Dlaczego każdy student powinien mieć przy sobie kartę kredytową

17.02.2021
Category: Zwrotu Gotówki

W ciągu ostatnich kilku lat wprowadzono surowe przepisy, które ograniczają obecność firm obsługujących karty kredytowe na uczelniach. Jest to odpowiedź na stale rosnące zadłużenie absolwentów uczelni. Mimo że te ograniczenia zostały wprowadzone, oferty kart kredytowych dla studentów nadal się rozwijają i zapewniają studentom wiele korzyści.

Karty kredytowe mogą budować kredyt, oszczędzać pieniądze i uczyć uczniów odpowiedzialnego zarządzania finansami. W tym artykule omówimy te tematy i podkreślimy zalety studenckich kart kredytowych.

Karty kredytowe budują kredyt

Wszyscy słyszeliśmy przerażające historie o zadłużeniu na karcie kredytowej. Istnieje jednak druga strona kart kredytowych, która często zostaje przyćmiona strachem, który towarzyszy kartom kredytowym. Prawda jest taka, że ​​karty kredytowe to doskonały sposób na zbudowanie pozytywnego kredytu. Jeśli dobrze zarządzasz swoim kontem, możesz czerpać korzyści z solidnej historii kredytowej. Oto kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli chodzi o karty kredytowe:

  • Dokonywanie płatności na czas: Musisz dokonać płatności na czas. Twoje płatności są zgłaszane do biur informacji kredytowej i mogą znacznie zaszkodzić Twojemu kredytowi, jeśli nie dokonasz ich na czas.
  • Nie przekraczaj swojego limitu kredytu : nie przekraczaj swojego limitu kredytowego. To jest również zgłoszone do biur informacji kredytowej. Nie wygląda to dobrze, jeśli przekroczysz swój limit lub wyrzucisz maksymalnie swoje karty. Twój wskaźnik zadłużenia do kredytu ma duży wpływ na Twoją zdolność kredytową.
  • Zapytania kredytowe: jeśli złożyłeś wniosek o lub otworzyłeś kilka kont w krótkim czasie, może to na Ciebie negatywnie wpłynąć. Za każdym razem, gdy ubiegasz się o nowe konto (nawet jeśli ma to uzyskać dodatkowe 10% zniżki na rejestrze), to zapytanie jest dodawane do Twojego raportu kredytowego. Zbyt wiele zapytań może obniżyć Twoją zdolność kredytową i wzbudzić zainteresowanie pożyczkodawców.
  • Wiek ma znaczenie: wiek twojego konta jest ważnym czynnikiem, ponieważ im dłuższa historia konta, tym więcej dostępnych jest informacji o twoich nawykach. Długa historia kredytowa daje kredytodawcom lepszy obraz Twojej stabilności. Wyobraź sobie, że otwierasz kartę kredytową na studiach i po 20 latach nadal masz to konto w dobrej kondycji.

Mówiąc o budowaniu kredytu za pomocą karty kredytowej, musisz również realistycznie oceniać konsekwencje niewłaściwego zarządzania kontem. Karty kredytowe mogą budować kredyt, ale nieodpowiedzialne ich użycie może również skutkować złym kredytem i stosem długów.

Karty kredytowe oszczędzają pieniądze

Wielu z nas nie kojarzy oszczędzania pieniędzy z używaniem karty kredytowej. Zamiast tego uważamy, że karty kredytowe są źródłem wszelkiego zła i na dłuższą metę tylko kosztują nas więcej. Dla niektórych jest to prawda, ale dla tych, którzy prawidłowo zarządzają kontem, spłacając co miesiąc saldo, możesz zaoszczędzić pieniądze. Spłacanie salda w każdym cyklu rozliczeniowym oznacza, że ​​nie zostaną naliczone odsetki. Jeśli połączysz to z używaniem karty lojalnościowej, oszczędzasz pieniądze używając swojej karty.

Istnieje wiele wspaniałych kart kredytowych z nagrodami specjalnie dla studentów. Oto kilka moich ulubionych:

Karta Citi Forward® dla studentów – ta karta faktycznie nagradza Cię za bycie dobrym posiadaczem karty. Zdobywasz punkty bonusowe, jeśli nie przekraczasz swojego limitu kredytowego, a nawet możesz zmniejszyć APR, płacąc rachunek w terminie. Otrzymujesz również 5 punktów ThankYou za każdego dolara wydanego w miejscach, w których uczniowie robią zakupy, np. Księgarnie, sklepy z płytami, restauracje, w tym restauracje szybkiej obsługi, kina i wypożyczalnie sprzętu wideo.

Karta studencka Discover®: ta znajduje się na liście, ponieważ daje 5% zwrotu gotówki w rotujących kategoriach każdego miesiąca, takich jak benzyna, artykuły spożywcze, restauracje, domy towarowe i inne. Daje również niezłą stawkę początkową wynoszącą 0% na zakupy i ma niską zwykłą stawkę dla osób, które się kwalifikują.

Karty kredytowe uczą odpowiedzialności

Nie ma wątpliwości, że karty kredytowe są doskonałym narzędziem do nauki odpowiedzialnego zarządzania finansami. Jeśli możesz zacząć uczyć się dobrych nawyków jeszcze na studiach, to torujesz drogę do silnej finansowej przyszłości. Karty kredytowe uczą, jak zarządzać swoimi pieniędzmi i pozwalają na stworzenie dobrej historii kredytowej. Wszyscy wiemy, jak ważna jest dobra, solidna historia kredytowa, a stworzenie jej podstaw na wczesnym etapie pomoże Ci osiągnąć cele finansowe w późniejszym życiu.

O autorze

Jack jest blogerem technicznym. Wnosi wkład do sekcji Finanse, Ubezpieczenia, Inwestycje pieniężne i Wskazówki dotyczące oszczędzania w witrynie InsuranceMost.

Komentarze

Witam, bardzo uważnie przeczytałem cały artykuł. Dziękuję, proszę pana za przekazanie mi tego artykułu i dużo w nim szukam, ale nie rozumiem, ale po przeczytaniu tego artykułu moje całe zamieszanie jest jasne. Czekamy na Twój kolejny wartościowy post i jeszcze raz dziękujemy.

Dziękuję za przekazanie informacji przydatnych blogerom i czytelnikom.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy