Jak działa eCheck? Wszechstronny przewodnik po przetwarzaniu płatności eCheck

Jak działa eCheck? Wszechstronny przewodnik po przetwarzaniu płatności eCheck
16.10.2020
Category:

Obecnie konsumenci preferują elektroniczne formy płatności. Karty kredytowe i debetowe w dużej mierze zastąpiły gotówkę, nie tylko ze względu na wygodę, jaką zapewniają, ale także ze względu na znaczny wzrost zakupów i usług internetowych oferowanych przez Internet.

Inną popularną, ale rzadziej omawianą formą płatności elektronicznych jest eCheck, termin, który prawdopodobnie w pewnym momencie przeciął Ci drogę. Jeśli byłeś ciekawy, jak działają eChecks i czy mają one sens w twojej praktyce, jesteś we właściwym miejscu!

W tym obszernym poście opisujemy wszystko, czego potrzebujesz i kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o płatnościach eCheck.

Aby dowiedzieć się więcej o nowoczesnych sposobach zwiększenia przepływu gotówki, pobierz nasz e-book. Otrzymywanie płatności: trendy CPA, które trzeba znać w 2019 r. »

Krótka historia płatności eCheck

Jak można się domyślić z nazwy, eCheck jest zasadniczo elektroniczną wersją tradycyjnego czeku papierowego.

Mówiąc dokładniej, płatności eCheck umożliwiają płatnikowi elektroniczne przesyłanie środków bezpośrednio ze swojego rachunku bankowego na konto bankowe odbiorcy, przy wsparciu rozległej sieci połączonych ze sobą instytucji finansowych, zwanej siecią Automated Clearing House (ACH).

Każda płatność, w ramach której środki są przesyłane elektronicznie między dwoma rachunkami bankowymi, nazywana jest płatnością ACH. Jeśli kiedykolwiek dokonałeś płatności czynszu, spłaty kredytu hipotecznego, płatności za samochód lub jakiejkolwiek innej dużej płatności elektronicznie, dokonałeś płatności za pośrednictwem sieci ACH.

Sieć ACH została założona w latach siedemdziesiątych XX wieku przez National Automated Clearing House Association (NACHA) w celu przyspieszenia procesu płacowego w całym kraju dzięki szybszemu i wydajniejszemu rozliczaniu czeków. Każda transakcja jest inicjowana przez operatora ACH i dostarczana do odbiorcy. Lub, mówiąc bardziej formalnie, transakcje ACH pochodzą od inicjującej instytucji finansowej depozytowej (ODFI) i są wysyłane do otrzymującej depozytowej instytucji finansowej (RDFI). Według NACHA rocznie przez sieć ACH przepływa aż 43 biliony dolarów.

Zalety eCheck w papierowych czekach

Dzięki swojemu cyfrowemu charakterowi eChecks eliminuje wiele żmudnych czynności, które czekają na przetworzenie i zdeponowanie czeków papierowych. Chociaż przetwarzanie eCheck jest pod wieloma względami dość podobne do tradycyjnego przetwarzania czeków papierowych, największą różnicą między nimi jest szybkość – przetwarzanie eCheck jest znacznie szybsze.

Bez konieczności wysyłania pocztą lub dostarczenia czeku fizycznego, przetwarzanie może rozpocząć się, gdy tylko pieniądze zostaną przekazane online, co oznacza, że ​​możesz oczekiwać, że depozyty będą się obracać znacznie szybciej.

Przejście na eCheck może również pomóc w zabezpieczeniu systemu płatności w przyszłości.

Najnowsze trendy pokazują, że w ciągu ostatniej dekady liczba czeków papierowych stale spadała. Jedno badanie wykazało, że ponad 50 procent konsumentów nie ma przy sobie książeczek czekowych, podczas gdy inne badanie wykazało, że 38 procent ludzi nigdy nie wypisuje czeków osobistych. W rzeczywistości przez większą część tej dekady użycie czeków papierowych do opłacania rachunków spadło aż o 20 procent, według jednego z raportów konsumenckich.

Podsumowanie? Formy płatności online są zdecydowanie preferowane w porównaniu z tradycyjnymi metodami płatności.

Im szybciej możesz zaoferować swoim klientom opcje płatności online, tym lepsza będzie Twoja praktyka.

Cztery etapy przetwarzania eCheck

Cały proces płatności za pomocą eCheck jest dość prosty i można go zawęzić do czterech określonych etapów:

1. Autoryzacja Na tym etapie odbiorca musi otrzymać od płatnika potwierdzenie, że transakcja jest ważna. W przypadku korzystania z procesora płatności online ten etap jest zwykle obsługiwany przez jego system żądań płatności, w którym płatnik może łatwo autoryzować transakcję za pomocą naciśnięcia przycisku. Jednak autoryzację eCheck można również przeprowadzić za pośrednictwem formularza online, umowy, a nawet telefonu.

2. Przetwarzanie Po zatwierdzeniu autoryzacji procesor płatności może rozpocząć proces przekazywania środków pomiędzy płatnikiem a odbiorcą. Ponownie, dzięki procesorowi płatności online ten proces jest znacznie łatwiejszy. Zazwyczaj kwota w dolarach jest już ustawiona w rozwiązaniu, więc po autoryzacji można praktycznie pominąć ten krok. Poza rozwiązaniami do płatności online odbiorca będzie musiał ręcznie wprowadzić kwotę w dolarach i prawidłowe numery kont w formularzu online.

3. Finalizacja Na tym etapie podmiot przetwarzający płatności przechodzi procedurę weryfikacji, aby upewnić się, że numery rachunków i rozliczeń między bankami są prawidłowe. Jest to obsługiwane automatycznie przez oprogramowanie płatnicze lub ręcznie, nadzorowane przez odbiorcę. Jeśli wszystko się zgadza, transakcja zostaje oficjalnie złożona i trafia do systemu ACH. Zwykle w tym momencie środki są przelewane z konta płatnika i wysyłane do odbiorcy.

4. Depozyt Na tym ostatnim etapie środki płatnika są zdeponowane na rachunku bankowym odbiorcy (po upływie określonej liczby dni) i transakcja zakończyła się sukcesem. Obie strony zwykle otrzymują potwierdzenie transakcji pocztą elektroniczną lub wydrukowanym pokwitowaniem. Dzięki temu transakcja eCheck jest zakończona!

Czy eChecks są bezpieczne?

Co miesiąc co najmniej kilkaset osób konsultuje się z Google w sprawie bezpieczeństwa korzystania z eChecków. Jest to zrozumiałe, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w przeciwieństwie do kart kredytowych, czeki papierowe są metodą płatności, która od dłuższego czasu nie jest zbyt innowacyjna.

Ale dzięki znacznemu przewidywaniu ze strony kilku instytucji finansowych, agencji rządowych i firm telekomunikacyjnych, odpowiedź na pytanie „Czy eChecks jest bezpieczny?” to głośne tak!

Oto kilka powodów, dla których możesz czuć się pewnie, akceptując eChecks.

Fakt: e-czeki są bezpieczniejsze niż czeki papierowe

Według najnowszego badania AFP Payments Fraud and Control Survey, 74 procent uczestniczących organizacji doświadczyło oszustw związanych z czekami w 2017 r. Jednak mniej niż połowa była celem oszustw związanych z elektronicznym transferem środków (EFT).

Czeki papierowe przechodzą przez więcej rąk niż eChecks (dosłownie iw przenośni), co stwarza więcej okazji do oszustw i / lub przechwytywania przez przestępców. Jednak w przypadku eChecks informacje są przekazywane bezpośrednio do instytucji finansowej.

Ponadto czek papierowy może nie zawierać ważnych szczegółów, takich jak data lub podpis, lub zawierać nieprawidłowe informacje i nadal może zostać przetworzony i rozliczony. Ale jeśli coś jest nie tak z eCheck, transakcja nie zostanie zainicjowana, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Sprawdź usługi akceptacji Automatycznie wykrywaj potencjalne oszustwo

Kiedy informacje o koncie czekowym klienta są wprowadzane (bezpośrednio do oprogramowania do przetwarzania płatności lub za pośrednictwem zabezpieczonej strony płatności), dostawca bramki płatniczej weryfikuje, czy osoba przekazująca informacje jest upoważniona do korzystania z konta za pośrednictwem usługi akceptacji czeków.

Usługa akceptacji porównuje podane informacje o kliencie (na przykład imię, nazwisko i adres) z danymi banku wystawiającego dane dotyczące konta i potwierdza, że ​​są one zgodne. Jeśli tak się nie stanie, płatność zostanie odrzucona. Proces uwierzytelniania eCheck zapewnia, że ​​nie otrzymasz fałszywych informacji o płatnościach i że tylko upoważnione osoby używają konta.

Dodatkowo, w ramach procesu weryfikacji, usługa akceptacji czeku przeskanuje bazę danych zawierającą historie banków indywidualnych i firmowych oraz oflaguje transakcję, jeśli na rachunku była historia nieuczciwych działań.

Ze względu na zauważalny wzrost popularności płatności online, dla profesjonalistów takich jak Ty ważniejsze niż kiedykolwiek jest rozpoczęcie ich przyjmowania. Niezależnie od tego, czy akceptujesz karty kredytowe / debetowe, płatności eCheck, czy jedno i drugie, oferowanie wielu opcji płatności online nie tylko zapewnia więcej sposobów na uzyskanie płatności, ale także wysyła silny komunikat do obecnych i przyszłych klientów – jesteś doświadczonym CPA, który nadąża za nowoczesnymi trendami, aby inteligentnie i efektywnie prowadzić gabinet.

Dowiedz się, jak nowe funkcje eCheck i przetwarzania płatności w CPACharge mogą pomóc Twojej firmie w rozwoju. Pobierz wersję demonstracyjną »

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy