Jak inwestować w Bitcoin; Przewodnik wprowadzający (2020)

Jak inwestować w Bitcoin; Przewodnik wprowadzający (2020)
16.10.2020
Category:

Najlepszy czas na sadzenie drzewa był 20 lat temu. Teraz jest drugi najlepszy czas.

Ta rada ze starego chińskiego przysłowia jest najbardziej odpowiednia dla użytkowników planujących zainwestować w Bitcoin. Jeśli jesteś kimś, kto słyszał o Bitcoinie, niezależnie od tego, kiedy, ale nigdy w niego nie zainwestował, ten samouczek pokaże Ci, jak dokładnie to zrobić.

Bitcoin, zdecentralizowana waluta cyfrowa oparta na Blockchain, rośnie w siłę. Został nazwany cyfrowym złotem ze względu na jego podstawowe właściwości:

 • Stała dostawa
 • Łatwy do zawarcia transakcji
 • Coraz szersze zastosowanie
 • Sklep wartości
 • Regulowany w wielu krajach, w tym w USA, Japonii i wielu innych.

Kiedy już wiesz, jak działa Bitcoin, nie ma problemu, aby zrozumieć, że Bitcoin tu zostanie. Jeśli spróbujemy zrozumieć technologię i leżące u jej podstaw zasady, słuszne jest stwierdzenie, że cena będzie rosła w nadchodzących latach.

Jednym z głównych powodów tego roszczenia jest ograniczona ilość bitcoinów , co sprawia, że ​​jest to świetny magazyn wartości (tylko 21 milionów bitcoinów) i rozprzestrzenianie się wirusa na całym świecie.

Jeśli jesteś gotowy i podekscytowany, aby zainwestować w Bitcoin, ten przewodnik pomoże Ci zacząć. Potraktuj to jako plan inwestycji w Bitcoin. Dostosuj go do swojej aktualnej sytuacji finansowej, która odpowiada Twoim potrzebom.

Oto, czego potrzebujesz, aby zacząć inwestować w Bitcoiny:

 1. Giełda lub witryna do kupowania Bitcoinów
 2. Portfel, w którym możesz przechowywać Bitcoiny

Te dwie rzeczy są obowiązkowe na początek. W żadnym wypadku nie powinieneś przegapić zrozumienia właściwej strony internetowej i bezpiecznego portfela, ponieważ możesz paść ofiarą MLM (marketingu wielopoziomowego) lub oszustwa, powodując straty.

Musisz zrozumieć, że Bitcoin to jak trzymanie pieniędzy przy sobie. W przeciwieństwie do USD, INR lub innych walut, które trzymasz w banku, Bitcoin jest inny. Jesteś odpowiedzialny za kupowanie, sprzedawanie i bezpieczne przechowywanie.

Na razie omówmy punkt 1 i 2. W najbliższych dniach opowiem również o tym, ile pieniędzy powinieneś zainwestować w Bitcoin.

Czego potrzebujesz, aby zacząć inwestować w Bitcoiny?

1. Wymiana, skąd możesz kupić Bitcoiny:

Jeśli mieszkasz w kraju, w którym masz oficjalną wymianę Bitcoinów, nie musisz się zbytnio martwić o zakup Bitcoinów. Możesz szybko zarejestrować się w tych wymianach i przelać pieniądze ze swojego konta bankowego, aby kupić Bitcoiny.

Poniżej znajduje się kilka giełd krajowych, na których można kupić Bitcoiny:

 • Globalnie: CEX lub CoinMama
 • USA: CEX lub CoinBase
 • Indie: WazirX
 • Wielka Brytania, Europa: CEX
 • Korea Południowa: Bithumb
 • Rosja: Yobit
 • Nigeria: Binance
 • Japonia: Coinmama
 • Australia: Kraken lub CoinSpot
 • Republika Południowej Afryki: Luno

Jednak problem dotyczy osób mieszkających w krajach, w których nie ma giełd Bitcoin, a użytkownicy nie mają możliwości przelewania środków ze swoich kont bankowych w celu zakupu Bitcoinów.

To sprawia, że ​​użytkownikom naprawdę trudno jest teraz trzymać Bitcoiny, a przy gwałtownym wzroście cen dla wielu może być już za późno na zdobycie Bitcoinów.

Ale tu właśnie przychodzimy na ratunek.

Jak możesz zapytać.

Wymyśliliśmy inne opcje, za pomocą których możesz kupić Bitcoiny.

Poniżej znajduje się kilka stron internetowych, na których można kupić Bitcoiny na inne sposoby, takie jak:

 • Brak wymian KYC
 • Gotówka (ryzykowne, ale działa)
 • Korzystanie z PayPal do kupowania Bitcoinów
 • Karty kredytowe
 • Karty debetowe

Początkowo, kiedy kupowanie Bitcoinów w moim kraju nie było tak łatwe, użyłem karty kredytowej, aby kupić Bitcoiny od Cex.io.

To działało całkiem dobrze, ponieważ różnica cen Bitcoinów między rynkiem międzynarodowym a moim krajem była znaczna. Jeśli jesteś w kraju, w którym nie możesz bezpośrednio kupić Bitcoinów, możesz skorzystać z tych międzynarodowych witryn, w których akceptują karty kredytowe i debetowe.

Oto lista witryn, które umożliwiają kupowanie Bitcoinów za pomocą karty kredytowej / debetowej:

Inną metodą, która działa w większości krajów na świecie, jest wymiana P2P. Pomyśl o tej giełdzie P2P jak o serwisie eBay, gdzie łączysz się bezpośrednio ze sprzedawcą w celu zakupu Bitcoinów.

Dwa, których używałem w przeszłości i polecam, to:

Te giełdy obsługują różne metody płatności, takie jak:

 • Gotówka
 • Payoneer
 • PayPal
 • przelew internetowy
 • Karta upominkowa iTunes
 • Karta podarunkowa Amazon
 • Moneygram

… I wiele innych metod.

Gdy odkryjemy nowe metody pracy, będziemy nadal udostępniać je na CoinSutra.

Na razie ważne jest to, że musisz wybrać giełdę / stronę internetową, na której możesz regularnie kupować Bitcoiny. To zajmie się naszym numerem 1.

Uwaga: jeśli jesteś w kraju, w którym nie masz opcji kupna Bitcoinów, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie rozwiązanie.

2. Przechowywanie / przechowywanie Bitcoinów w bezpiecznym portfelu:

Po zakupie Bitcoina należy przechowywać go w bezpiecznym portfelu.

Jeśli szukasz w Internecie portfeli Bitcoin, otrzymasz wiele opcji, ale musisz uważać przy wyborze odpowiedniego. Ponieważ wiele portfeli jest oszustwem, w końcu stracisz swoje Bitcoiny. Po prostu wyszukaj w sklepie Google Play portfele Bitcoin, a będziesz w szoku, widząc liczbę wyników.

Wybór dowolnego losowego portfela Bitcoin jest dużym błędem tylko dlatego, że jest wymieniony w sklepie Google Play lub znajduje się na pierwszej stronie Google.

Kolejnym dużym błędem, który popełniają nawet doświadczeni użytkownicy, jest trzymanie portfela na giełdzie. Większość giełd, takich jak CEX, Binance i wiele innych, oferuje wbudowany portfel Bitcoin i umożliwia przechowywanie bitcoinów w ich portfelu. Problem z trzymaniem Bitcoinów w zamian polega na tym, że jeśli jutro jedna z tych giełd zostanie zamknięta, stracisz dostęp do swoich Bitcoinów. To wydarzyło się w przeszłości i może się wydarzyć w przyszłości. Te wymiany są bezpieczne, ale nie należy ich używać jako portfela.

Ponieważ bardzo niewiele krajów na świecie pracuje nad regulacjami dotyczącymi Bitcoin i ogólnie kryptowalut, giełdy te mogą zostać zamknięte. Stało się to w Chinach gdzieś we wrześniu 2017 r. Giełdy są również narażone na włamanie i możesz stracić Bitcoin, jeśli przechowujesz go na giełdzie. Możesz przeczytać o największych hackach Bitcoin tutaj.

Jak wspomniałem wcześniej, Bitcoin nie jest typową walutą, którą trzymasz w swoim banku. Odpowiadasz za bezpieczeństwo swoich Bitcoinów i dlatego trzymasz je w portfelu, nad którym masz 100% kontrolę. Odbywa się to poprzez posiadanie własności słowa inicjującego lub klucza prywatnego. Dla początkujących może to brzmieć bardzo technicznie, ale w rzeczywistości jest łatwe do zrozumienia i nauczenia.

Aby uprościć zrozumienie bezpieczeństwa portfela Bitcoin, wystarczy użyć dobrze znanego portfela, który pozwoli Tobie i tylko Tobie zachować słowa wyjściowe. To słowo inicjujące jest hasłem do Twojego Bitcoina. Nawet jeśli zgubisz telefon lub portfel sprzętowy, możesz odzyskać Bitcoiny za pomocą słów początkowych.

Mamy kilka dedykowanych zasobów, aby to zrozumieć. Oto kilka starannie dobranych artykułów, aby dowiedzieć się wszystkiego o słowie inicjującym portfel Bitcoin i kluczu prywatnym:

Istnieją różne rodzaje portfeli na Bitcoiny.

 • Portfele mobilne, które są dostarczane z aplikacją mobilną i są dostępne zarówno na iOS, jak i na Androida.
 • Portfel biurkowy dostarczany jako oprogramowanie
 • Portfel internetowy dostępny jako strona internetowa
 • Portfel sprzętowy, który jest najbezpieczniejszym sposobem
 • Portfel papierowy to kolejna najbezpieczniejsza metoda, ale jej założenie nie jest łatwe. Oto przewodnik dotyczący konfigurowania portfela papierowego Bitcoin.

Wyzwaniem związanym z portfelem opartym na aplikacji mobilnej jest bezpieczeństwo, które jest częściowo zależne od bezpieczeństwa mobilnego systemu operacyjnego, co sprawia, że ​​nie jest on tak bezpieczny. To samo dotyczy portfela stacjonarnego. Najbezpieczniejszy sposób na przechowywanie Bitcoinów w portfelu sprzętowym.

Jeśli jesteś osobą przechowującą więcej niż 0,2 BTC, co w dzisiejszych czasach jest warte ponad 1800 USD, powinieneś zamówić portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano X lub Trezor.

Problem z portfelem sprzętowym polega na dostępności.

Dostarczenie zajmuje kilka tygodni, ponieważ zapotrzebowanie jest bardzo wysokie. Jeśli zaczynasz teraz, możesz użyć portfela mobilnego do przechowywania Bitcoinów, a później przenieść je do portfela sprzętowego.

Jeśli potrzebujesz Bitcoinów do codziennego użytku i potrzebujesz przechowywać mniejszą ilość, możesz użyć portfela mobilnego, takiego jak portfel Atomic.

Kilka ważnych rzeczy, zanim zaczniesz inwestować w Bitcoiny:

 1. Bitcoin to doskonała inwestycja w dzisiejszych czasach. Wraz ze wzrostem popularności bitcoinów na całym świecie ceny stale rosną.
 2. Możesz też kupić Bitcoiny w ułamku. Np .: 0,1 Bitcoina lub nawet 0,005 Bitcoina.
 3. Poznanie wszystkich aspektów Bitcoinów zajmie trochę czasu. Na początek musisz kupić Bitcoiny i trzymać je w portfelu, który poleciłem powyżej.
 4. Odpowiadasz za bezpieczeństwo swoich Bitcoinów. Powinieneś przeczytać mój wcześniejszy przewodnik na temat rzeczy, których nie należy robić po zainwestowaniu w Bitcoiny. To powstrzyma cię przed popełnieniem błędów debiutanta, które wielu popełnia po zakupie Bitcoinów.
 5. Kupuj tylko na giełdzie, która cieszy się zaufaniem i jest polecana przez niezawodne zasoby. Jestem dumny z moich rekomendacji, ponieważ rozumiem, że nawet jeden dolar to ciężko zarobione pieniądze użytkownika.
 6. Pamiętaj tylko, że inwestujesz pieniądze w Bitcoin. Nawet jeśli cena osiągnie świetny poziom, nie możesz przegapić tego, co powinieneś. Traktuj swoją inwestycję w Bitcoin jak każdą inną inwestycję i mądrze zarządzaj swoimi pieniędzmi.

Często zadawane pytania dotyczące inwestowania w Bitcoin:

W Bitcoinie nie ma dolnej ani górnej granicy jako takiej. Minimum, które można zainwestować, to zaledwie 10 USD, a duży wolumen, taki jak 10 lub więcej BTC, można kupić za pomocą brokerów OTC.

Twój kraj określa, skąd powinieneś kupować Bitcoiny. Istnieje giełda o nazwie Binance, na której każdy może inwestować w Bitcoin. Użytkownicy z Indii mogli kupować w Wazirx. Użytkownicy z USA mogli inwestować w Bitcoin za pomocą CoinBase.

Korzystanie z portfela sprzętowego Bitcoin to najlepszy sposób na przechowywanie bitcoinów. Możesz zamówić Ledger Nano, który jest najnowocześniejszym bezpiecznym sposobem przechowywania BTC.

Tak, Bitcoin jest wart inwestowania nawet w 2020 roku. Do

tej pory Bitcoin był inwestycją o wysokim ryzyku i wysokim zysku. Zaczęło się od zaledwie kilku centów, a teraz Bitcoin jest wart więcej niż 10000 USD. Bitcoin powinien być częścią portfela każdego z inwestycji o wysokim ryzyku i wysokim zysku. Jak sugeruje wielu profesjonalistów, powinieneś zainwestować tylko tę kwotę w Bitcoin, którą możesz stracić.

Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci rozwiać wątpliwości dotyczące inwestowania w Bitcoiny. W najbliższych dniach podzielę się kolejnymi wskazówkami i pomysłami na temat inwestycji w Bitcoin.

Na razie, jeśli masz jakieś pytania, to dobry moment, aby je zadać i wyjaśnić, korzystając z sekcji komentarzy poniżej. Możesz także zadawać pytania i rozpocząć dyskusję na naszym forum Bitcoin and Cryptocurrency.

Możesz zasubskrybować nasze aktualizacje w Telegramie, śledząc @CoinSutra lub subskrybuj biuletyn z tej strony.

Harsh Agrawal to eksperci od giełd kryptowalut i botów dla CoinSutra. Założył CoinSutra w 2016 roku i jest jednym z najbardziej cenionych profesjonalnych blogerów w branży w branży fintech.

Wielokrotnie nagradzany bloger z ponad 10-letnią historią. Posiada doświadczenie w zakresie finansów i technologii oraz posiada kwalifikacje zawodowe w dziedzinie informatyki.

Międzynarodowy mówca i autor, który kocha blockchain i świat kryptowalut.

Po odkryciu zdecentralizowanych finansów i dzięki swojemu doświadczeniu w technologii informacyjnej, postawił sobie za misję pomaganie innym w nauce i rozpoczynaniu z tym za pośrednictwem CoinSutra.

Dołącz do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej i kanałów społecznościowych, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy