760 Credit Score: teraz kluczowy próg

760 Credit Score: teraz kluczowy próg
16.10.2020
Category:

760 punktów kredytowych jest teraz bardzo ważnych

Od czasu do czasu mówię o konkretnych ocenach kredytowych, aby podkreślić ich znaczenie.

Dlatego dzisiaj omówimy „760 punktację kredytową”, czyli więcej niż dowolną trzycyfrową liczbę.

Wierz lub nie, ale dokładne liczby mają znaczenie w świecie oceny zdolności kredytowej. Czemu? Ponieważ niektóre banki i pożyczkodawcy ustalają progi oceny zdolności kredytowej nie tylko dla stóp procentowych, ale także dla zgód.

Tak więc w dzisiejszych czasach dość często zdarza się, że pożyczkodawcy hipoteczni proszą o naprawdę wysokie wyniki kredytowe, aby kwalifikować się do kredytu mieszkaniowego.

760 Fico Zdobądź najwyższy próg

Na przykład obecnie najwyższy poziom punktacji kredytowej wynosi 760, przynajmniej jeśli chodzi o wyniki Fico. A wyniki Fico są właściwie jedynymi używanymi przez pożyczkodawców kredytów hipotecznych.

Nie oznacza to, że nie zostaniesz zatwierdzony z wynikiem kredytowym poniżej 760, oznacza to po prostu, że możesz nie otrzymać najniższego oprocentowania kredytu hipotecznego lub mieć przywilej wyboru dowolnego programu pożyczkowego.

Potrzebne są wyższe wyniki kredytowe

Jeszcze przed kryzysem gospodarczym pożyczkodawcy wydawali się być zadowoleni z ocen kredytowych na poziomie 720 i wyższym. Potem poszedł do 740 i więcej.

Ponieważ jednak oceny kredytowe były coraz mniej wiarygodne, pożyczkodawcy podnieśli stawkę, a ci, którzy mają mniej niż doskonałe wyniki kredytowe, płacą cenę, dosłownie.

Utknęli z wyższymi stopami procentowymi, które mogą ich kosztować setki dolarów miesięcznie i tysiące przez cały okres trwania pożyczki. To naprawdę może dodać ludzi.

Oznacza to, że o wiele ważniejsze jest osiągnięcie jak najwyższej oceny kredytowej. W przeciwnym razie wyrzucasz pieniądze w błoto.

Ocena kredytowa to nie wszystko

Oczywiście ocena kredytowa to nie wszystko. To tylko jeden kawałek ciasta. Możesz mieć ocenę kredytową 760, ale bez stałej historii zatrudnienia, przyzwoitych dochodów i majątku pożyczkodawca może nadal powiedzieć „nie”.

W międzyczasie kredytobiorca z mniejszą zdolnością kredytową mógłby zająć kredyt hipoteczny, choć oprocentowanie jest wyższe.

Krótko mówiąc, oznacza to, że ocena kredytowa 760 i wyższa jest kluczem do zapewnienia, że ​​nic Cię nie powstrzyma podczas ubiegania się o pożyczkę.

A oceny kredytowe są nadal jedyną rzeczą, nad którą kredytobiorcy mają pełną kontrolę, dlatego powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać się na wysokim poziomie w skali oceny kredytowej.

W końcu niekoniecznie masz kontrolę nad swoimi dochodami lub aktywami, przynajmniej nie do końca. Rachunki trzeba płacić, a nie każdy może być milionerem.

Jednak nie ma wymówki dla złej oceny kredytowej. Gdybyśmy wszyscy terminowo płacili rachunki i ograniczyli zadłużenie do minimum, wszyscy bylibyśmy w całkiem niezłej formie.

760 VantageScore niewiele powyżej średniej

I chociaż wynik 760 Fico jest prawie tak dobry, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o korzyści, jakie otrzymasz, wynik 760 punktów kredytowych z mniejszym zaufaniem VantageScore nie jest tak gorący.

Widzisz, średni wynik VantageScore wynosi około 750, więc byłbyś niewiele powyżej średniej.

Znalazłbyś się także w segmencie kredytowym firmy „C”, który z pewnością nie jest na najwyższym poziomie, jak wiemy z tych wszystkich bolesnych lat w szkole.

Więc jeśli Twój VantageScore jest tak niski, możesz przyjrzeć się raportowi kredytowemu, aby określić, co Cię powstrzymuje.

Z pewnością nie jest to straszna ocena kredytowa, ale powstrzyma Cię przed najlepszymi warunkami oferowanymi przez wierzycieli, aw niektórych przypadkach może całkowicie uniemożliwić Ci finansowanie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy