzącą eksplozję srebra.

Mając to na uwadze, oto lista dziesięciu najlepszych srebrnych monet do inwestycji .

Srebrny Orzeł jest jedyną srebrną monetą bulionową na świecie, której wagę, zawartość i czystość gwarantuje rząd Stanów Zjednoczonych. Już samo to sprawia, że ​​monety są bardziej pożądane niż prywatnie wybite „krążki i są zdecydowanie warte minimalnej premii związanej z Silver Eagles. Nowe orły bez cyrkulacji zwykle są sprzedawane za 1,80 do 2,50 dolara powyżej ceny spotowej srebra, podczas gdy „używane orły mogą być sprzedawane za zaledwie 1 dolara powyżej ceny spot.

To, co czyni Silver Eagle tak wyjątkowym, to fakt, że jest on natychmiast rozpoznawalny. W przyszłej sytuacji barterowej Orły prawie na pewno otrzymają premię w stosunku do monet emitowanych przez zagraniczne rządy i nabojów wybitych przez prywatnych mennic. Ograniczona ilość monet nadaje im również pewną wartość numizmatyczną, która zwykle rośnie wraz z wiekiem. Na przykład Silver Eagles z 1986 r. Obecnie uzyskuje premię wyższą o 7 USD, a nawet Orły od 2001 r. Mogą handlować nawet za 5 lub 6 USD. Kup Silver Eagles za mniej na Money Metals Exchange, jednym z najlepszych internetowych dealerów kruszców.

Podobnie jak Srebrny Amerykański Orzeł, Srebrny Liść Klonowy jest wydawaną przez rząd monetą będącą prawnym środkiem płatniczym. Chociaż brakuje mu cache of the Eagle w Stanach Zjednoczonych lub za granicą (oczywiście poza Kanadą), Srebrny Liść Klonu pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych srebrnych monet na świecie, a także jest jedną z najbardziej estetycznych. Maple Leafs są wspaniale zaprojektowane i stanowią prawdziwy, piękny widok. Są to również najczystsze ze srebrnych monet wydawanych przez rząd, w ilości czystego srebra 0,999 (większość innych ma tylko 0,999).

Nowe, nieobrotowe liście klonu są zwykle sprzedawane za około 1,80 USD i 2,50 USD więcej, podobnie jak American Eagles, ale Maple Leafs zwykle szybciej zyskują na wartości numizmatycznej. Na przykład srebrne liście klonu z 2008 r. Są już sprzedawane za około 3 dolary. Niektóre numery mają również bardzo niskie nakłady. Srebrny liść klonowy z 1988 r. – pierwszy rok, w którym moneta została wyprodukowana – miał nakład przekraczający 1,1 miliona sztuk, podczas gdy emisja z 1992 r. Miała nakład zaledwie 343 800 sztuk. Niedrogie srebrne liście klonu w Money Metals Exchange można znaleźć tutaj.

Podczas gdy Srebrne Orły są cenione ze względu na ich łatwe rozpoznawanie, a Liście Klonu są cenione za ich oszałamiające piękno i niskie nakłady, jeśli chodzi o zdobycie jak największej ilości srebra za każdą złotówkę, srebrne krążki APMEX Fine Silver są najlepszym wyborem – przynajmniej w określenia formy „monety. Z technicznego punktu widzenia emisje niebędących prawnymi środkami płatniczymi dokonywane przez prywatnych mennic w ogóle nie są uważane za „monety i ze względów prawnych muszą być nazywane „rundami. Ale srebro nadal jest srebrem, bez względu na to, czy jest emitowane przez rząd Stanów Zjednoczonych, czy przez korporację nastawioną na zysk, taką jak APMEX, a „rundy tej ostatniej należą do najbardziej rozpoznawalnych i akceptowanych prywatnych emisji.

Rundy APMEX są srebrem o próbie .999 i są sprzedawane po 0,79 USD powyżej ceny spot na APMEX. APMEX oznacza American Precious Metals Exchange, a firma sprzedaje również orły, liście klonu i inne rządowe i prywatne srebrne monety i krążki, a także złoto, pallad i platynę. Rundy APMEX nie są tak efektowne wizualnie, jak emisje rządowe o wyższej premii, ale na pewnym poziomie srebro jest srebrne, a rundy APMEX są łatwe do przechowywania i handlu, nie kosztując dużo więcej niż koszty monety.

Srebrne dolary Morgan są monetami rządu Stanów Zjednoczonych, będącymi prawnym środkiem płatniczym, które były bite od 1878 do 1904 r., A następnie ponownie przez rok w 1921 r. Są to monety o masie 0,86 uncji, składające się w 90% ze srebra i 10% z miedzi, co daje im srebro waga 0,77344 uncji trojańskich – prawie dokładnie tyle, ile zawartość srebra w oryginalnych dolarach hiszpańskich, na których początkowo opierała się waluta amerykańska.

Chociaż wiele srebrnych dolarów Morgan ma ogromne premie numizmatyczne, monety niższej jakości z lat, w których wiele zostało wybitych, można kupić po nieco wyższym niż cena spot srebra. Zwykle monety o czystości srebra .999 są lepsze niż monety zmieszane z innymi metalami, ale srebrny dolar Morgan jest tak dobrze rozpoznawalny; jest to rzadki wyjątek od tej reguły.

Austriacka Srebrna Filharmonia to rzadka moneta, która pod względem piękna przewyższa nawet kanadyjski srebrny liść klonu. Jest to także jedyna srebrna moneta denominowana w euro o wartości 1,5 euro będącej prawnym środkiem płatniczym. Jedna strona monety przedstawia wybrane instrumenty z Austriackiej Orkiestry Filharmonicznej – narodowego skarbu Austrii – a druga przedstawia Złotą Salę w Wiedniu, w której odbywa się coroczny koncert noworoczny orkiestry. Wydaje się, że miłośnicy austriackiej ekonomii również mają słabość do tych monet.

Austriackie Filharmonicy są wymieniane za 2-3 dolary więcej, nowość, ale emisje z 2008 roku już przynoszą premię w wysokości co najmniej 2,30 dolara – i to przy zamówieniach na pięćset lub więcej! Pojedynczą monetę Filharmonii Austriackiej z 2008 r. Można kupić w firmie APMEX za około 3,50 USD powyżej ceny spot, z przedziałami cenowymi przy poziomach zakupu dwudziestu, stu pięćset. Cena za dwa tysiące dziewięciu filharmoników zaczyna się od 2,30 $ powyżej i można je kupić już za 1,79 $ za bardzo duże zamówienia.

6. APMEX ½oz Fine Silver Rounds

Chociaż jedna uncja stała się standardową masą srebrnych monet i okrągłych monet, emisje 0,5 uncji mają swoje zalety. Po pierwsze, są bardziej płynne. Jeśli używasz srebra w ramach wymiany handlowej, co robisz, gdy musisz dokonać zmiany? Nie możesz przeciąć jednouncjowej monety na pół, a jeśli zadasz sobie trud przetopienia jej i ponownego przetworzenia, wiąże się to z dużym wysiłkiem i kosztami. Z tego powodu dwa srebrne krążki o masie 1/2 uncji są zawsze bardziej wartościowe niż jeden pełny srebrny krążek – wszystkie inne rzeczy są równe. Jest to trudna koncepcja dla wielu inwestorów i handlowców srebra, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do używania waluty „tokena.

½ uncja i lżejsze problemy mają jednak swoją wadę: przynoszą wyższą premię. Emisje pół uncji z APMEX są sprzedawane za więcej niż 2 dolary powyżej ceny spot – lub 4 dolary powyżej ceny spot za uncję. Mimo to, jeśli masz zamiar mieć zróżnicowane zasoby srebra i wierzysz w możliwość przyszłych scenariuszy barterowych, to dobrze byłoby mieć pod ręką kilka pół uncji. Srebrne kulki o masie pół uncji również są świetnym prezentem i mogą być używane w restauracjach jako wskazówki, które pomogą rozprzestrzenić srebrny błąd.

Od 1837 do 1964 roku dziesięciocentowe części Stanów Zjednoczonych były wykonane w 90% ze srebra iw 10% z miedzi – tak jak srebrny dolar Morgana. Oczywiście dziesięciocentówki były mniejsze i dlatego zawierały mniej srebra; około 0,0715 uncji trojańskich.

Chociaż wiele z tych starszych dziesięciocentówek stało się numizmatycznymi przedmiotami kolekcjonerskimi, tak zwane „śmieciowe srebrne dziesięciocentówki można kupić już po cenie zaledwie 0,20 dolara za monetę. W przeliczeniu na uncję jest to nieco strome i wynosi około 2,79 USD powyżej poziomu spot, ale biorąc pod uwagę zwiększoną płynność mniejszych monet, premia ta może być uzasadniona.

Podobnie jak junk-srebrne dziesięciocentówki, w latach 1932-1964 kawałki za ćwierć dolara w Stanach Zjednoczonych były również wykonane z 90% srebra i 10% miedzi i były dokładnie 2,5 razy cięższe niż srebrne dziesięciocentówki.

Zatem jedna czwarta srebra zawierała około 0,17875 uncji trojańskich srebra, a centy srebra warte dolara zawierały tyle samo srebra, co ćwiartki srebra warte dolara. „Śmieciowe ćwiartki srebra można kupić po cenie około 0,40 USD za monetę.

Nie tylko Stany Zjednoczone i Kanada emitują jednouncjowe srebrne monety bulionowe; nasi sąsiedzi na południu również. Meksykańskie Srebrne Libertady są pięknymi monetami, ale mają wyższą cenę o 2 dolary i są nieco mniej zbywalne niż emisje „bardziej zaufanych rządów, takich jak Stany Zjednoczone i Kanada.

10. Monarch Precious Metals 1 / 10oz Silver Rounds

Powtarzam, im mniejsza moneta, tym bardziej płynna – w granicach rozsądku. Również w przypadku rund ¼oz i 1/10 uncji Monarch produkuje również 1-gramowe naboje, a przy tak niewielkich monetach koszt produkcji kilkakrotnie przewyższa wartość metalu. Jednak jedna dziesiąta uncji to wielki ciężar dla handlu i tak, dziesięć monet 1/10 uncji zawsze będzie wartych więcej niż jedna moneta uncjowa, przy czym wszystkie inne rzeczy są równe. Można to zweryfikować za pomocą szybkiego wyszukiwania w serwisie eBay i ma to również sens: jak wspomniano wcześniej, kłopoty z rozbiciem istniejących monet na mniejsze części byłyby kosztowne, a te monety zostały już rozbite. Kosztują znacznie więcej – około dwa razy więcej niż cena ich zawartości srebra przy obecnych kursach – więc z pewnością nie powinny one być jedynymi monetami, ale są mile widzianym dodatkiem do każdego zdywersyfikowanego srebrnego portfela.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy