Jak skrócić bitcoin – prosty przewodnik [2020]

17.02.2021
Category: Stopę Procentową

Bitcoin jest niezwykle zmienny, poruszając się zarówno w górę, jak iw dół. W tym przewodniku wyjaśniamy, w jaki sposób możesz zyskać na spadku ceny Bitcoina w czasie, znanym jako „zwarcie.

Kiedy Bitcoin zanotował dramatyczny spadek w 2018 r. Z rekordowych rekordów, wielu traderów mogło chcieć skorzystać z tysięcy dolarów, które zostały zmiecione z kapitalizacji rynkowej i ceny spot Bitcoina.

Cóż, może Cię zaskoczyć, gdy dowiesz się, że wielu traderów to zrobiło – i nadal jest w 2020 roku. Handel pochodnymi Bitcoinami pozwala traderom czerpać zyski zarówno z pozytywnych, jak i ujemnych ruchów cen na rynku, ale jak to możliwe i jak możesz Zaczynaj?

Dowiedz się z naszego przewodnika, jak skracać Bitcoin w 2020 r., W którym omówimy podstawowe pojęcia związane z „zwarciem rynku.

Więc zdecydowałeś, że chcesz otworzyć krótką pozycję na Bitcoinie. Jak byś to zrobił? Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie i zarejestrowanie się na platformie pochodnych kryptowalut. Poniżej przejrzymy niektóre z najlepszych.

W tym celu musisz mieć trochę Bitcoinów gotowych do wpłaty na giełdę. Istnieje wiele opcji zakupu BTC za pomocą fiat, takich jak USD lub EUR. Omawiamy tutaj najlepsze sposoby kupowania Bitcoinów w 2020 roku, więc przed rozpoczęciem upewnij się, że jesteś gotowy do wpłaty.

Gdy zdobędziesz trochę BTC, otwórz konto wymiany instrumentów pochodnych kryptowaluty i zdeponuj swój Bitcoin. W przeciwieństwie do tradycyjnych giełd, większość giełd krypto pochodnych nie wymaga KYC ani weryfikacji tożsamości, więc możesz zacząć handlować w ciągu kilku minut.

Wraz z dojrzewaniem rynków kryptowalut wzrosła liczba giełd instrumentów pochodnych uruchomionych w celu zaspokojenia popytu, a teraz dostępnych jest wiele zaufanych opcji dla inwestorów, którzy chcą zawrzeć krótką pozycję Bitcoin.

Spójrzmy na niektóre z najlepszych platform handlowych:

Ranga
Wymieniać się
Metody wpłaty
Zaakceptowano Fiat
Obsługiwana kryptowaluta
HQ
1 BitMEX [Pełna recenzja] Crypto Żaden BTC, ETH, LTC, BCH, EOS, XRP, ADA, TRX Hongkong 2 FTX (pełna recenzja) BTC, ETH, stabilne monety Żaden BTC, ETH, LTC, BCH Hongkong Jedna z najdłużej działających i najbardziej zaufanych platform handlowych Bitcoin BitMEX to platforma handlowa peer-to-peer dla Bitcoin, Ethereum i kilku innych kryptowalut.

BitMEX powstał w 2014 roku i od czasu jego uruchomienia niezmiennie pozostaje jedną z największych giełd krypto pochodnych na świecie.

Na BitMEX dostępnych jest wiele kontraktów na opcje Bitcoin, które pozwalają traderom otwierać długie lub krótkie pozycje.

Handlowcy mogą korzystać z dźwigni finansowej do 100x na BitMEX, co zwiększa wielkość pozycji podczas otwierania transakcji. Istnieje również fundusz ubezpieczeniowy, który zapobiega nieuczciwej likwidacji traderów w przypadku dużej zmienności.

Opłaty BitMEX wynoszą 0,075% dla takerów, niezależnie od ich dźwigni finansowej. Pobierają 0,01% w przypadku transakcji z długim finansowaniem i -0,01% w przypadku krótkich transakcji, z 8-godzinnymi przerwami na finansowanie. W przypadku tradycyjnych kontraktów terminowych na bitcoiny obowiązuje opłata rozliczeniowa w wysokości 0,05%.

Depozyty na BitMEX są dokonywane w Bitcoinie, który używa symbolu giełdowego „XBT na potrzeby kontraktów terminowych BitMEX.

BitMEX jest jedną z najbardziej szanowanych platform handlowych Bitcoin i gorąco polecamy ją do otwierania krótkich pozycji na Bitcoinie. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję BitMEX tutaj.

Założona w 2019 roku FTX.com szybko stała się jedną z najpopularniejszych giełd krypto pochodnych na świecie. Zbudowany przez ilościowy zespół handlowy firmy świadczącej profesjonalne usługi blockchain, Alameda Research, FTX.com został opracowany od podstaw i oferuje zaawansowany handel z niskimi opłatami.

Handlowcy mogą używać FTX.com do krótkich pozycji Bitcoin z dźwignią do 100x, z kontraktami na opcje dla Bitcoin i szeregu innych najlepszych kryptowalut.

Kolejną innowacyjną funkcją FTX.com, której nie widzieliśmy zaimplementowaną na innych platformach giełdowych, są ich tokeny z dźwignią „BULL & BEAR.

Są to tokeny ERC20, które reprezentują długą lub krótką pozycję w aktywach bazowych, w tym Bitcoin, i jest to niesamowicie szybki i łatwy sposób na zajęcie pozycji na rynku.

FTX ma wielopoziomową strukturę opłat dla handlowców. Na poziomie 1 opłaty takera wynoszą 0,07%, a na najwyższym poziomie 0,04% – co można osiągnąć, trzymając tokeny FTX. Nie ma opłat za rozliczenia kontraktów terminowych.

Depozyty na FTX.com są dokonywane w Bitcoin. Ogólnie rzecz biorąc, FTX.com to świetna opcja do otwierania szortów Bitcoin. Możesz przeczytać nasz kompletny przewodnik po giełdzie FTX tutaj.

Huobi Global to singapurska giełda spot i instrumentów pochodnych, która została uruchomiona w 2013 roku. Jest to jedna z giełd o największym wolumenie na świecie i od dawna jest ulubioną giełdą kryptowalut z Azji Wschodniej.

Na Huobi Global dostępnych jest wiele kontraktów pochodnych i opcji na Bitcoin, które obejmują kontrakty terminowe tygodniowe, dwutygodniowe i kwartalne – co odnosi się do momentu, w którym kontrakt wygasa.

Huobi oferuje większą dźwignię finansową niż niektórzy jej konkurenci, do 125x na swoich dwutygodniowych kontraktach futures, które pozwalają handlowcom otwierać krótkie pozycje na Bitcoinie.

Możesz zdeponować BTC i szereg innych kryptowalut na Huobi, aby otwierać krótkie pozycje. Huobi ma stopę procentową na marży w wysokości 0,098% i 0,04% prowizję od kontraktów terminowych na Bitcoin.

Jako jedna z najbezpieczniejszych i najczęściej używanych witryn na świecie, Huobi Global to doskonały wybór do otwierania krótkiej pozycji Bitcoin. Dowiedz się więcej o Huobi Global w naszym kompletnym przewodniku tutaj.

Kiedy kupujesz aktywa lub pochodne aktywa z zamiarem czerpania zysków z ich wzrostu cen, mówi się, że „ zajmujesz pozycję długą ”. Z drugiej strony, transakcja zawierana w celu czerpania korzyści ze spadku ceny aktywów nazywana jest „krótką pozycją lub „zwarciem rynku.

Chociaż typowe jest kupowanie aktywów po cenie spot i fizyczne utrzymywanie ich w celu otwarcia długiej pozycji, otwarcie pozycji krótkiej nie jest tak proste. Dzieje się tak, ponieważ musisz sprzedać Bitcoin, aby odkupić go po niższej cenie. W tym celu musisz skorzystać z giełdy instrumentów pochodnych Bitcoin i handlować kontraktami futures lub opcjami.

Niektóre opcje skracania bitcoinów w handlu kryptowalutami są znane jako „nagie szorty – co oznacza, że ​​nie musisz posiadać aktywów przed ich sprzedażą lub skróceniem. Jednak w przypadku większości giełd krypto-pochodnych będziesz musiał zdeponować trochę Bitcoinów na platformie, zanim będziesz mógł otworzyć krótką pozycję.

Krótkie transakcje można często otwierać za pomocą dźwigni finansowej, która polega na zaciągnięciu pożyczki pod pierwotny kapitał w celu zwiększenia rozmiaru pozycji. Może to zwiększyć zyski, ale także zwiększyć straty. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj.

Poniżej omówimy niektóre z najpopularniejszych giełd kryptowalut, ale najpierw przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom skracania bitcoinów.

Istnieje kilka korzyści ze skracania Bitcoinów, głównie dla inwestorów krótkoterminowych, ale posiadacze długoterminowi mogą również rozważyć otwarcie pozycji krótkiej. Korzyści te obejmują:

 • Więcej możliwości zysku –jeśli rynek zmieni się w bessę, możesz otworzyć krótką pozycję, aby skorzystać z ruchu spadkowego. W perspektywie krótkoterminowej oznacza to, że nie musisz trzymać torby BTC podczas bessy.
 • Różnorodność portfeli – jeśli jesteś uparty na całej branży blockchain, ale nie na Bitcoinie, skrócenie Bitcoina może być świetnym sposobem na maksymalizację zysków z alternatywnych przebiegów, a jednocześnie czerpanie korzyści ze spadku ceny BTC. Instrumenty pochodne nad własnością – może to być plus lub minus w zależności od tego, jak na to spojrzysz. Kiedy skracasz Bitcoin, handlujesz instrumentem pochodnym. Oznacza to, że nie jesteś właścicielem aktywów bazowych, więc pozycje są czasami łatwiejsze do zamknięcia lub otwarcia i nie musisz się martwić o przechowywanie Bitcoinów.

  Ilustracja instrumentów pochodnych Bitcoin / USD – źródło: shutterstock.com

  Chociaż skracanie otwiera możliwości czerpania zysków z okresów spadku cen Bitcoinów, przed otwarciem pozycji należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • Wpływ na rynek –Jeśli ogólnie jesteś uparty na Bitcoinie, ale chcesz zarobić na krótkoterminowej akcji spadkowej, powinieneś wziąć pod uwagę, że liczba otwartych pozycji krótkich wpływa na ogólny sentyment handlowy na Bitcoinie jako całości.

  • Ryzyko likwidacji –platformy transakcyjne, które pozwalają traderom na skracanie rynku, oferują również opcje dźwigni finansowej. Handel z dźwignią umożliwia zaciąganie pożyczek pod zastaw środków początkowych i handel z dużo większą pozycją. Jednak ryzyko utraty środków jest również znacznie zwiększone i należy o tym pamiętać podczas handlu.

   Opłaty –gdy zajmujesz pozycję krótką, zasadniczo pożyczasz pieniądze z giełdy w celu zawarcia transakcji. W przeciwieństwie do kupowania Bitcoinów po cenie „spot, w której aktywa należą do Ciebie, w przypadku zwarcia nie jesteś właścicielem bazowego Bitcoina. W rezultacie musisz uiścić opłaty – takie jak „finansowanie z dnia na dzień – dotyczące swojej pozycji. To sprawia, że ​​nie nadaje się do długoterminowych wstrzymań.

   Zmienność –podobnie jak rynek szybko przechodzi w fazę spadkową, może szybko wrócić do kursu zwyżkowego. Otwieraj pozycję krótką tylko wtedy, gdy masz pewność, że cena Bitcoina ma znaczny potencjał spadkowy.

   Handel bitcoinami

   Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci zdecydować, czy skracanie Bitcoina jest dla Ciebie odpowiednie, i pomoże Ci wybrać platformę handlową, na której otworzysz pozycję krótką.

   Ponieważ handel instrumentami pochodnymi jest procesem dość technicznym i wiąże się z pewnym ryzykiem, zalecamy poświęcenie czasu na przeczytanie naszych szczegółowych przewodników dla każdej giełdy, połączonych w opisach powyżej.

   Podobnie, jeśli jesteś doświadczonym traderem z dużym doświadczeniem i chcesz wejść na rynki kryptowalut i potrzebujesz porady na temat najlepszych sposobów zakupu Bitcoinów w 2020 roku, przeczytaj nasz kompletny przewodnik tutaj.

   Co myślisz o zwarciu Bitcoin? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy