Co zrobić z dziedziczeniem

17.02.2021
Category: Decyzje Finansowe

Otrzymanie dziedzictwa od członka rodziny powinno być błogosławieństwem. Ale zbyt często staje się przekleństwem.

Podczas gdy przeciętny emeryt planuje pozostawić spadek w wysokości 177 000 dolarów swoim spadkobiercom, wielu z tych spadkobierców nie będzie wiedziało, jak dobrze wykorzystać swój spadek. (1) Ponad jedna trzecia wszystkich spadkobierców nie widzi żadnej zmiany ani spadku majątku po otrzymaniu spadku. (2)

Złapałeś to? Niektórzy ludzie widzą, że ich majątek spada po odziedziczeniu gratisy finansowej. Widziałem zbyt wielu ludzi, którzy otrzymali spadek, a potem to wszystko wyrzucili. Wyjeżdżają na kilka wakacji, kupują nowy, wymyślny samochód i zanim się zorientują, pieniądze znikają i nie mają nic do pokazania.

A co by było, gdyby część tych pieniędzy przeznaczyli na spłatę długu, sfinansowanie emerytury lub spłatę kredytu hipotecznego?

Twoje dziedzictwo może zmienić Twoje drzewo genealogiczne na zawsze – więc spraw, aby to się liczyło! Oto moja rada, która pomoże Ci w pełni wykorzystać swoje dziedzictwo.

Co zrobić z dziedziczeniem: zanim zaczniesz

Idź powoli

Oto umowa: kiedy umiera ukochana osoba, nie myślisz wystarczająco jasno, aby podejmować ważne decyzje finansowe. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w większości przypadków nie musisz od razu podejmować żadnych poważnych decyzji. Nie ma nic złego w pozostawieniu swojego dziedzictwa na jakiś czas w rozpaczy.

Uzyskaj porady finansowe ekspertów, aby szybciej osiągnąć swoje cele finansowe!

Jeśli otrzymałeś ryczałtową kwotę pieniędzy, zaparkuj środki na koncie rynku pieniężnego na kilka miesięcy. Weź głęboki oddech. Poświęć trochę czasu na opłakiwanie. A potem, kiedy będziesz gotowy, możesz skupić się i opracować plan spadku.

Szanuj ich dziedzictwo Kiedy zaczynasz myśleć o tym, co chcesz zrobić z otrzymanym spadkiem, ważne jest, aby pamiętać, skąd się ono wzięło. Zawsze zachęcam spadkobierców, aby pomyśleli o całej ciężkiej pracy i poświęceniu, które przyczyniły się do uczynienia tego spadku możliwym. Mówimy tutaj o spuściźnie osoby!

Dbanie o to zapewni poczucie odpowiedzialności, rozliczalności i celowości w danej sytuacji i pomoże ci mądrze wykorzystać swoje dziedzictwo.

Zbuduj Dream TeamKiedy otrzymujesz gratkę finansową, taką jak spadek, najróżniejsi ludzie wychodzą ze stolarki, aby powiedzieć ci, co powinieneś z nią zrobić.

Dlatego musisz stworzyć radę doradców lub wymarzony zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy przeprowadzą Cię przez proces dziedziczenia. W zależności od rodzaju spadku, jaki otrzymujesz, i kwoty, którą otrzymujesz, możesz potrzebować porady u kilku lub może we wszystkich z następujących osób:

 • Certified Public Accountant (CPA) lub doradca podatkowy
 • agent ubezpieczeniowyspecjalista ds. inwestycjiprawnik ds. planowania majątkowegoprawnik podatkowyagent nieruchomościCi ludzie nie są po to, żeby ci mówić, co masz robić. Powinni to być nauczyciele, którzy usiądą z tobą i pomogą ci zrozumieć wszystkie dostępne opcje.

  Co zrobić z dziedziczeniem pieniężnym?

  Z pieniędzmi zawsze powinieneś robić trzy rzeczy: dawać, oszczędzać i wydawać . Nie inaczej jest w przypadku dziedziczenia. I tak jak w przypadku budżetu miesięcznego, ważne jest, aby każdy dolar spadku był przypisany.

  Mówię ludziom, aby stosowali podejście oparte na wykresie kołowym, co oznacza po prostu myślenie o swoim dziedzictwie tak, jakby to był placek, który zamierzasz podzielić na plasterki. Teraz, jak podzielisz swoje pieniądze, będzie zależeć od twojej wyjątkowej sytuacji i tego, gdzie jesteś w Baby Steps . Oto kilka wycinków, które możesz uwzględnić, decydując, co zrobić ze swoim dziedzictwem:

  • Daj z tego trochę – bez względu na to, gdzie jesteś w Baby Steps, dawanie powinno zawsze być częścią twojego planu finansowego! Przekaż 10% swojemu kościołowi lub wybranej organizacji charytatywnej.

  • Spłacić dług – jeśli masz jakiś dług, który próbujesz spłacić, wykorzystaj część swojego spadku, aby przyspieszyć tempo spłaty długu. Wyeliminuj jak najwięcej długów. Jeśli możesz wypisać czek i jutro uwolnić się od długów, zrób to!

   Zbuduj swój fundusz awaryjny – posiadanie od trzech do sześciu miesięcy wydatków zaoszczędzonych na koncie rynku pieniężnego pomoże ci poradzić sobie z poważnymi sytuacjami kryzysowymi.

   Spłać swój kredyt hipoteczny – czy możesz sobie wyobrazić, że nie będziesz już płacić za dom? Wykorzystanie części spadku do spłaty kredytu hipotecznego może przybliżyć Cię do mety i zaoszczędzić tysiące dolarów odsetek.

   Save for Your Kids 'College Fund – Istnieje wiele sposobów na uzyskanie przepływu gotówki na studiach bez wykorzystywania spadku. Ale jeśli zalegasz z oszczędzaniem na fundusz uniwersytecki swoich dzieci , możesz umieścić część swojego spadku na edukacyjnym koncie oszczędnościowym (ESA), planie 529 lub UTMA / UGMA (ustawa o jednolitym transferze / prezentach dla nieletnich) dogonić.

   Ciesz Niektóre z Nim – To dobrze uchylenie niewielką część swojego dziedzictwa, aby mieć trochę zabawy, ale kwota będzie się różnić w zależności od tego, gdzie jesteś w krokach dziecka. Jeśli jesteś w Baby Steps 1–3, powinno to być mniej niż w przypadku przejścia na emeryturę i większej marży. Pamiętaj, że chcesz mądrze wykorzystać te pieniądze!Jak zainwestować w spadek

   Po maksymalnym przekroczeniu limitów składek na kontach z odroczonym podatkiem, takich jak Roth IRA lub tradycyjny IRA, możesz szukać sposobów na zainwestowanie pieniędzy, które odziedziczyłeś. Chcę, żebyś spojrzał na inwestowanie tej gotówki na dwa sposoby:

   1. Dobre fundusze inwestycyjne akcjiInwestuj w fundusze inwestycyjne o dobrym wzroście za pośrednictwem indywidualnego lub wspólnego podlegającego opodatkowaniu rachunku maklerskiego. Rozłóż swoje pieniądze na cztery różne typy funduszy inwestycyjnych: wzrost, wzrost i dochód, agresywny wzrost i międzynarodowy.

   Specjalista ds. Inwestycji może przeprowadzić Cię przez wszystkie opcje. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu doradcy, sprawdź SmartVestor .

   2. Nieruchomość kupiona za gotówkęW zależności od wielkości spadku możesz od razu kupić nieruchomość na wynajem. Ale posłuchaj, co mówię: jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić gotówką za wynajmowaną nieruchomość, nie kupuj jej. Nigdy nie pożyczaj pieniędzy na wynajem nieruchomości. Jeśli masz wolne pieniądze skontaktuj się z profesjonalistą z branży nieruchomości który doradzi Ci, jakie masz opcje.

   Krojenie ciasta dziedziczenia

   Powiedzmy, że jesteś na 4. kroku dziecka – już inwestujesz pełne 15% swojego dochodu na emeryturę – masz 60 000 dolarów kredytu hipotecznego i masz dwoje nastolatków przygotowujących się do wyjazdu na studia w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli otrzymasz spadek o wartości 200 000 USD, możesz rozważyć pokrojenie tego tortu w jeden sposób:

   • Daj: 20 000 $
   • Spłata kredytu hipotecznego: 60 000 USDZaoszczędź na fundusz uczelni dla dzieci: 20 000 USDWydatki: 20 000 $Zainwestuj resztę: 80 000 $Co jeśli odziedziczę dom?

    Są trzy rzeczy, które możesz zrobić z odziedziczonym domem: sprzedać go wynająć lub zamieszkać w nim .

    Dziedziczenie domu: sprzedajZwykle gdy ktoś dziedziczy dom, jest on wart więcej niż wtedy, gdy kupił go pierwotny właściciel. W takim przypadku automatycznie otrzymasz „podwyższenie ceny, aby zminimalizować podatek od zysków kapitałowych, jeśli zdecydujesz się sprzedać dom. (3) Oto jak to działa:

    Powiedzmy, że twoja mama zapłaciła 50 000 $ za swój dom, który w chwili jej śmierci jest wart 175 000 $. Dla celów podatkowych wartość domu w chwili jej śmierci staje się kwotą, którą za niego „zapłaciłeś – to jest podwyższona podstawa podatkowa.

    Decydujesz się sprzedać dom rok później i kosztuje 200 000 dolarów. Oznacza to, że zapłaciłbyś tylko podatek od zysków kapitałowych od różnicy między ceną sprzedaży a podwyższoną kwotą podstawy opodatkowania (175 000 USD), co daje 25 000 USD. To całkiem słodka okazja!

    Dziedziczenie domu: wynajmij go Wynajęcie domu może stać się dodatkowym źródłem dochodu dla Ciebie i Twojej rodziny oraz świetnym sposobem na budowanie oszczędności, spłatę długu lub inwestowanie na emeryturę. Ale wynajmowanie domu ma również pewne potencjalne wady. Bieżące utrzymanie i konserwacja, wraz z bardziej skomplikowanymi podatkami, mogą być źródłem kosztownych bólów głowy. Musisz także zdecydować, czy utrzymywać nieruchomość samodzielnie, czy też zatrudnić zarządcę, który zrobi to za Ciebie.

    Przedyskutuj swoje opcje z profesjonalistą od nieruchomości który pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji. Tak czy inaczej, nie podejmuj decyzji wyłącznie na podstawie emocji.

    Dziedziczenie domu: mieszkaj w nimJeśli odziedziczysz opłacony dom i zdecydujesz się w nim zamieszkać, nie będziesz mieć spłaty kredytu hipotecznego. Oznacza to, że za dodatkową gotówkę możesz osiągnąć poważne postępy w realizacji swoich celów finansowych!

    Pamiętaj jednak, że przeprowadzka do odziedziczonego domu oznacza, że ​​przejmiesz obowiązki finansowe związane z posiadaniem domu. Kiedy klimatyzator zepsuje się w środku lata, musisz to naprawić! Nie wspominając o tym, że jako nowy właściciel będziesz również odpowiedzialny za płacenie podatków od nieruchomości. Jeśli nie masz jeszcze solidnego funduszu awaryjnego, użyj dodatkowej gotówki, aby zaoszczędzić od trzech do sześciu miesięcy na wydatkach, aby móc pokryć wszystko, co się pojawi.

    Coś innego do przemyślenia: jeśli mieszkasz w domu przez co najmniej dwa lata, możesz go sprzedać i zarobić do 500 000 USD zysku ze sprzedaży (250 000 USD, jeśli jesteś singlem) bez konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych. (4)

    Wiem, że to dużo informacji do zebrania! Jeśli jesteś zdezorientowany lub przytłoczony, polecam współpracę z jednym z naszych zatwierdzonych lokalnych dostawców nieruchomości (ELP) . Mogą odprężyć się, zastanawiając się, co zrobić z odziedziczonym domem.

    Odziedziczyłem samochód, antyki, biżuterię i inne przedmioty. . . Co ja robię?

    Odziedziczenie ryczałtu gotówki lub domu może wiązać się z wieloma ważnymi decyzjami, ale zastanowienie się, co zrobić z wszystkimi innymi rzeczami – takimi jak kolekcja kart baseballowych taty i ulubiona biżuteria mamy – może być jeszcze trudniejsze.

    Zdecyduj, które przedmioty chcesz zatrzymać, a następnie znajdź sposoby na sprzedaż pozostałych w Internecie lub na sprzedaży nieruchomości. Firmy zajmujące się likwidacją nieruchomości mogą zmniejszyć stres związany z usuwaniem niechcianych pamiątek, patrząc na to, co masz, wypisując ci czek i wywożąc wszystko – wszystko w ciągu kilku dni. Możesz również przekazać meble, ubrania i inne przedmioty tym, którzy ich najbardziej potrzebują.

    A co z podatkami od nieruchomości, podatkami od spadków i innymi podatkami?

    W porządku, sprawy zdecydowanie się komplikują, jeśli chodzi o podatki związane z dziedziczeniem, ale trzymaj się mnie tutaj.

    Federalny podatek od nieruchomości to podatek od przeniesienia własności osoby po jej śmierci. Federalny podatek od nieruchomości jest naliczany tylko w przypadku nieruchomości o wartości przekraczającej 11,18 mln USD. (5)

    Jako spadkobierca nie jesteś zobowiązany do płacenia podatków od nieruchomości – majątek twojej ukochanej już tak. Nawet jeśli majątek podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości, jako spadkobierca nie musisz martwić się o podatki od nieruchomości, ponieważ są one pobierane przed przekazaniem Ci spadku.

    Podatki spadkowe to inna historia. Podatki te są nakładane po odziedziczeniu majątku ukochanej osoby. Nie ma federalnego podatku od spadków, ale obecnie jest go sześć stanów. Jednak nawet jeśli ukochana osoba mieszkała w jednym z tych sześciu stanów, wielu beneficjentów – w tym mężowie, żony, dzieci i wnuki – jest zwolnionych z płacenia jakichkolwiek podatków od spadków. (6)

    Możliwe, że nie będziesz musiał martwić się podatkami od spadków lub majątku. W większości przypadków spadek nie jest uważany za dochód, więc zazwyczaj nie musisz go zgłaszać, gdy rozliczasz się z podatków osobistych. Ale jeśli odziedziczysz coś, co daje dochód, na przykład duże konto oszczędnościowe, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych od dochodu, który tworzy. (7)

    Jeśli chodzi o podatki, łatwo jest naprawdę szybko załatwić sprawę. Dlatego powinieneś dołączyć wykwalifikowanego doradcę podatkowego do swojego wymarzonego zespołu. Jeśli szukasz porady, której możesz zaufać połącz się z podatkowym ELP w Twojej okolicy .

    Jak najlepiej wykorzystaj swoje dziedzictwo

    Prawdopodobnie otrzymasz tylko jedno dziedzictwo. Użyj tego z głową! Jak już mówiliśmy, to zdecydowanie nie jest czas na samodzielne rozwiązywanie problemów. Potrzebujesz zespołu marzeń, który pomoże Ci w pełni wykorzystać dziedzictwo ukochanej osoby.

    Dobry doradca finansowy pomoże Ci poradzić sobie z emocjami związanymi z otrzymaniem spadku, a także pomoże zrozumieć wszystkie opcje, gdy zdecydujesz, co z tym zrobić. Nasz program SmartVestor to bezpłatny i łatwy sposób na nawiązanie kontaktu z wykwalifikowanymi specjalistami ds. Inwestycji w Twojej okolicy. Znajdź swojego profesjonalistę już dziś!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy