Chcesz informacji o Crypto

17.02.2021
Category: Abyś Mógł

Sprawiamy, że zakup odpowiedniego Crypto jest tak prosty, jak to tylko możliwe.

Różnica między Bitcoin Cash a Bitcoinem (wyjaśnione)

Aby zrozumieć, dlaczego Bitcoin w ogóle (i Bitcoin Cash) został stworzony, musimy zacząć od problemu, z którym wszyscy mamy do czynienia od czasu do czasu.

Ciężko pracujesz, aby zarobić dobre wynagrodzenie, które wspiera Twój styl życia. Powiedzmy, że chcesz otrzymać 20 000 $ ze swojego konta bankowego. Co się potem dzieje?

Bank zapyta Cię (w celach dokumentacyjnych) „Jaki jest powód, dla którego dziś wykupiłeś te pieniądze? a jeśli nie „zaakceptują Twojej odpowiedzi, nie uzyskasz dostępu do swoich pieniędzy.

To jednak nie jest pożyczka, na pewno jej nie kradniesz. To TWOJE PIENIĄDZE!

Teraz, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na walkę z pieniędzmi, przekazujesz je na cele charytatywne, czy włożysz do starego materaca, to naprawdę NIE jest to ich sprawa!

Ok, a co z Bitcoinem?

Wracając do kryptowaluty i idei zdecentralizowanego handlu, Bitcoin w swojej zdolności do dokonywania szybkich, tanich i łatwych transakcji nie trafił w sedno.

Technologia Blockchain dla Bitcoin była mała i nieskalowalna, ponieważ Bitcoin łączył swoje transakcje w blok, co oznacza, że ​​był w stanie wykonać średnio 4,6 transakcji na sekundę. (Visa może zrobić 1700 na sekundę)

Aby stworzyć wizualizację wokół tego …

Bitcoin, jeśli chodzi o handel, jest jak każdy w Nowym Jorku wskakujący do swoich samochodów w tym samym czasie i wszyscy muszą jechać jedną pasmem drogi, aby dostać się do celu. To oczywiście tworzy zatory i zajmie Ci dużo więcej czasu, aby dotrzeć do celu.

Bitcoin oferował opcję zapłacenia wyższej opłaty transakcyjnej, jeśli chcesz zbliżyć się do początku linii, co prowadzi do dwóch problemów.

1. Konieczność uiszczania opłat w wysokości do 30% od transakcji

2. Jeśli KAŻDY zdecydował się na przeskoczenie kolejki, pozostaje nam taka sama sytuacja

Co było nie tak z Bitcoinem?

Twórca Bitcoina (Satoshi Nakamoto) chciał odciąć się od pośrednika (banki) i pozwolić nam na dokonywanie transakcji Peer to Peer w codziennych transakcjach. Powyższe problemy spowodowały jednak, że było to sprzeczne z intuicją, ponieważ nawet godzinne opóźnienie i wyższe opłaty nie są atrakcyjne i nie są skalowalne jako rozwiązanie długoterminowe. Spowodowało to, że ludzie siedzą na swoich Bitcoinach tak samo, jak my na Złotym Kruszcu, zamiast używać go codziennie.

Jak do tego dochodzi Bitcoin Cash?

Bitmain i Roger Ver (określani jako „Big Blockers w obozie Bitcoin) wydawały się oczywiste. Jeśli problemem jest rozmiar bloków (dróg) wynoszący 1 megabajt, zwiększmy bloki do 8 megabajtów, aby mogło przejść więcej transakcji (samochodów).

Jednak Small Blockers nie zgodzili się i dostrzegli korzyści z zachowania 1 MB i zamiast zwiększać Bloki (rozmiar linii), zdecydowali, że najlepszym sposobem optymalizacji tego, co już się dzieje, jest utworzenie czegoś, co nazywa się Segwit and Lightning Network (co jest odpowiednik złapania autobusu).

W przeciwieństwie do zwykłej działalności, aby jakiekolwiek funkcje uległy zmianie, muszą mieć 100% zgody na wszystkie aktualizacje od górników, programistów, portfeli, węzłów, wymienników i oczywiście od Ciebie jako użytkownika. Żadne porozumienie nie zostało zawarte, więc trafiamy do „Widelca, jakim jest Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash, wspierany przez Rogera Vera (rzekomy miliarder Bitcoin), był zadowolony z dostosowań, które obejmują większe rozmiary bloków (32 MB w dniu 15 maja 2018 r.), No Segwit (który ich zdaniem zagrażałby decentralizacji sieci Bitcoin), Lightening Network i inna pojemność niż Moja (zachowując to proste).

Tam, gdzie robi się to interesujące, 15 listopada 2018 r., Bitcoin Cash również podzielił się na widelce. Jeden wspierany przez Rogera Vera i Bitmaina (ABC), drugi Bitcoin (SV – co oznacza Satoshi’s Vision) wspierany przez Craiga Wrighta (człowiek, który rzekomo był pseudonimem Satoshi Nakamoto) i Calvina Ayre, ze względu na Bitcoin (ABC) nie pozostaje wierny oryginalnemu raportowi Bitcoin.

Czym różni się Bitcoin Cash od Bitcoin?

Ponieważ Bitcoin Cash jest wynikiem oderwania łańcucha od Bitcoin, ma wiele wspólnych zasad działania Bitcoin. W rzeczywistości mają nawet tę samą historię. Kiedy zacząłeś Bitcoin Cash, jeśli miałeś 1 Bitcoin, miałeś teraz również 1 Bitcoin Cash.

Jednak monety nie są wymienne. Jeśli wyślesz swoją gotówkę Bitcoin do sieci Bitcoin i w jakiś sposób posiadasz 2 BTC. Twoja gotówka bitcoin i bitcoin znajdują się teraz na dwóch różnych zestawach łańcuchów bloków.

Bitcoin Cash, w swojej użyteczności, ma większe bloki i dlatego jest szybszy i tańszy.

Jak przechowywać gotówkę Bitcoin?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutami lub nie jesteś ostrożny w zarządzaniu kluczami, radzenie sobie z Bitcoin Cash może być mylące, zwłaszcza jeśli posiadasz Bitcoin i inne widelce Bitcoin.

Bitcoincash.org sugeruje kilka portfeli do wykorzystania na Bitcoin Cash. Prosimy o zapoznanie się z wyborem portfela, który odpowiada Twoim wymaganiom.

W 2017 roku popularne stały się portfele sprzętowe (Trezor i Ledger – podobne do pamięci USB). Portfel sprzętowy zabezpiecza twój klucz prywatny (kody dostępu), który przechowuje twój Bitcoin na zewnętrznym urządzeniu poza twoim komputerem osobistym. Oznacza to, że nie ma powodu do niepokoju, jeśli komputer jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem.

Główną różnicą jest to, że Bitcoin ABC pozostał na poziomie 32 MB, podczas gdy jako Bitcoin SV 128 MB i rozszerza się. Funkcjonalność inteligentnych kontraktów *

Bitcoin ABC jest nadal bardziej popularny i sklasyfikowany jako prawdziwy Bitcoin Cash.

Zasadniczo Bitcoin Cash jest twardym rozwidleniem protokołu Bitcoin, który stworzył nową monetę z większym rozmiarem bloku, abyś mógł doświadczyć większej użyteczności dzięki szybszym transakcjom i niższym opłatom przy zachowaniu decentralizacji.

W zamknięciu

Ten system jest naprawdę bezstronny i imponujące jest to, że nawet w przypadku kluczowych graczy zaangażowanych w ich odmienną ideologię ostatecznie możesz wybrać to, co działa dla Ciebie, zamiast kontynuować zmiany, które mogą nie działać dla Ciebie.

* Inteligentna umowa to protokół komputerowy przeznaczony do cyfrowego ułatwienia, weryfikacji lub egzekwowania negocjacji lub wykonania umowy. Inteligentne kontrakty pozwalają na wykonywanie wiarygodnych transakcji bez osób trzecich.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy