11 Bit Studios wraz z gorszymi wynikami finansowymi poprzez kurs walutowy

W związku z osłabieniem dolara w I kw. wyniki finansowe grupy 11 bit studios za pierwsze trzy miesiące 2017 r. będą obciążone kosztami finansowymi wynikającymi z konieczności przeszacowania wartości posiadanych przez grupę aktywów pieniężnych. W związku z tym grupa zakończyła I kw. ze stratą netto a mianowicie podała spółka w komunikacie.

"Zarząd 11 bit studios informuje, że w nawiązaniu ze znaczącym, 5, 6-proc. spadkiem kursu USD/PLN pomiędzy 31 grudnia 2016 roku kalendarzowego a 31 marca 2017 roku wyniki finansowe Ekipy 11 bit studios_za Jak i również kwartał 2017 roku pozostaną obciążone kosztami finansowymi wynikającymi z konieczności przeszacowania ceny posiadanych przez grupę mień pieniężnych, które w mnogości denominowane są w USD. W konsekwencji grupa skończy I kwartał 2017 roku ujemnym wynikiem netto" - napisano w komunikacie i dodano:

Wspomniane koszty finansowe obciążające wynik netto Grupy za I kwartał 2017 roku mają niegotówkowy charakter i są pochodną zmian na międzynarodowych rynkach walutowych, na które spółka nie ma wpływu.

Ostateczne wyniki za I kw. będą opublikowane jedenaście maja. Konsensus PAP oparty na prognozach trzech analityków zakładał, że spółka znalazła w I kw. 0, 5 mln zł profitu netto, 0, 8 mln zł zysku operacyjnego, 1, 3 mln zł EBITDA i 3, siedmiu mln zł przychodów.

Tagi: GPW wyniki pieniężne Polska Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie