Co to jest HAMP? Strona główna Przystępny program modyfikacji

17.02.2021
Allison Landa
Współtwórca, BenzingaZanim wygasł w 2016 r., Program modyfikacji w przystępnej cenie (HAMP) był federalnym programem modyfikacji pożyczek, zaprojektowanym w celu pomocy właścicielom domów zmagającym się z potencjalnym przejęciem.

Na szczęście nadal istnieją alternatywy, które mogą Ci pomóc, jeśli grozi Ci wykluczenie – niezależnie od tego, czy potrzebujesz kredytu hipotecznego, czy refinansowania. Istnieją również niedrogie opcje, jeśli kupujesz dom po raz pierwszy.

Jeśli ryzykujesz wykluczenie lub jesteś samozatrudnionym profesjonalistą poszukującym najlepszego kredytu hipotecznego, nie martw się, że skończą się opcje. Sprawdź przewodnik Benzinga dotyczący alternatyw HAMP.

Szybkie pożyczki: wystarczy złożyć wniosek, zrozumieć w pełniSzybkie pożyczki: wystarczy złożyć wniosek, zrozumieć w pełniUzyskaj wycenę oprocentowania kredytu hipotecznego na zakup lub refinansowanie i zacznij współpracować ze specjalistami od kredytów hipotecznych, którzy znają tę przestrzeń od podszewki!

 • Co to był HAMP?
 • HAMP AlternativesJak skutecznie uniknąć wykluczenia?Co to był HAMP?

  HAMP pojawił się po kryzysie kredytów hipotecznych subprime w 2008 roku i recesji. Było to częścią Troubled Asset Relief Program, federalnego programu mającego na celu zakup trudnych aktywów i kapitału od instytucji finansowych.

  W tamtym czasie wielu właścicieli domów znalazło się w trudnej sytuacji, ponieważ kupowanie i sprzedawanie domów stało się trudne po zaostrzeniu standardów kredytowych. Właściciele kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu znaleźli się pod wodą, gdy wyższe stawki podniosły wysokość płatności.

  Wprowadzony w 2009 roku, HAMP był specjalnie przeznaczony dla osób spłacających ponad 31% swojego dochodu brutto na kredyt hipoteczny. Program mógłby przedłużyć pożyczki, obniżyć kapitał hipoteczny lub odsetki oraz tymczasowo odroczyć płatności.

  Kredyty hipoteczne musiały mieć niespłacone saldo poniżej 729,750 dolarów, a domy należało uznać za nadające się do zamieszkania.

  Aby wziąć udział, właściciele domów musieli być w stanie spłacać miesięczne spłaty kredytu hipotecznego po modyfikacji. Płatności spadły średnio o ponad 530 USD miesięcznie, a prywatni pożyczkodawcy musieli wprowadzać modyfikacje kredytu hipotecznego bez ponoszenia kosztów przez podatników. Prawie 5 milionów amerykańskich właścicieli domów otrzymało pomoc hipoteczną dzięki tym publicznym i prywatnym wysiłkom.

  HAMP Alternatives

  Teraz, gdy HAMP już nie istnieje, jakie opcje są dostępne dla zmagającego się z problemami właściciela domu w USA? Nadal masz wybór, a my zebraliśmy listę naszych najlepszych ofert – a kiedy skończysz, nie zapomnij przeczytać naszego przewodnika po kredytach hipotecznych.

  WyrozumiałośćMortgage forbearance to alternatywa HAMP, która określa umowę między Tobą a Twoim pożyczkodawcą hipotecznym lub osobą obsługującą. Ta umowa może tymczasowo wstrzymać lub zmniejszyć płatności na określony czas. Forbearance może być dobrym wyborem, jeśli odczuwasz krótkoterminowe zwiększone wydatki lub jesteś obecnie bezrobotny. Pamiętaj – to nie eliminuje tego, co jesteś winien.

  Opcje forbearance zależą od takich czynników, jak:

  • Twój rodzaj pożyczki
  • Twój serwisantWymagania w umowie pożyczkiJeśli myślisz o wyrozumiałości, pamiętaj:

   • Masz wybór – przedłuż okres kredytowania lub umów się na oddzielny kredyt.
   • W przypadku przedłużenia pożyczki nieodebrane płatności zostaną naliczone do końca okresu spłaty pożyczki.Jeśli otrzymasz oddzielną pożyczkę, będziesz musiał ją spłacić pod koniec pożyczki.Od wszelkich nieodebranych płatności nadal naliczane są odsetki.Aby poprosić o wyrozumiałość, zadzwoń do pożyczkodawcy lub osoby obsługującej w celu uzyskania dostępnych opcji.

    Refinansowanie o wysokim LTVRozważ refinansowanie z wysokim LTV, jeśli masz kredyt hipoteczny Fannie Mae i nadal dokonujesz terminowych płatności. Musisz mieć wysoki stosunek wartości kredytu do wartości, który uniemożliwia Ci skorzystanie ze standardowych opcji refinansowania typu cash-out. Inne wymagania kwalifikacyjne obejmują:

    • Brak 30-dniowych zaległości w ciągu ostatnich 6 miesięcy
    • Nie więcej niż jedno 30-dniowe przestępstwo w ciągu ostatnich 12 miesięcyBrak zaległości przekraczających 30 dniNotatka z datą 1 października 2017 r. Lub późniejCo najmniej 15 miesięcy między datą noty pierwotnej hipoteki a datą noty kredytu refinansowego o wysokim LTVPonadto z nowej pożyczki musisz skorzystać w jeden z następujących sposobów:

     • Niższe oprocentowanie
     • Krótszy okres amortyzacjiNiższy miesięczny koszt kapitału i odsetekPrzejście na bardziej stabilny produkt hipoteczny, na przykład przejście z kredytu o regulowanej stopie na kredyt o stałym oprocentowaniu Aby dowiedzieć się więcej o refinansowaniu z wysokim LTV, kliknij tutaj.

      Modyfikacja pożyczki VAJeśli masz pożyczkę VA, możesz mieć prawo do jej modyfikacji. Wiąże się to ze stałą zmianą warunków pożyczki – saldo kapitału wzrośnie o kwotę, którą jesteś winien z tytułu opóźnionych płatności i zostanie utworzona nowa miesięczna rata. Modyfikacje pożyczki VA muszą spełniać warunki, w tym:

      • Twoja pożyczka jest niespłacona.
      • Przyczyna niewykonania zobowiązania została lub zostanie rozwiązana i nie oczekuje się, że wystąpi ponownie.Dochód Twojego gospodarstwa domowego musi pokrywać wszystkie zobowiązania finansowe.Od daty zakończenia pożyczki dokonałeś co najmniej 12 miesięcznych płatności.Przyjmujesz obowiązek spłaty pożyczki.Modyfikacja pożyczki przywróci pożyczkę i wycofa ją z płatności.Pożyczka nie była modyfikowana w ciągu ostatnich 3 lat ani łącznie więcej niż 3 razy.Ponadto możesz nie otrzymać żadnego zwrotu gotówki z tytułu modyfikacji pożyczki VA.

       Fannie Mae lub Freddie Mac Flex ModificationTa modyfikacja łączy w sobie elementy HAMP – standardowej modyfikacji i bardziej usprawnionej modyfikacji. Fannie Mae nazywa tę opcję „łatwiejszym, bardziej elastycznym sposobem pomocy większej liczbie kredytobiorców w zakwalifikowaniu się do modyfikacji kredytu w zmieniającym się środowisku mieszkaniowym.

       Modyfikacje Flex mogą dotyczyć wszystkich zaległych kredytów hipotecznych, w tym kredytów hipotecznych zagrożonych niewypłacalnością. Program oferuje wyrozumiałość dla jakiegoś dyrektora. Jeśli zaległości w płatnościach trwają mniej niż 90 dni, możesz złożyć wniosek. Modyfikacja Flex ma na celu 20% redukcję płatności, a także 40% stosunek wydatków mieszkaniowych do dochodu.

       Jeśli zaległości w płatnościach przekraczają 90 dni, program zakłada redukcję płatności o 20% bez konieczności posiadania dokumentacji.

       Plany spłatyTradycyjne i internetowe kredyty hipoteczne mogą kwalifikować się do planu spłaty. Plany spłaty zwiększają twoją regularną płatność o procent zaległej kwoty, a okres spłaty kończy się, gdy spłacisz całą kwotę.

       Plan spłaty może być dla Ciebie najlepszy, jeśli:

       • Opuściłeś kilka rat kredytu hipotecznego, ale teraz jesteś stabilny finansowo
       • Możesz udokumentować swoją zdolność do spłaty zaległej kwoty, w tym wszelkich związanych z nią opóźnień i opłatPonadto przekonasz się, że plany spłaty można łączyć ze zwłoką, jeśli możesz wykazać, że zbliżają się fundusze z nowej pracy, zwrotu podatku lub innego źródła.

        Modyfikacja pożyczki FHAModyfikacja pożyczki FHA pozwala uniknąć wykluczenia poprzez zastosowanie częściowego roszczenia do 30% niespłaconego kapitału plus modyfikacja. Roszczenie częściowe przesuwa spłatę kapitału hipotecznego z nieoprocentowaną hipoteką podporządkowaną. Kredyt hipoteczny jest należny dopiero po spłacie pierwszego kredytu hipotecznego.

        Musisz ukończyć 3-miesięczny okres próbny i dokonać wszystkich zaplanowanych płatności. W tym okresie Twoja miesięczna płatność będzie równa kwocie przyszłej zmodyfikowanej płatności. Jeśli przegapisz płatność podczas okresu próbnego, utracisz uprawnienia.

        Wymagania kwalifikacyjne obejmują:

        • Kredyt hipoteczny ubezpieczony przez FHA, który nie kwalifikuje się do innych działań łagodzących
        • Odpowiednie wskaźniki zadłużenia do dochodówPomyślne zakończenie próbnego planu płatności12 miesięcy lub mniej zaległości w płatnościachZmodyfikowana pożyczka musi być 30-letnią hipoteką o stałym oprocentowaniuJak skutecznie uniknąć wykluczenia?

         Bez względu na wybrany program, działaj szybko, jeśli grozi Ci wykluczenie.

         Pierwszym krokiem do zrobienia jest skontaktowanie się z pożyczkodawcą lub usługodawcą – istnieją opcje, które mogą Ci pomóc. Odpowiadaj na wszystkie wiadomości od pożyczkodawcy lub osoby obsługującej – ignorowanie lub odkładanie czegokolwiek spowoduje więcej problemów.

         Zrozum swoje prawa wynikające z umowy kredytu hipotecznego i oceń opcje zapobiegania przejęciu. Możesz także podjąć kroki w celu ograniczenia wydatków i powrotu na właściwą ścieżkę finansową. Dzięki różnorodnym dostępnym opcjom modyfikacji, spłaty i refinansowania możesz argumentować za unikaniem wykluczenia.

         Porozmawiaj z ekspertem ds. Kredytów mieszkaniowychZadzwoń teraz, aby omówić swoją obecną sytuacjęDomy na sprzedaż blisko CiebieDomy na sprzedaż blisko CiebieOferty są stale aktualizowane, więc nie przegapisz domów, które właśnie trafiły na rynek.

         popularne artykuły
        • 7 najlepszych pożyczkodawców kredytów hipotecznych
        • Najlepsze firmy udzielające kredytów hipotecznychNajlepsi pożyczkodawcy hipoteczni dla kupujących po raz pierwszy w domuNajlepsi pożyczkodawcy hipoteczni onlineNajlepsi pożyczkodawcy hipoteczni dla osób samozatrudnionychNajlepsze oprocentowanie i pożyczkodawcy VA (Veterans)Ile domu mogę sobie pozwolić?Jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipotecznyJak uzyskać pożyczkę VAJak zakwalifikować się do pożyczki FHAUzyskaj najlepsze oprocentowanie kredytu hipotecznegoWspółpracuj z najlepszymi specjalistami od kredytów hipotecznych w branży. Rozpocznij wycenę zakupu lub refinansowania w kilka sekund.Polecane przewodniki – najlepsze zNajlepszy kredyt hipoteczny JumboGotowy, aby znaleźć najlepszą pożyczkę typu jumbo dla swoich potrzeb? Nasz przewodnik po najlepszych firmach hipotecznych, które oferują duże pożyczki, ułatwi nieco przeprowadzkę do wymarzonego domu.

         Najlepsze firmy udzielające kredytów hipotecznychOto wszystko, co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji o pożyczkodawcy hipotecznym. Poznaj siedem najlepszych firm hipotecznych. Wskazówki dotyczące znalezienia najlepszego kredytodawcy hipotecznego.

         Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni dla kupujących po raz pierwszy w domuChcesz kupić swój pierwszy dom? Zobacz najlepszych pożyczkodawców hipotecznych dla kupujących pierwszy dom, w tym aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych i nie tylko.

         Najlepsi tradycyjni kredytodawcy hipoteczniCo to jest zwykły kredyt hipoteczny i czy jest dla Ciebie odpowiedni? Oto przewodnik Benzinga po konwencjonalnych kredytach hipotecznych i najlepszych konwencjonalnych kredytodawcach.

         Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni dla osób samozatrudnionychJesteś samozatrudniony i szukasz najlepszego pożyczkodawcy hipotecznego? Zobacz najlepszych pożyczkodawców w zakresie kredytów na wyciągach bankowych i zacznij kupować lub refinansować.

         Najlepsi pożyczkodawcy hipoteczni onlinePożyczkodawcy online są popularni na rynku pożyczek mieszkaniowych, ponieważ oferują łatwy proces składania wniosków i krótkie terminy realizacji. Benzinga opracowała listę najlepszych obecnie dostępnych pożyczkodawców hipotecznych online.

         Recenzje kredytodawców hipotecznychBank of America MortgageKredyty hipotecznePostaćRefinansowanieVeterans United MortgageZakupLuksusowy kredyt hipotecznyZakupMortyZakupNowe fundusze amerykańskieDybyPHH CorpZakupRefinansowanieM&T Bank CorpRefinansowanieQuicken Loans MortgageRefinansowanieWells Fargo – hipotekaRefinansowanieKredyt hipoteczny Wyndham CapitalRefinansowanie Metodologia: Aby określić najlepszych kredytodawców hipotecznych, Benzinga przeanalizowała ponad 100 kredytodawców i brokerów hipotecznych. Zwróciliśmy uwagę na pożyczkodawców hipotecznych, którzy oferują wiele rodzajów pożyczek, mają okres zamknięcia wynoszący 30 dni lub mniej i minimalny wynik kredytowy 620. Preferujemy również pożyczkodawców hipotecznych, którzy mają możliwość składania wniosku o pożyczkę online i aplikację mobilną.

         Ujawnienie: ta witryna jest bezpłatnym zasobem internetowym, który stara się oferować odwiedzającym pomocne treści i funkcje porównawcze. Informujemy, że operator tej witryny akceptuje rekompensatę reklamową od firm, które pojawiają się w witrynie, a taka rekompensata wpływa na lokalizację i kolejność, w jakiej firmy (i / lub ich produkty) są prezentowane, a w niektórych przypadkach może również wpływać na ocena, która jest im przypisana. W zakresie, w jakim oceny pojawiają się na tej stronie, taka ocena jest określana przez naszą subiektywną opinię i opiera się na metodologii, która agreguje naszą analizę udziału marki w rynku i reputacji, współczynniki konwersji każdej marki, wypłacone nam wynagrodzenie i ogólne zainteresowanie konsumentów. Wpisy firm na tej stronie NIE oznaczają poparcia.

         Zastrzeżenie: Benzinga nie jest bankierem ani pożyczkodawcą (dostawcą informacji). Wiodący dostawcy usług, którzy uczestniczą w tej witrynie, mogą oferować produkty pożyczkowe, które spełniają Twoje kryteria. Zebrane informacje NIE są wnioskiem o kredyt lub pożyczkę hipoteczną, ani nie są wykorzystywane do wstępnej kwalifikacji do żadnego Usługodawcy. Benzinga po prostu odsyła Cię do Usługodawców, którzy pomogą Ci znaleźć potrzebne informacje.

         Nie ma żadnych kosztów, aby złożyć wniosek, uzyskać połączenie z dostawcami usług i otrzymać informacje lub potencjalne oferty pożyczki. Benzinga nie pobiera od Ciebie, konsumenta, opłaty za swoje usługi. Możesz przejrzeć informacje od dostawców usług i porozmawiać z nimi według własnego uznania. Wybrany przez Ciebie usługodawca może zażądać opłaty za przetworzenie Twojej prośby, ale możesz zatrzymać ten proces przed poniesieniem opłaty. Kto płaci rachunki w tej witrynie? Dostawcy usług. Jesteś oczywiście odpowiedzialny za uiszczenie wszelkich opłat związanych z poszukiwanymi informacjami, które mogą skutkować pożyczką od usługodawcy.

         JEST TO STRONA INTERNETOWA ZAWIERAJĄCA INFORMACJE. BENZINGA NIE JEST Pożyczkodawcą. OTRZYMANE INFORMACJE ZOSTANĄ UDOSTĘPNIONE JEDNEJ LUB WIĘCEJ OSÓB TRZECICH W ZWIĄZKU Z TWOIM ZAPYTANIEM.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy