Dlaczego mądrze kupujesz akcje Apple?

17.02.2021
Category: Należy Pamiętać

Gigant smartfonów nadal świeci.

Inwestorzy, którzy byli właścicielami akcji Apple (NASDAQ: AAPL) w ciągu ostatniej dekady, zostali sowicie wynagrodzeni, ponieważ ich akcje wzrosły w tym okresie o około 1000%. Ta kultowa firma zajmująca się smartfonami jest liderem ery technologicznej, a jej innowacyjna kultura i wizjonerskie produkty podbiły serca i umysły wielu konsumentów.

Smartfony są teraz wszechobecną częścią życia i wielu może nie pamiętać, że Apple był pionierem w tej dziedzinie, wypuszczając swojego pierwszego iPhone’a w styczniu 2007 roku. inne firmy, aby naśladować jego funkcje. Jednak żadnemu z nich nie udało się zbudować takiego samego poziomu lojalności i statusu marki jak Apple, a także dużej bazy konsumentów, którzy regularnie korzystają ze sklepu z aplikacjami Apple, aby pisać i pobierać programy.

Oto kilka powodów, dla których Apple będzie nadal świetną inwestycją i wzrostem.

Źródło obrazu: Getty Images.

Błyszczący zestaw zarobków

Apple nadal wykazywał stały wzrost w swoim ostatnim raporcie kwartalnym. Sprzedaż poprawiła się o 8,9% rok do roku, a zysk netto wzrósł o 11,4%, ale to właśnie charakter wzrostu przychodów powinien wzbudzić zainteresowanie inwestorów.

iPhone’y nadal stanowiły większość całkowitego przychodu, na poziomie około 61%, a przychody z tego produktu wzrosły o 7,6% rok do roku. Było to zachęcające odwrócenie się od czterech kolejnych kwartałów spadającej sprzedaży iPhone’ów rok do roku. Spadki rok do roku w okresie od I do III kwartału 2019 r. Były od niskiego do średniego odsetka nastolatków, ale spadły do ​​9,2% rok do roku w czwartym kwartale 2019 r. Nowy iPhone 11 firmy Apple ponownie pobudził popyt w wielu krajach jako nowy funkcje i lepsza funkcja aparatu zwiększyły jego popularność. Mam duże nadzieje, że ten impet będzie trwał.

Chociaż przychody z komputerów Mac i iPadów spadały z roku na rok, te kategorie produktów stanowią mniejszą część całkowitych przychodów, wynosząc odpowiednio 7,8% i 6,5% w ostatnim kwartale. Ogólna marża brutto wzrosła z 38% do 38,4%, ponieważ więcej przychodów Apple przesunęło się w kierunku usług, kategorii obejmującej treści oparte na subskrypcji, takie jak usługi strumieniowe dla Apple Music i Apple TV +, które oferują klientom ekskluzywne treści. Spółka jest na dobrej drodze, aby podwoić przychody z usług w roku budżetowym 2016 w roku obrotowym 2020. Jeśli ten trend wzrostowy się utrzyma, inwestorzy powinni być w stanie zauważyć ciągły wzrost marży brutto w czasie.

Przejście na urządzenia do noszenia i usługi

Źródło: kwartalne zgłoszenia 10-Q firmy Apple; Kompilacja autorska

Interesujący jest jednak stały wzrost w segmencie urządzeń do noszenia, domu i akcesoriów. Powyższy wykres przedstawia trend przychodów w tym segmencie, który znacznie wzrósł w ciągu ostatnich dziewięciu kwartałów, osiągając 10 miliardów dolarów w I kwartale 2020 roku. Segment ten również przekroczył dwucyfrowy znak pod względem struktury przychodów, stanowiąc 10,9% przychody kwartału. Należy pamiętać, że zaledwie osiem kwartałów temu segment zanotował sprzedaż na poziomie 5,5 miliarda dolarów, co oznacza, że ​​od tego czasu przychody wzrosły prawie dwukrotnie. Segment urządzeń do noszenia, domu i akcesoriów obejmuje takie produkty, jak AirPods i Apple Watch, a firma zaczęła zgłaszać go jako oddzielny segment dopiero w pierwszym kwartale 2018 r., Ponieważ jej przychody zaczęły rosnąć.

Segment usług jest interesujący dla inwestorów, ponieważ ma znacznie wyższą marżę brutto niż segment produktów, na poziomie 64,4% wobec 34,2%. Co więcej, marża brutto na usługach rośnie, w ostatnim kwartale o 1,6 punktu procentowego rok do roku, w porównaniu z niewielkim spadkiem o 0,1 punktu procentowego dla produktów.

Strategia Apple polega na dalszym dostarczaniu i rozwijaniu wspaniałych produktów, takich jak AirPods, Apple Watches i iPhone, ale zmierza również w kierunku oferowania większej liczby usług, aby uzyskiwać stałe przychody i cieszyć się wyższymi marżami brutto. To dwutorowe podejście jest potężne, ponieważ nieustannie przyciąga klientów z powrotem po lepsze produkty, jednocześnie rejestrując ich w lepszych usługach, tworząc pozytywną pętlę, która wzmacnia lojalność.

W listopadowym artykule na temat Apple wspomniałem, dlaczego uważam, że Apple nadal kupuje, pomimo niewielkiego spadku zysków w poprzednim kwartale: silny wzrost w zakresie urządzeń do noszenia, rekordowe rekordy w segmencie usług i możliwości w opiece zdrowotnej dla nowego Apple Watch 5 Wyniki kwartału pokazały, że firma zmierza w dobrym kierunku. Chociaż wzrost nie zawsze jest płynny, liczy się długoterminowa trajektoria.

Nowo uruchomione usługi

Apple kontynuuje wprowadzanie szerokiej gamy usług, a trzy z najbardziej obiecujących to Apple TV +, Apple News i Apple Pay. Dyrektor finansowy Luca Maestri powiedział w rozmowie z analitykami o zyskach, że firma osiągnęła rekord wszech czasów, wynosząc ponad 480 milionów płatnych subskrypcji.

Apple TV + został uruchomiony w zeszłym roku i zawiera ekskluzywne treści dla subskrybentów, a Apple News zaczął przyciągać 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Nie wiemy, ilu subskrybentów Apple TV + płaci (w porównaniu z bezpłatną wersją próbną), ale oczekuje się, że usługa przyczyni się więcej w przyszłości. Transakcje Apple Pay wzrosły ponad dwukrotnie do poziomu 15 miliardów rocznie, jednocześnie rozszerzając jego możliwości o płatności za transport (tj. Autobusy i kolej) w miastach takich jak Londyn, Shenzhen i Kanton.

Mądry wybór

Podczas gdy Apple nie handluje już tanimi wycenami, przy około 25-krotnych zyskach, firmie udało się osiągnąć wszystkie właściwe noty w dążeniu do wzrostu. Biorąc pod uwagę nowe rekordy wszech czasów pod względem sprzedaży, zysków i bazy użytkowników, w nadchodzących miesiącach i latach można oczekiwać wiele.

Inwestorzy rzeczywiście dokonaliby mądrego wyboru, aby kupić akcje Apple. Wydaje się, że wzrost w przypadku iPhone’ów powrócił, podczas gdy zarówno segment usług, jak i segment obejmujący urządzenia do noszenia odnotowują zachęcający wzrost. Marże brutto wydają się dalej rosnąć, a kadra zarządzająca jest optymistycznie nastawiona do wzrostu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy