Co to jest konto sprzedawcy?

17.02.2021

Jeśli jesteś właścicielem firmy, prawdopodobnie już wiesz, jak ważna jest możliwość akceptowania kart kredytowych i debetowych jako metod płatności od klientów. Chociaż wciąż jesteśmy daleko od stania się prawdziwie bezgotówkowym społeczeństwem, dziś prawie wszyscy amerykańscy konsumenci mają albo kartę debetową, kartę kredytową, albo obie i polegają na nich przy dokonywaniu większości codziennych zakupów. Akceptacja karty przekłada się bezpośrednio na wzrost sprzedaży i zapobiega ewentualnej utracie sprzedaży od konsumentów, którzy obecnie niosą ze sobą mało gotówki lub nie mają jej wcale i zostawiają książeczki czekowe w domu.

Niestety, możliwość akceptowania kart kredytowych nie jest czymś, co możesz zrobić samodzielnie. Musisz nawiązać relację z dostawcą usług handlowych i uzyskać tak zwane konto handlowe .

Jeśli jesteś nowy w prowadzeniu firmy, możesz się zastanawiać, czym jest konto handlowca i jak działa. Podstawową rzeczą, którą należy wiedzieć o koncie handlowca, jest to, że jest to po prostu konto, na które przelewasz środki z zakupów dokonanych przez klientów za pomocą kart kredytowych i debetowych po ich przetworzeniu . Możesz być zaskoczony, wiedząc, że w rzeczywistości nie będziesz mieć bezpośredniego dostępu do swojego konta sprzedawcy. Zamiast tego środki zdeponowane na nim są automatycznie przesyłane na Twoje konto bankowe, zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych.

Kiedy rejestrujesz się na konto handlowca, oczywiście otrzymujesz coś więcej niż tylko konto, którego nie możesz bezpośrednio używać. Otrzymasz również usługi przetwarzania kart kredytowych i debetowych, które mogą być świadczone przez stronę trzecią lub tę samą firmę, która sponsoruje Twoje konto sprzedawcy. Większość kont handlowych ma również wiele dodatkowych funkcji. Chociaż niektóre z tych funkcji są wbudowane w Twoje konto, inne są opcjonalne (co oznacza, że ​​zazwyczaj będziesz musiał za nie dodatkowo zapłacić). Dodatkowe funkcje kont handlowców mogą obejmować usługi przetwarzania czeków, funkcje raportowania kont online, usługi zapewniające zgodność konta ze standardem PCI i wiele innych.

Spis treści

Co robi podmiot obsługujący karty kredytowe?

Bez względu na to, jak skonfigurujesz swoje konto, zawsze będzie ono obejmować usługę przetwarzania w celu przetwarzania transakcji kartą debetową i kredytową. Te usługi przetwarzania potwierdzą dostępność wystarczających środków, gdy klient użyje karty do zapłaty za zakupy, i, jeśli zostaną spełnione wszystkie niezbędne warunki, autoryzują transakcję. Gdy transakcja zostanie w pełni przetworzona, otrzymasz środki. Oczywiście nie otrzymasz 100% tego, co zapłacił Ci klient. Zapłacisz zarówno opłatę interchange (która trafia do stowarzyszenia kart kredytowych), jak i opłatę manipulacyjną, która trafia do dostawcy konta sprzedawcy. Część opłaty manipulacyjnej, która trafia do dostawcy konta sprzedawcy, może być wyraźnie przejrzysta, jeśli korzystasz z planu cenowego interchange plus,lub może być bardzo trudno określić, czy korzystasz z planu warstwowego czy ryczałtowego. Istnieje wiele różnych opłat i prowizji, które mogą być naliczane w przypadku niektórych transakcji. Chociaż opłaty manipulacyjne są bardzo zmienne, możesz spodziewać się, że zapłacisz około Łącznie 3-5% opłat manipulacyjnych za każdą transakcję . Szczegółowe informacje na temat stawek i opłat za przetwarzanie można znaleźć w naszym poście Kompletny przewodnik po cenach i opłatach za przetwarzanie kart kredytowych .

Jeśli Twój biznes przetwarza dziesiątki, a nawet setki transakcji miesięcznie, możesz się zastanawiać, jak w ogóle zaczniesz śledzić informacje generowane przez wszystkie te działania. Na szczęście większość dostawców usług handlowych oferuje obecnie jakąś formę dostępu do konta online, umożliwiając śledzenie transakcji (i wydatków) w czasie rzeczywistym. Jeszcze nie tak dawno nie istniało raportowanie online, ale dziś jest to podstawowa funkcja Twojego konta sprzedawcy. Otrzymasz również miesięczny wyciąg z konta, który wyszczególnia każdą transakcję i wyszczególnia związane z nią opłaty manipulacyjne. Podczas gdy dostawcy usług handlowych tradycyjnie wysyłali pocztą papierową kopię miesięcznego wyciągu z konta, większość dostawców obecnie umożliwia pobranie kopii cyfrowej.

Aby uzyskać pomoc w odszyfrowaniu wyciągu z konta, zapoznaj się z naszym postem Jak analizować wyciąg z karty kredytowej .

Jak uzyskać konto handlowca

Założenie konta handlowca nie jest samo w sobie bardzo skomplikowane, ale zbyt łatwo jest popełnić błąd, który może kosztować setki – a nawet tysiące – dolarów. Konieczne jest dokładne zbadanie dowolnego dostawcy usług handlowych, którego rozważasz, ponieważ każdy z nich ma różne funkcje, harmonogramy cen i warunki umowy. Jak każda inna branża, dostawcy usług handlowych są od wybitnych do naprawdę okropnych. Niestety, większość dostawców jest dość okropna, przynajmniej jeśli chodzi o zaspokajanie potrzeb właścicieli małych firm. Wysokie stawki i opłaty mogą wpłynąć na Twoje zyski, a uciążliwe warunki umowy mogą sprawić, że utkniesz w złych relacjach biznesowych, w których jedynym wyjściem jest zapłacenie drogiej kary za zerwanie umowy.

Niestety, standardem branżowym – i jedyną rzeczą, którą oferuje większość dostawców – jest trzyletnia umowa z automatyczną klauzulą ​​odnowienia, która jest odnawiana na okres jednego lub dwóch lat po zakończeniu pierwotnego okresu. Wcześniejsze zamknięcie konta spowoduje, że zostaniesz obciążony opłatą za wcześniejszą wypowiedzenie (ETF), która może wynosić od 200 do ponad 600 USD. Niektórzy dostawcy obciążą Cię nawet karą umowną, która spowoduje nałożenie kary na podstawie przewidywanych opłat manipulacyjnych przez cały pozostały okres umowy. W niektórych scenariuszach kary umowne mogą sięgać tysięcy dolarów. Dobra wiadomość jest taka, że ​​branża powoli reaguje na krytykę kupców dotyczącą ich umów. Niektórzy dostawcy zrzekną się teraz ETF, jeśli o to poprosisz, a inni (w tym wszystkie nasze ulubione firmy) będą oferować rozliczenia miesięczne.Żadnych długoterminowych kontraktów i żadnych kar za zamknięcie konta – nie ma nic lepszego.

Jednym z najtrudniejszych aspektów zakładania konta handlowca jest kontakt z zespołem sprzedaży dostawcy. Wiele firm zleca tę funkcję niezależnym agentom sprzedaży. Niestety nie zawsze zapewniają im wysokiej jakości szkolenia i odpowiedni nadzór. Połącz to z faktem, że wielu agentów sprzedaży otrzymuje tylko prowizję, a masz przepis na katastrofę. Widzieliśmy dosłownie setki skarg od sprzedawców, którzy mieli niezależnych agentów, którzy nie ujawnili ważnych warunków umowy, a nawet wprost okłamali ich na temat stawek przetwarzania, warunków umowy i innych aspektów ich konta handlowego. Niektórzy zostali nawet oskarżeni o fałszowanie podpisów kupców na dokumentach kontraktowych, aby zamknąć ich w zawyżonych cenach długoterminowych kontraktów.

Chociaż trudno całkowicie uniknąć kontaktów z niezależnymi agentami, możesz się zabezpieczyć, uważnie czytając całą umowę, zanim zgodzisz się cokolwiek podpisać. Jeśli agent próbuje zmusić Cię do zarejestrowania się, nie dając Ci na to szansy, jest to wyraźna wskazówka, że ​​w umowie są szczegóły, o których nie chce, abyś wiedział. Natychmiast wycofaj się z oferty i znajdź innego dostawcę.

Utworzenie konta handlowca po wybraniu dostawcy wysokiej jakości jest zwykle dość proste. Musisz podać takie informacje, jak nazwa firmy, dane kontaktowe i informacje podatkowe. Musisz również podać numer rozliczeniowy i numer konta bankowego, na które planujesz przyjmować wpłaty. Jednak niewielu właścicieli firm spodziewa się poddać kontroli kredytowej podczas ubiegania się o nowe konto sprzedawcy. W końcu to ty przyjmujesz pieniądze, a nie je pożyczasz. Ale konto handlowe jest w pewnym sensie linią kredytową. Podmiot obsługujący karty kredytowe liczy, że będziesz odpowiedzialny za wszystkie obciążenia zwrotne i zwroty środków na Twoim koncie, a szczegółowa historia kredytowa może zapewnić wgląd w Twoje zdolności do obsługi pieniędzy i zapobiegania oszustwom. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat procesu zakładania konta handlowca,zobacz nasz post Konfigurowanie konta sprzedawcy: krótki przewodnik.

Konta handlowe i dostawcy usług płatniczych (PSP)

Do tej pory prawdopodobnie doszedłeś do wniosku, że konta handlowe są zarówno skomplikowane, jak i drogie. Czy nie ma łatwiejszego sposobu? Cóż, jest. Przy wszystkich potencjalnych problemach i pułapkach, na które narażone są konta handlowców, branża jest gotowa na zakłócenia. W ostatnich latach kilka firm wprowadziło usługi, które dają możliwość akceptowania kart debetowych i kredytowych, ale bez konieczności posiadania konta handlowca z pełną obsługą. Używamy terminu dostawcy usług płatniczych (PSP) aby odróżnić ich od tradycyjnych dostawców rachunków handlowych.

Nawet jeśli wcześniej nie słyszałeś terminu dostawca usług płatniczych, są duże szanse, że słyszałeś o co najmniej kilku firmach należących do tej kategorii. Dla sprzedawców detalicznych Square (zobacz naszą recenzję) jest zdecydowanie najbardziej znanym PSP. W rzeczywistości wymyślili tę kategorię, wprowadzając swój mobilny system przetwarzania w 2009 roku. Po stronie handlu elektronicznego PayPal jest prawdopodobnie najpopularniejszym PSP, tuż za nim plasuje się Stripe.

Dostawcy usług płatniczych łączą swoich użytkowników w coś podobnego do jednego, dużego konta sprzedawcy. Jeśli zarejestrujesz się w ich usłudze, nie będziesz mieć prawdziwego, oferującego pełną obsługę konta sprzedawcy z unikalnym numerem identyfikacyjnym sprzedawcy. Takie rozwiązanie znacznie obniża koszty, eliminując rodzaje miesięcznych i rocznych opłat, które zwykle nakładają tradycyjne konta handlowe. Stawki przetwarzania są również znacznie uproszczone dzięki zastosowaniu cen ryczałtowych. Chociaż stawki te są nieuchronnie wyższe niż te, które możesz otrzymać z kontem handlowca z pełną obsługą, nadal będziesz ogólnie oszczędzać pieniądze jako właściciel małej firmy, ponieważ nie będziesz płacić żadnych dodatkowych opłat. Dostawcy usług płatniczych oferują prawdziwe ceny zgodnie z rzeczywistym użyciem, co czyni je idealnymi dla bardzo małych i sezonowych firm. Nie musisz się też martwić o długoterminową umowę ani opłatę za wcześniejsze rozwiązanie.Płatności są rozliczane co miesiąc, a konto można zamknąć w dowolnym momencie bez żadnych kar.

To wszystko brzmi świetnie, prawda? Prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego ktokolwiek chciałby mieć tradycyjne konto handlowe, skoro dostawcy usług płatniczych mają tak oczywiste zalety. Cóż, są pewne istotne kompromisy, o których musisz wiedzieć przed rejestracją. Największym kompromisem jest stabilność konta, a raczej jej brak. Konta PSP mogą (i często są) zamykane bez powiadomienia użytkownika z wielu powodów. Często wystarczy jedna transakcja o dużej wartości, aby Twoje konto zostało zamrożone lub całkowicie zamknięte. Jeśli naprawdę zależy Ci na możliwości codziennego akceptowania kart debetowych i kredytowych, być może lepiej będzie, jeśli masz konto handlowe z pełną obsługą. Dostawcy usług płatniczych są również znani z tego, że zapewniają niewielką lub żadną pomoc dla klientów poza bazą wiedzy samopomocy na swojej stronie internetowej.

Wreszcie, wraz z rozwojem firmy, opłaty za konto handlowe stają się mniejszym czynnikiem, podczas gdy niższe stawki przetwarzania stają się znacznie ważniejsze. Ogólnie zalecamy dostawców usług płatniczych dla sprzedawców przetwarzających mniej niż 5000 USD miesięcznie . Powyżej tej kwoty faktycznie zaoszczędzisz pieniądze, korzystając z konta handlowego oferującego pełną obsługę – przynajmniej jeśli pochodzi od renomowanego dostawcy.

Poniższa tabela podsumowuje różnice między kontami handlowymi oferującymi pełną obsługę a dostawcami usług płatniczych:

Dostawca usług płatniczych na koncie handlowca

Końcowe przemyślenia

Konta handlowców mogą na początku wydawać się dość zniechęcające, ale nie muszą. Jeśli przygotowujesz się do otwarcia konta sprzedawcy po raz pierwszy, zalecamy przeczytanie artykułów, z którymi łączymy się powyżej, i zapoznanie się z wieloma firmami, które zamierzasz wykorzystać do udostępnienia konta. Uzyskaj oferty od co najmniej dwóch lub trzech wiodących dostawców rachunków handlowych i porównaj je, aby zobaczyć, który z nich oferuje najlepsze połączenie wysokiej jakości usług i niskich kosztów.

Jeśli otwierasz firmę po raz pierwszy, dostawca usług płatniczych (PSP) może być doskonałą alternatywą dla pełnego zakresu usług konta handlowego. Należy tylko pamiętać, że wraz z rozwojem firmy wyższe stawki ryczałtowe oferowane przez dostawców usług płatniczych będą w rzeczywistości droższe niż plan taryfowy typu interchange plus, który można uzyskać za pomocą konta sprzedawcy oferującego pełną obsługę. Prawdopodobnie wkrótce wolisz stabilność konta handlowca. Na szczęście konta handlowe nie muszą być zbyt drogie, nawet dla małej firmy. Dostawcy, tacy jak CDGcommerce (zobacz naszą recenzję) i Payline Data (zobacz naszą recenzję), mogą zapewnić Ci konto handlowe z pełną obsługą z cenami interchange plus i rozliczeniami miesięcznymi za jedyne 10,00 USD miesięcznie. Aby zobaczyć bezpośrednie porównanie naszych najwyżej ocenianych dostawców, zapoznaj się z naszymTabela porównawcza kont handlowców .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy