Dlaczego ludzie naprawdę kupują bitcoiny?

17.02.2021
Category: Wystawcy Karty

Ludzie kupują bitcoiny ze względu na wartość i wartości.

Ludzie kupują bitcoiny, ponieważ jest to system pieniędzy, który odpowiada temu, jak ludzkość wymieniła wartość przez większość naszej historii. Pod względem technologicznym system ten oparty jest na wzorach matematycznych oraz prostym systemie weryfikacji i ewidencji. Konsekwencje są spektakularne: możesz teraz bezpośrednio ufać wymianie wartości z inną osobą lub instytucją, nawet jeśli ich nie znasz.

Pod względem wartości system kryptograficzny jest głęboko naturalnym, bardzo ludzkim wynalazkiem, opartym na pojęciach wolności i uczciwości. Jest to najbardziej autentyczna forma pieniądza, jaką ludzkość miała, odkąd wartość opierała się na pamięci. Charakteryzuje się jak przedstawiono poniżej.

 • Oparte wyłącznie na pieniądzach PV (tj. Wartości istniejącej dzisiaj, niezwiązanej z żadną wymaganą przyszłą kreacją wartości).
 • Pozwala na wymianę wartości bezpośrednio między dwiema stronami, bez pośredników bankowych, niemal natychmiastowo i po niezwykle niskich kosztach.Lepszym opisem niż termin kryptowaluty są uczciwe pieniądze. Ten system pieniężny to coś więcej niż tylko wymiana wartości; chodzi również o nasze wartości. System kryptograficzny jest technologią cyfrową do analogowej technologii bankowej i papierowej. Potencjał, połączenie wartości i wartości, które ten nowy (naprawdę stary) system otwiera dla ludzkości, jest trudny do przecenienia.

  System rezerwy cząstkowej jest z natury nieuczciwy: bankierzy powiedzą ci, że twoje pieniądze są zarówno bezpiecznie w banku, jak i jednocześnie pożyczają je innym. Powiedzą ci, że to twoje pieniądze, podczas gdy zgodnie z prawem należą do banku i mogą z nimi robić, co chcą.

  Dlaczego bitcoin jest lepszy od innych walut?

  Bitcoin jest lepszym produktem niż waluta państwowa i system rezerwy cząstkowej z następujących powodów:

  1. niższy koszt (koszty transakcji znacznie niższe niż przelewy bankowe)
  2. wygodniejsze (dokonujesz transakcji bezpośrednio, eliminujesz pośredników banku / wystawcy karty kredytowej).stała dostawa.Lepsze dostosowanie do naszych lepszych wartości ludzkich.System kryptograficzny to technologia cyfrowa. Tradycyjna bankowość / płatności to technologia analogowa, której nie można ulepszyć; cała architektura to przestarzała technologia lat 70. połączona ze sobą w przypływie roztargnienia.

   Dlaczego ograniczona podaż jest ważna dla waluty?

   Waluta, która nie ma ograniczonej podaży, podlega inflacji. Inflacja to po prostu sposób pomiaru spadku siły nabywczej. Lepiej nazywa się go indeksem kradzieży i jest zasadniczo transferem wartości z posiadaczy walut państwowych na dłużników. Zwykle dzieje się to tylko po trochu na raz, więc nie zauważasz brakujących pieniędzy i nie wariujesz. Dłużnicy odnoszą korzyści z inflacji, ponieważ oznacza to, że muszą spłacać mniejszą wartość w ujęciu realnym.

   Oto wykres siły nabywczej dolara amerykańskiego od momentu powstania Rezerwy Federalnej do dnia dzisiejszego.

   Jeśli posiadasz jakąkolwiek walutę narodową, która nie ma stałej podaży, masz gwarancję utraty wartości. Dolar amerykański stracił ponad 96% swojej wartości od czasu ustanowienia Systemu Rezerwy Federalnej w USA (co miało miejsce niezależnie od tego, czy kraj ten stosował standard złota, czy nie).

   Co Bitcoin może zrobić dla społeczeństwa?

   Kryptowaluty umożliwiają osobom o niskich dochodach dostęp do systemu finansowego.

   W przyszłości ludzie o niskich dochodach na całym świecie będą prowadzić swoją bankowość za pomocą systemu kryptograficznego.

   System bankowy oparty na rezerwie cząstkowej całkowicie zawiódł ludzi o niskich dochodach. Oczywiście większość biednych ludzi nie jest nawet akceptowana przez te banki. System kryptograficzny ma znacznie niższe koszty stałe niż tradycyjny system bankowy, a co za tym idzie, umożliwia każdemu skorzystanie z integracji finansowej. Ubodzy będą mogli dokonywać transferów po niezwykle niskich kosztach. Pojawiające się krypto banki pozwolą im korzystać z funkcji oszczędzania, dając im pierwszą w historii możliwość wyjścia z ubóstwa. Skutki dla biednych społeczności na całym świecie będą miały charakter transformacyjny.

   Oto typowy przykład tego, jak banki traktują tych biednych ludzi, którzy mają szczęście nawet mieć konta bankowe.

   Bank of America będzie pobierał opłaty od klientów o niskich dochodach w wysokości 12 USD miesięcznie za rachunki bieżące, chyba że mają oni saldo konta 1500 USD. @laura_nelson, Twitter, 2018

   Wreszcie bank ze świeżymi pomysłami na ubożenie biednych ludzi. @kashanacauley, Twitter, 2018

   Oto, jak blockchain pomaga uchodźcom.

   Światowy Program Żywnościowy ONZ wykorzystuje technologię blockchain do zapewnienia tożsamości i od maja 2017 r. Rozdzielił miliony dolarów bonów żywnościowych dziesiątkom tysięcy syryjskich uchodźców w Jordanii. „Główną korzyścią dla programu żywnościowego jest jak dotąd duży spadek płatności dla firmy świadczące usługi finansowe, zwykli pośrednicy w transakcjach. Według Houmana Haddada, dyrektora WFP kierującego projektem, opłaty te „znacząco spadły. Kwarc 3 listopada 2017 r.

   Zwróć uwagę na główną korzyść: „Jak dotąd główną korzyścią dla programu żywnościowego jest duży spadek płatności dla firm świadczących usługi finansowe. A co banki myślą o bitcoinie? Oszustwo używane do kupowania narkotyków, prania brudnych pieniędzy.

   Wyobraź sobie, że mówią prawdę: Cóż, ludzie używają tego, aby polepszyć życie uchodźców. Co gorsza, zmniejsza to zyski, które zarabiamy, zdobywając pieniądze dla tych obozów dla uchodźców. Więc to jest naprawdę straszne.

   Zapytanie bankiera lub bankiera centralnego lub ich pomocników, co myślą o bitcoinie, jest jak spytanie taksówkarza, co myśli o Uberze.

   Osoby takie jak Jamie Dimon czy Warren Buffett – jeden z największych udziałowców wspomnianego wyżej Bank of America.

   Może niektórym ludziom nie podoba się pokaz chciwości i wszystkie podejrzane postacie, które próbowały używać kryptowalut do zbierania pieniędzy, głównie na nieprzemyślane projekty, w 2018 roku. Nikt tego nie robi. Ale musisz spojrzeć poza nie, na to, co bitcoin i blockchain mogą zrobić dla społeczeństwa.

   W przyszłości będziesz musiał zdecydować: czy stanę po stronie społeczności ludzi, którzy chcą uczynić świat lepszym, czy też stanę po stronie 1% i ich systemu pieniężnego i bankowego?

   Piszę o pieniądzach, bankowości i kryptowalutach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy