Co to jest zwrot gotówki i jak działa?

17.02.2021
Category: Twoja Karta

Karty kredytowe typu cash back stały się tak popularne, że jest ich wiele do wyboru. Poznanie ich działania może pomóc w znalezieniu opcji, które są dla Ciebie odpowiednie.

Przez Megan Doyle | American ExpressCreditNiezależny współpracownikIntel

4 minuty czytania | 31 stycznia 2020 w Cards

ZawartośćW skrócie

Czy możesz otrzymać zwrot gotówki z karty kredytowej? No pewnie! Karty kredytowe typu cash back pozwalają zarobić trochę pieniędzy, wydając pieniądze.

Istnieje wiele rodzajów kart kredytowych typu cash back do wyboru.

Karty kredytowe typu cash back stały się bardzo popularne.

Jeśli kiedykolwiek kupowałeś kartę kredytową lub właśnie widziałeś reklamę karty kredytowej – jest duża szansa, że ​​słyszałeś o „zwrot gotówki. Nie należy mylić z prośbą o zwrot gotówki od kasjera sklepu spożywczego po dokonaniu zakup kartą debetową, karty kredytowe typu cash back oferują korzyści takie jak punkty lojalnościowe – z wyjątkiem zwrotu pieniędzy, zazwyczaj w postaci dolarów, które gromadzą się na wyciągu do momentu ich wykupienia. Karty kredytowe typu cash back pozwalają zarobić dodatkowe pieniądze, wydając pieniądze.

Karty cash back stały się bardzo popularne, prawdopodobnie ze względu na prostotę i elastyczność nagród pieniężnych, zgodnie z raportem Consumer Financial Protection Bureau’sConsumer Credit Card Reportz sierpnia 2019 r. 1

Ale czym właściwie jest zwrot gotówki i jak działa?

Co to jest zwrot gotówki?Zwrot gotówki to korzyść w postaci nagród na karcie kredytowej, która zwraca posiadaczowi karty niewielki procent od każdego zakupu dokonanego kartą. Odsetki zazwyczaj wahają się od 1 do 3%. Ale mogą wzrosnąć nawet do 5%, a nawet 6%, w zależności od wystawcy karty, typu karty i tego, co kupujesz. 2

Na przykład niektóre karty oferują zryczałtowane bonusy w wysokości około 1% wszystkich kwalifikujących się transakcji. Inne karty oferują strukturę warstwową, która może obejmować 3% zwrotu gotówki przy zakupach gazu, 2% na artykuły spożywcze i 1% przy wszystkich innych zakupach. Są też karty, które oferują wysokie nagrody w rotacyjnych kategoriach bonusów. Oznacza to, że możesz zarobić nawet 5% zwrotu gotówki w określonej kategorii wydatków, ale kategoria ta może się zmieniać co kilka miesięcy.

Jak działają karty kredytowe Cash Back?Za każdym razem, gdy dokonasz kwalifikującego się zakupu za pomocą karty kredytowej typu cash back, wystawca karty zwróci Ci procent tej transakcji. Ale tak jak nie musisz natychmiast płacić rachunku karty kredytowej, tak Twoja nagroda w postaci zwrotu gotówki niekoniecznie musi zostać natychmiast wypłacona. Podobnie jak saldo na wyciągu, Twoje nagrody będą gromadzone co miesiąc i pojawiać się na miesięcznym wyciągu.

Możesz myśleć o nagrodach typu cash back, takich jak otrzymywanie niewielkiego rabatu przy każdym kwalifikującym się zakupie.

Oto przykład. Jeśli Twoja karta oferuje zwrot w wysokości 1,5% za każdy zakup w dowolnej kategorii wydatków i wydasz 1000 USD w ciągu miesiąca, otrzymasz 15 USD w postaci nagród z tytułu zwrotu gotówki. Gdy pojawi się na Twoim wyciągu, możesz odkupić to wszystko, część lub pozwolić, by się nagromadziło.

Jak skorzystać z premii Cash BackWiększość kart oferuje wiele sposobów wykorzystania nagród cashback, które gromadzą się na wyciągu z karty. Opcje wykupu mogą obejmować:

  • Kredyt na wyciągu.Wykorzystaj zwrot gotówki, aby spłacić saldo karty kredytowej. Możesz być w stanie wymienić swoje nagrody cash back w postaci kredytów na wyciągu.
  • Przekaż darowiznę na cele charytatywne.Niektórzy wydawcy kart umożliwiają przekazanie premii w formie zwrotu gotówki wybranej przez Ciebie organizacji charytatywnej.Kup kartę podarunkową.Wiele kart oferuje wirtualny portal zakupowy do kupowania kart podarunkowych dla wybranych sprzedawców detalicznych – a niektóre mogą nawet oferować dodatkową zachętę w wysokości 5 USD, aby to zrobić.Zastosuj zwrot gotówki przy kasie online.Niektórzy wydawcy kart współpracują ze sklepami detalicznymi, aby umożliwić Ci wykorzystanie premii za zwrot gotówki podczas dokonywania zakupów online.Warto skontaktować się z dostawcą karty, aby dowiedzieć się o wszystkich dostępnych możliwościach wykupu.

    Przeczytaj artykuł drobnym drukiem, aby uniknąć ograniczeń związanych ze zwrotem pieniędzyWażne jest, aby pamiętać, że niektóre karty typu cash back mają ograniczenia, które mogą się różnić w zależności od tego, jak zdecydujesz się na zwrot gotówki. Możesz na przykład przekazać darowiznę na cele charytatywne o wartości zaledwie jednego grosza, ale być może będziesz musiał wykorzystać co najmniej 20 USD ze swojej gotówki, aby otrzymać kartę podarunkową. Ponadto zazwyczaj istnieje limit lub limit zwrotu gotówki, jaki można zarobić na zakupach. W większości przypadków będzie resetowany co kwartał lub co rok.

    Warto również zauważyć, że w zależności od wystawcy karty i samej karty, niektóre nagrody mogą wygasnąć. Nie ma żadnego standardu branżowego ani prawa, które określałyby, czy i kiedy wygasa Twoja premia, dlatego najlepiej jest skontaktować się z wydawcą karty, aby upewnić się, że rozumiesz drobny druk. Pamiętaj jednak: możesz stracić zwrot gotówki, jeśli zamkniesz konto lub przejdziesz na domyślne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy