Dlaczego Bitcoin się rozwija?

17.02.2021
Category: Jeśli Jednak

Oto dlaczego Bitcoin rośnie

Skończona podaż, zmniejszenie o połowę, inwestorzy instytucjonalni i moneta rymująca się z „Reba.

Bitcoin (BTC) ma ograniczoną podaż. Będzie istnieć tylko 21 milionów Bitcoinów. Jest to kluczowy czynnik wpływający na wartość Bitcoin i ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia, dlaczego wartość Bitcoin rośnie dzisiaj.

Nie jestem prorokiem, nie posiadam żadnych magicznych kryształowych kulek, nie posiadam nawet żadnych magicznych 8 kulek – nie twierdzę, że znam każdy czynnik, który wpłynął na wzrost ceny BTC.

Wiem jednak, że wszystkie poniższe czynniki składają się na jego kolejny paraboliczny bieg.

Porozmawiajmy więc o tym, dlaczego Bitcoin rośnie w 2019 roku.

Powyższy wykres przedstawia cenę Bitcoin (czarna linia) w czasie w porównaniu z kolorowymi pasmami, które reprezentują% podaży Bitcoinów, które nie zostały wydane w określonym czasie. Niebieskie paski u góry reprezentują procent istniejącego Bitcoina, który nie został wydany od ponad 5 lat. Czerwone paski na dole przedstawiają procent Bitcoinów, które nie zostały wydane w mniej niż 1 dzień.

Co to wszystko oznacza?

Jest więcej HODL’ów

Zauważysz, że podczas gdy całkowita podaż Bitcoinów rośnie, płynna podaż Bitcoin spada. Jest to reprezentowane przez wzrost niebieskich pasków w prawym górnym rogu wykresu. Jak wspomniano, te pasma reprezentują procent Bitcoinów w obiegu, który nie został przeniesiony lub wydany w ciągu ponad 5 lat, reprezentuje HODL’ers.

W tej chwili około 20% całkowitej podaży Bitcoin nie zostało wydane od ponad 5 lat, co oznacza, że ​​20% podaży jest obecnie utrzymywane przez dłuższy czas, a może nawet utracone z powodu zapomnianych kluczy i haseł.

Niemniej jednak pokazuje, że podaż płynów (ilość monet dostępnych do wydania) BTC maleje, podczas gdy całkowita podaż (liczba istniejących monet) rośnie.

Za około 330 dni nagroda za wydobycie bitcoinów zostanie zmniejszona o połowę. Cofnijmy się kilka kroków, abyśmy mogli lepiej zrozumieć, co to oznacza i co wpłynie na wartość Bitcoina.

Bitcoin jest wybijany, gdy górnik lub grupa górników kończy walidację bloku transakcji (pomyśl o bloku transakcji, takich jak jedna strona w księdze finansowej). Górnicy są jak księgowi blockchain, ustawiają swoje komputery tak, aby weryfikowały transakcje zachodzące w księdze Bitcoin, a za każdym razem, gdy wydobywają nowy blok, otrzymują zapłatę 10,4 Bitcoin. Ten 10.4 Bitcoin to nowo wybita kryptowaluta, która nie istniała, dopóki nie został wydobyty nowy blok – w ten sposób wzrasta podaż Bitcoinów.

Rzeczywisty materiał filmowy przedstawiający zmniejszenie o połowę nagród za wydobywanie bitcoinów.

Nagrody za wydobycie mają również pokrywać podstawowe koszty wydobycia, rachunki za energię elektryczną i tym podobne. Oznacza to, że za każdym razem, gdy wydobywany jest nowy blok i generowany jest nowy Bitcoin, górnicy zazwyczaj sprzedają ten nowy BTC, aby pokryć swoje koszty, wypuszczając nowe BTC do większego ekosystemu w celu kupienia, sprzedaży i HODL.

Podaż będzie nadal rosła w ten sposób, dopóki nie będzie istnieć 21 milionów Bitcoinów. Halvening jest funkcją antyinflacyjną, którą Satoshi Nakamoto (twórca Bitcoina) wprowadził, aby upewnić się, że wartość Bitcoina nigdy nie została obniżona przez zbyt szybki wzrost podaży. Opisuje funkcję w białej księdze Bitcoin.

„Fakt, że produkowane są nowe monety, oznacza, że ​​podaż pieniądza wzrośnie o zaplanowaną kwotę, ale niekoniecznie musi to skutkować inflacją. Jeśli podaż pieniądza rośnie w tym samym tempie, w jakim rośnie liczba osób go używających, ceny pozostają stabilne. Jeśli nie wzrośnie tak szybko, jak popyt, nastąpi deflacja, a posiadacze pieniądza na wczesnym etapie odnotują wzrost jego wartości

Monety muszą zostać w jakiś sposób wstępnie rozprowadzone, a stały kurs wydaje się najlepszą formułą .

Zmniejszenie o połowę jest bardzo pozytywnym katalizatorem dla Bitcoina, nie tylko oznacza spadek tempa wzrostu podaży, ale także reprezentuje mniejszą ilość BTC sprzedawanych regularnie przez górników. Ten spadek oznacza mniejszą presję spadkową na cenę Bitcoin w czasie.

Minęło trochę czasu, odkąd wziąłem ekonomię, ale jestem prawie pewien, że malejąca podaż w połączeniu ze wzrostem popytu to dobra rzecz?

Teraz, gdy zbadaliśmy podaż, przyjrzyjmy się aktualnemu popytowi na Bitcoin.

Inwestorzy instytucjonalni

Fundusze hedgingowe, banki, emerytury i inne instytucje finansowe szybko wypowiedziały się negatywnie na temat Bitcoina. Dyrektor generalny JP Morgan notorycznie nazwał Bitcoin oszustwem, tuż przed ogłoszeniem, że sam załadował Bitcoin i że JP Morgan uruchomi własną kryptowalutę…

Ludzie nienawidzą tego, czego nie rozumieją, a do niedawna gracze instytucjonalni tak naprawdę nie rozumieli Bitcoina. Wartość bitcoinów jest wynikiem rosnącej liczby ludzi, którzy rozumieją ich użyteczność i wydaje się, że inwestorzy instytucjonalni zaczynają dostrzegać to narzędzie.

Wzrosła liczba instytucji aktywnie inwestujących (lub rozważających inwestycje) w kryptowalutę. Fidelity otworzyła usługę przechowywania kryptowalut na początku 2019 roku, przeprowadziła ankietę wśród inwestorów instytucjonalnych i odkryła, że ​​43% z nich chce dodać kryptowaluty do swoich portfeli.

Jest to duże, ponieważ grupa demograficzna, która pozwala inwestorom instytucjonalnym kontrolować swoje pieniądze, to ta sama grupa demograficzna, która wykazała opór przy wejściu na rynki kryptowalut. Jeśli inwestorzy instytucjonalni zdecydują się przenieść swoje aktywa pod zarządzaniem z obligacji lub złota na Bitcoin – wzrost byłby zdumiewający.

Wiele z ostatnich wzrostów, jakie widzieliśmy w Bitcoin, nastąpiło w wyniku wkroczenia inwestorów instytucjonalnych z dużymi kwotami kapitału. Kapitalizacja rynkowa całego rynku kryptowalut wynosi obecnie około 300 miliardów dolarów, ostatnim razem było to 300 miliardów dolarów, które Bitcoin osiągnął najwyższe poziomy, a także Ethereum, Litecoin i kilka innych najlepszych monet. Jest to ważne, ponieważ brak płynności był wymieniany jako jeden z głównych powodów, dla których inwestorzy instytucjonalni w przeszłości trzymali się z dala od kryptowaluty. Obawiali się, że nie będzie wystarczającej liczby kupujących, aby zlikwidować duże zamówienia, gdy nadejdzie czas sprzedaży.

Wygląda na to, że rynek zaczyna dostarczać tę płynność w sposób organiczny (nie rozmawiajmy o animatorach rynku). W samą porę, by platformy takie jak BAKKT miały wystartować w lipcu, dając początek kolejnej fali inwestycji.

„Wzrósł popyt instytucjonalny na bitcoiny. Na dzień 17 czerwca otwarte zainteresowanie CME Group przyniosło 5311 kontraktów na łączną kwotę 26 555 BTC, czyli około 246 milionów dolarów – co zmniejszyło wolumeny podczas szczytu cenowego w 2017 roku. – Finanse yahoo

Projekt Libra

Czytałem i pisałem tyle o kryptowalutach Facebooka w ciągu ostatnich kilku tygodni, że mam jej dość. Więc nie zamierzam tutaj wdawać się w zbyt wiele szczegółów. Nie będę się zastanawiał, czy moneta będzie naprawdę zdecentralizowana, czy też jest to niepokojący znak przyszłości, w której korporacje mają suwerenność nad wszystkimi.

Odrzućmy wszelkie myśli, czy Libra będzie zarządzana skutecznie.

To, na czym chcę się tutaj skupić, to to, co zrobiła ta wiadomość i nadal będę robić dla Bitcoina i innych kryptowalut. Facebook przyciąga uwagę mediów, jest jedną z największych korporacji na świecie i ma więcej pieniędzy niż kilka krajów.

Od tygodnia wiadomości o Projekcie Libra krążą na moim Twitterze, w Medium, a nawet w tradycyjnych mediach. Forbes, Fast Money, Financial Times; wszyscy zajmują się wejściem Facebooka na rynki kryptowalut.

To jest niesamowite dla Bitcoina. Fala inwestorów detalicznych jeszcze się nie zaczęła. Nie mam jeszcze starych znajomych ze szkoły, którzy dzwonią do mnie z pytaniem o Bitcoin, nie osiągnęliśmy jeszcze masy krytycznej.

Liczba wyszukiwań „Bitcoin w Google jest nadal na stosunkowo niskim poziomie w porównaniu z ostatnim razem, gdy cena odnotowała tak duży wzrost. W miarę jak rynek detaliczny przybierze na sile, zobaczymy, że liczba wyszukiwań rośnie, a FOMO ruszy.

Kilku traderów głośno mówiło o tym, że Bitcoin nigdy więcej nie spadnie poniżej 10000 USD. Nie wiem, na ile jestem w tym pewny. Widziałem, jak Bitcoin spada do około 6000 $, zanim wznowił swoją podróż w górę. Jeśli jednak przebijemy się przez opór wokół poziomu 13 000 USD, pęd może wystarczyć, aby przenieść nas poza 20 000 USD, aby ustanowić nowe szczyty.

Dlaczego Bitcoin się rozwija? został pierwotnie opublikowany w Hacker Noon on Medium, gdzie ludzie kontynuują rozmowę, podkreślając i odpowiadając na tę historię.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy