2x Bitcoin: Chcesz podwoić swój BTC na Księżyc? Zapomnij o tym

17.02.2021
Category: Wiele Osób

W obliczu światowego kryzysu i zawirowań na giełdach rosnąca liczba programów inwestycyjnych reklamuje sposób na szybkie podwojenie ilości bitcoinów. Na przykład Moon Bitcoin Live twierdzi, że jest licencjonowanym podwajaczem bitcoinów, obiecując że inwestorzy mogą podwoić swoje bitcoiny w ciągu 24 godzin, z gwarantowanymi wypłatami. Istnieje jednak wiele sygnałów ostrzegawczych dotyczących tego typu programu inwestycyjnego.

Chcesz najświeższe informacje o Crypto?

Więc śledź nas w Google News!

Moon Bitcoin na żywo

Pogrążanie się na giełdach i strach przed koronawirusem sparaliżowały wiele branż i skłoniły wiele osób do poszukiwania alternatywnego sposobu zarabiania pieniędzy. Niestety, wiele oszustw czerpie korzyści z finansowej desperacji ludzi, z których niektóre miały miejsce przed Covid-19, podczas gdy inne pojawiły się dopiero niedawno.

Wśród nich jest Moon Bitcoin Live, program podwajania bitcoinów, który obiecuje podwoić twoje bitcoiny w ciągu 24 godzin. Jego strona internetowa zawiera wiele odważnych, bezpodstawnych twierdzeń, wyświetlających wiadomość „Moon Bitcoin Live Awesome Investment z przodu i na środku. „Moon Bitcoin Live zapewnia prawdziwą platformę do natychmiastowego pomnożenia bitcoinów, stwierdza strona internetowa, twierdząc, że jest to „pierwszy zaufany podwojacz bitcoinów, a wypłaty są gwarantowane. Ten program inwestycyjny jest bardzo podobny do kilku innych, w tym Bitcoin Doubler Club.

Moon Bitcoin Live twierdzi, że oferuje „niesamowitą inwestycję, w której inwestorzy mogą podwoić swój bitcoin w ciągu 24 godzin, z gwarantowanymi wypłatami. W rzeczywistości te same twierdzenia były wykorzystywane w wielu oszustwach.

Czerwone flagi, gwarancje, Bitcoin x2 w ciągu 24 godzin

Podobnie jak wiele oszustw, Moon Bitcoin Live ma kilka oczywistych czerwonych flag. Oszuści inwestycyjni zawsze trafiają w swoje cele za pomocą szeregu technik perswazji, licząc, że nie przeprowadzą badań przed zainwestowaniem. Poza obietnicami, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, takie jak „podwojenie bitcoina w zaledwie 24 godziny, „100% bezpieczne i „natychmiastowe wypłaty po 24 godzinach, Moon Bitcoin Live reklamuje „gwarantowane wypłaty. Jego strona wyświetla również, bez dowodu, to, co twierdzi, że są wypłatami, które rzekomo otrzymali jej członkowie.

Innym ważnym sygnałem ostrzegawczym jest prośba o inwestycję z góry. Utworzenie konta jest bezpłatne, „Po prostu wprowadź swój adres BTC, zachęca witryna Moon Bitcoin Live, zwracając uwagę, że płatności są przetwarzane natychmiast, a wszystkie metody płatności są akceptowane. Następnie poprosi Cię o przesłanie od 0,005 do 5 BTC na „adres depozytu firmy. Aby zachęcić do dużych depozytów, program oferuje 200% premii za płatności powyżej 0,5 BTC. Moon Bitcoin Live oferuje również program partnerski, który, jak twierdzi, płaci prowizję w wysokości 20%.

Jednak po wysłaniu bitcoinów do tych oszustów prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczysz swoich monet. Taktyki te były stosowane przez wielu oszustów, ponieważ podmiot objęty regulacją miałby zakaz składania takich roszczeń. Zamiast tego mają obowiązek ostrzegać inwestorów przed potencjalnym ryzykiem inwestycyjnym.

Sekcja witryny Moon Bitcoin Live przedstawia obietnicę programu podwojenia bitcoinów w ciągu 24 godzin. W rzeczywistości jest to taktyka oszustwa. Podmioty regulowane nie mogą wysuwać takich roszczeń, ale mają obowiązek ostrzegać inwestorów przed jakimkolwiek ryzykiem inwestycyjnym.

Uważaj na fałszywy adres i rejestrację

Oszustwa często zawierają fałszywy adres, a czasem fałszywy numer rejestracyjny, aby brzmieć legalnie. Moon Bitcoin Live ma być firmą zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii, ale zamiast jednego numeru rejestracyjnego, jak wszystkie inne legalne firmy, ten schemat zawiera dwa różne numery na swojej stronie internetowej. Pierwszy to 10518084, umieszczony w stopce strony, a drugi to 10714202, znajdujący się w certyfikacie założycielskim programu.

News.Bitcoin.com skontaktował się z Companies House, brytyjskim rejestratorem firm, który jest agencją wykonawczą i funduszem handlowym rządu Jej Królewskiej Mości, aby zapytać o dwa numery rejestracyjne. Według Companies House, pierwszy numer (10518084) faktycznie należy do firmy o nazwie Crypto Zero Ltd., podczas gdy drugi (10714202) należy do Bitcoin Finance Ltd. Co ważniejsze, organ potwierdził bezpośrednio do news.Bitcoin.com, że firma notowana na liście. na certyfikacie założycielskim Moon Bitcoin Live, Moonbitcoin.live Finance Ltd. nie jest w nich zarejestrowana.

Moon Bitcoin Live twierdzi, że jest zarejestrowany pod dwoma różnymi numerami firm. Jednak w rzeczywistości żadna z liczb nie należy do firmy. Fałszywy certyfikat założycielski został opublikowany na stronie Moon Bitcoin Live.

Ponadto adres Moon Bitcoin Live podany na jego stronie internetowej w rzeczywistości nie istnieje. Jego fałszywy dokument rejestracyjny również błędnie odnosi się do „Ustawy o spółkach z 2019 r. Zamiast do Ustawy o spółkach z 2006 r.

Istnieje wiele schematów podwajania bitcoinów; niektórzy nawet obiecują podwoić bitcoiny w mniej niż 24 godziny. Zachowaj szczególną ostrożność podczas wyszukiwania okazji inwestycyjnych, jak ostrzegał wcześniej news.Bitcoin.com. Przy tak wielu sygnałach ostrzegawczych każdy, kto wysyła swoje bitcoiny do programu inwestycyjnego, takiego jak Moon Bitcoin Live, prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczy swoich pieniędzy, nie mówiąc już o ich podwojeniu. Ponadto, w miarę pogłębiania się światowego kryzysu, do Internetu pojawiło się mnóstwo nowych oszustw, aby wykorzystać inwestorów.

Co myślisz o programach inwestycyjnych, które obiecują podwojenie Twojego bitcoina? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy