Bitcoin powraca swobodnie i szybko spada – oto dlaczego

17.02.2021

Bitcoin ponownie zaczął spadać, podążając za spadkiem szerszych rynków finansowych, ponieważ inwestorzy obliczają koszt rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Cena bitcoinów, która pod koniec zeszłego tygodnia osiągnęła tymczasowy minimalny poziom nieco ponad 5000 USD za bitcoin, spadła do najniższego poziomu 4787 USD na giełdzie Bitstamp z siedzibą w Luksemburgu wcześnie rano.

Ostatni spadek bitcoina nastąpił, gdy Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych, współpracując z Wielką Brytanią, Japonią, strefą euro, Kanadą i Szwajcarią, próbowała wesprzeć rynki finansowe potężnymi bodźcami – ale wielu uważa, że ​​banki centralne nie posunęły się wystarczająco daleko, a niektóre ostrzegł, że cena bitcoina może spaść jeszcze bardziej.

Ceny bitcoinów ustabilizowały się w ciągu weekendu, ale teraz znów zaczęły spadać.

NurPhoto przez Getty Images

Cena bitcoina wzrosła w górę, gdy Fed ogłosił wczoraj, że obniży stopy procentowe do docelowego zakresu od 0% do 0,25% i zapowiedział, że rozpocznie luzowanie ilościowe, aby wpompować gotówkę o wartości 700 miliardów dolarów bezpośrednio do gospodarki.

Poważne ostrzeżenie wydano za model cenowy Bitcoin o wartości ponad 300 000 USDStyle zarządzania Blockchain w 3 instytucjach finansowych o znaczeniu systemowym wykazują różnorodność strategiiTopowa giełda bitcoinów Coinbase szokuje Dolinę Krzemową – reakcja przedstawicieli branżyBitcoin na krótko podskoczył do prawie 6000 $ za bitcoin, po czym prawie natychmiast spadł – tracąc prawie 10% w ciągu ostatnich 24 godzin.

„Rynki kryptowalut ponownie wydają się odzwierciedlać działania tradycyjnych rynków – powiedział Simon Peters, analityk i ekspert ds. Bitcoinów w firmie brokerskiej eToro.

„Jednak strach jest obecnie prawdopodobnie bardziej dominującą emocją niż chciwość, ponieważ nawet przy takim bodźcu inwestorzy nadal bardzo martwią się, że światowe gospodarki zatrzymają się z powodu COVID-19.

Amerykańskie kontrakty terminowe na akcje i światowe akcje spadły po tym, jak Fed dokonał historycznego ruchu, a kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average i S&P 500 spadły do ​​swoich limitów handlu poza godzinami otwarcia wynoszących około 5%.

„Nie można zaprzeczyć zaangażowaniu Fed w działania, ale jego dramatyczny ruch początkowo wywoła dalszą debatę na temat tego, czy medycyna monetarna będzie działać w gospodarce, na rynkach, czy na obu – powiedział Russ Mold, dyrektor inwestycyjny maklera giełdowego AJ Bell.

Wiele wysokich rangą osobistości ze społeczności bitcoinów i kryptowalut twierdzi, że kupowanie obligacji przez Fed i obniżki stóp procentowych podkreślają wyższość bitcoina nad tradycyjnymi rynkami.

„Fed właśnie obniżył stopy procentowe do zera i ponownie wszedł w QE. Bitcoin został zbudowany na ten moment – powiedział za pośrednictwem Twittera Dan Held, szef działu rozwoju biznesu w USA na giełdzie bitcoin i kryptowalut Kraken.

„Bitcoin to zabezpieczenie, powiedział na Twitterze współzałożyciel amerykańskiej giełdy bitcoin i kryptowalut Gemini, Tyler Winklevoss.

Cena bitcoina nie została wsparta ostatnimi środkami banku centralnego mającymi na celu wsparcie gospodarki. . [+]

„Bitcoin nie ma„ limitu ani„ wyłączników automatycznych , ponieważ jest to prawdziwy rynek z realną ceną rozliczeniową – napisał na Twitterze Pierre Rochard, ekspert od bitcoinów i kryptowalut oraz współzałożyciel Instytutu Satoshi Nakamoto.

„Akcje i obligacje nie są prawdziwymi rynkami, to wioski potiomkinowskie, ich ceny są wysoce zmanipulowane i polityczne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy