Co to jest dobra ocena kredytowa na zakup domu? Plus wskazówki, jak zwiększyć swój wynik

17.02.2021
Category: Kredytowa Jest

Twoja ocena kredytowa powinna być jedną z pierwszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas uzyskiwania spraw finansowych w celu zakupu domu. Wszyscy nabywcy domu w takim czy innym momencie muszą zadać sobie pytanie: „Jaka jest dobra ocena kredytowa dla kredytu mieszkaniowego? Co ważniejsze, „Jeśli nie mam dobrej zdolności kredytowej, jak mogę ją poprawić?

Twoja ocena kredytowa może zwiększyć lub zmniejszyć prawdopodobieństwo sfinansowania domu. Aby uzyskać najniższe oprocentowanie kredytu hipotecznego, potrzebujesz najwyższej zdolności kredytowej, jaką możesz uzyskać. Nawet pół punktu różnicy może mieć olbrzymi wpływ na Twój kredyt hipoteczny i jego spłatę przez cały okres trwania kredytu.

Bycie rodzinnym pożyczkodawcą hipotecznym, który posiada licencje we wszystkich 50 stanach, uczyniło American Financing ekspertem w zakresie zdolności kredytowej i chcemy podzielić się tym, co wiemy. Dowiedz się, na czym polega dobra zdolność kredytowa i jak ją wykorzystać, aby kupić wymarzony dom.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Istnieje kilka ocen kredytowych, które możesz sprawdzić w różnych agencjach kredytowych (Equifax, Experian i TransUnion). Twój FICO (Fair Isaac Corporation), która jest pierwszą firmą, która oferuje model ryzyka kredytowego z wynikiem, jest złotym standardem modeli, z których korzysta większość instytucji finansowych. Sprawdzanie wyniku FICO nie jest wielką tajemnicą i jest nie tylko łatwe do sprawdzenia, ale także bezpłatne.

Masz prawo do jednej bezpłatnej kopii kredytu co 12 miesięcy od każdej z trzech ogólnokrajowych agencji informacji kredytowej. Federalna Komisja Handlu chroni to prawo konsumentów i może udzielić wszelkich niezbędnych bezpłatnych informacji dotyczących sprawozdawczości kredytowej.

Istnieją również renomowane firmy, które mogą bezpłatnie udostępniać wszystkie trzy raporty kredytowe, a nawet dostarczać aplikacje, które mogą Cię ostrzegać, gdy coś w Twoim profilu kredytowym ulegnie zmianie, np. WalletHub.

Jak oceny zdolności kredytowej wpływają na stopy procentowe?

Wysoka ocena kredytowa może zaoszczędzić tysiące dolarów odsetek przez cały okres trwania kredytu hipotecznego. Czemu? Twoja ocena kredytowa odzwierciedla Twoją ogólną historię kredytową, a kredytodawcy uważają ją za kluczowy wskaźnik prawdopodobieństwa spłaty kredytu hipotecznego. Opiera się na Twoim raporcie kredytowym, który obejmuje poniższe czynniki.

Dokumenty publiczne (upadłości, orzeczenia itp.)

Długość historii kredytowej

Nowe konta kredytowe

Używane konta

Rozważmy przykład. Załóżmy, że finansujesz pożyczkę w wysokości 250 000 USD w ciągu 30 lat. Stopy procentowe (dzisiejsze stawki na dzień 05.09.18) mogą się różnić w zależności od wyniku FICO. Możesz patrzeć na miesięczne spłaty kredytu hipotecznego tak niskie, jak 1228 USD lub nawet 1472 USD.

Jaka jest dobra ocena kredytowa kredytu mieszkaniowego?

Krótka odpowiedź brzmi: to zależy. Minimalna ocena kredytowa potrzebna do zakupu nowego domu, mieszkania lub kamienicy będzie zależeć od rodzaju kredytu hipotecznego, do którego się kwalifikujesz. Ponadto pożyczkodawcy przejrzą Twoją historię finansową, wskaźnik zadłużenia do dochodów i bieżące zadłużenie, aby pomóc im określić stopę procentową i kwotę pożyczki.

Poniższy wykres pokazuje, jakie są „zazwyczaj używane jako minimalne wyniki FICO według rodzaju kredytu hipotecznego. *

FHA Loan 560+ ocena kredytowa

Ocena kredytowa VA Loan 600+

Kredyt USDA 600+ ocena kredytowa

Kredyt konwencjonalny 620+ ocena kredytowa

Ocena kredytowa Jumbo 680+

(Liczby te mają stanowić jedynie punkt wyjścia, ponieważ istnieje wiele czynników, które wpływają na zatwierdzenie kredytu hipotecznego. Skontaktuj się z konsultantem ds. Kredytów hipotecznych American Financing, który pomoże Ci porównać opcje i programy pożyczkowe dla Twojej konkretnej sytuacji).

* Wymagania dotyczące pożyczek FHA, VA, konwencjonalnych i USDA mogą ulec zmianie. Pożyczki Jumbo mogą być niedostępne. W wyniku COVID-19 inwestorzy hipoteczni nie są w stanie obsłużyć tylu pożyczek, co oznacza, że ​​wytyczne dotyczące gwarantowania emisji pożyczek rządowych stają się coraz bardziej rygorystyczne.

* Tymczasowo nie możemy oferować pożyczek w USDA z powodu COVID-19.

Zmiany wymagań wynikające z ustawy Dodda-Franka

Krach na rynku mieszkaniowym w 2008 r. Skłonił ówczesnego prezydenta Obamę do podpisania ustawy Dodd-Frank Wall Street Reform and Consumer Protection Act w 2010 r. Zasadniczo zaostrzenie wymagań w branży kredytów hipotecznych i utrudnienie zakwalifikowania się do kredytu dla osób o niskim poziomie kredytu wyniki szczególnie. Jeśli masz niską zdolność kredytową, nie rozpaczaj, istnieją metody i zasoby, które mogą poprawić Twoją zdolność kredytową.

Postępuj zgodnie z tymi strategiami, a prawdopodobnie odniesiesz sukces:

Dokonuj płatności na czas

Zawsze dokonuj płatności na czas, aby poprawić swoją zdolność kredytową. Twoja historia płatności stanowi 35% Twojej oceny kredytowej, a opóźnienia w płatnościach pozostają w raporcie kredytowym przez siedem lat. Mimo to wpływ opóźnionych płatności na Twój wynik z czasem maleje.

Obniż swój dług i zwiększ zarobki

Twój współczynnik wykorzystania kredytu to procent kredytu, którego używasz na swoich kontach kart kredytowych i stanowi 30% Twojej oceny kredytowej. Dlatego im wyższe saldo masz na swoich kartach kredytowych, tym niższy będzie Twój wynik kredytowy. Upewnij się, że najpierw spłacisz mniejsze długi, a następnie zacznij radzić sobie z większym długiem.

Chociaż Twój dochód nie wpływa bezpośrednio na Twoją zdolność kredytową, z pewnością może pomóc w zadłużeniu się i wpłynąć na Twoją zdolność do uzyskania pozwolenia na sfinansowanie domu. Postaraj się znaleźć dodatkową pracę, aby uzupełnić swoje dochody lub po prostu poproś o podwyżkę, jeśli uważasz, że jest to uzasadnione.

Ogranicz swoje wnioski kredytowe

Złożenie wniosku o kilka rachunków kredytowych w krótkim czasie jest ostrzeżeniem dla agencji informacji kredytowej. To sprawia, że ​​wydaje się, że jesteś w niebezpieczeństwie finansowym i liczy się to z Twoim wynikiem.

W niektórych sytuacjach FICO rozumie, że czasami konsumenci składają wnioski o kilka kont, aby znaleźć najlepszą stawkę. Wiele wniosków kredytowych o pożyczki studenckie, pożyczki samochodowe lub hipoteki złożone w ciągu 45 dni liczy się jako jeden wniosek. Otwarcie wielu nowych kont kredytowych w krótkim czasie może wpłynąć na Twój wynik o 10%, więc zachowaj ostrożność.

Zamknięcie kont kredytowych w celu tymczasowego podniesienia zdolności kredytowej może potencjalnie zaszkodzić twojej zdolności kredytowej, a nie pomóc, ponieważ może wpłynąć na współczynnik wykorzystania kredytu.

Spłać swój dług

Wynajęcie firmy do negocjacji lub spłaty zadłużenia, abyś mógł zapłacić obniżoną kwotę, nie leży w Twoim najlepszym interesie. Prawdopodobnie zostaniesz poinformowany o zaprzestaniu dokonywania miesięcznych płatności, dopóki firma rozliczeniowa nie przekona wierzyciela do zaakceptowania wynegocjowanej, obniżonej kwoty. To z kolei spowoduje większe szkody dla Twojego kredytu i może skutkować odmową kredytu hipotecznego.

Unikaj kontaktów z windykatorami, będąc na bieżąco z płatnościami.

Dla najlepszych rezultatów.

Zasadniczo nie ma skrótów, jeśli chodzi o poprawę zdolności kredytowej. To naprawdę sprowadza się do cierpliwości i zarządzania finansami, od terminowego regulowania rachunków po liczbę posiadanych rachunków kredytowych. Jeśli chcesz uzyskać najlepszy oprocentowanie kredytu hipotecznego, podejmij odpowiednie kroki, aby uzyskać solidną ocenę kredytową.

Kiedy masz pewność, że Twoja zdolność kredytowa jest wystarczająco dobra, aby kupić dom, zadzwoń do jednego z naszych konsultantów ds. Kredytów hipotecznych. Rozmowy są proste i nigdy nie ma na nich presji ani zobowiązań. Jeśli w końcu brakuje Ci zatwierdzenia kredytu hipotecznego, nasz wewnętrzny zespół ds. Obsługi kredytowej może przeprowadzić Cię przez słabości kredytowe i kolejne kroki. Niedrogie posiadanie domu jest w zasięgu ręki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy