O: Dlaczego warto pracować w bankowości?

17.02.2021

Niezależnie od tego, czy chcesz ambitnych projektów, które wymagają pracy z ludźmi z całego świata, czy możliwości samorozwoju – kariera w bankowości może zapewnić to wszystko, a nawet więcej… pod warunkiem, że zechcesz zrobić pierwszy krok.

Różnorodność możliwościJako centrum finansowe świata, Wielka Brytania oferuje jedne z najbardziej różnorodnych i ekscytujących miejsc pracy w bankowości. Oprócz bardziej konwencjonalnych ról bankowych, istnieje szereg możliwości kariery dostępnych w każdym z licznych banków, które mają tu swoje siedziby. Banki poszukują ekonomistów, statystyków, specjalistów ds. Marketingu, HR, mediów i relacji z rządem, a także, w związku z rozwojem technologii finansowych, specjalistów IT.

Często mniej znany jest wkład przemysłu w regiony Wielkiej Brytanii oraz możliwości kariery dostępne w ramach programów dla absolwentów, praktyk zawodowych lub dla osób pragnących wrócić do pracy.

Bankowość jest również głównym pracodawcą poza Londynem. Z najnowszych danych Urzędu Statystyk Narodowych i corocznego spisu powszechnego BBA * 2016 wynika, że ​​region południowo-zachodni jest najszybciej rozwijającym się regionem kraju pod względem zatrudnienia w bankowości i budownictwie, a West Midlands zajmuje drugie miejsce – od 2014 r. Tworzy ponad 1500 miejsc pracy.

Branża bankowa, która ma kluczowy wkład w gospodarkę Wielkiej Brytanii, generuje ponad 41,7 miliardów funtów podatków i tworzy ponad 400 000 miejsc pracy w całym kraju.

Globalna karieraBankowość ma charakter międzynarodowy, a niektóre role mogą oferować doskonałe możliwości podróżowania i pracy w innych krajach.

Zaczynając w bankowościAle nie daj się zniechęcić intensywnej rywalizacji absolwentów! Banki oferują jedne z najlepszych programów stażowych, które są płatne i dają możliwość doskonalenia umiejętności przed ukończeniem studiów. Staż daje również szansę sprawdzenia, czy podążasz właściwą ścieżką kariery dla siebie, a także wczesnego wyrażenia entuzjazmu dla wybranego banku – jest to szczególnie przydatne na zatłoczonym i konkurencyjnym rynku pracy. Zajrzyj na stronę internetową Inside Careers, aby dowiedzieć się więcej o różnych bankach i ich etosie, dostępnych ofertach pracy i wymaganiach wstępnych.

Dobre pensje i świetne świadczeniaKariera w bankowości zapewnia zarówno konkurencyjne wynagrodzenie, jak i doskonałe świadczenia. Jako nowy starter możesz spodziewać się około 23 dni urlopu w roku, a liczba ta wzrośnie do 30 dni po dłuższej przerwie. Jeśli musisz pracować poza normalnymi godzinami pracy, będziesz również uprawniony do nadgodzin i / lub czasu wolnego w zamian.

Niektóre stanowiska kierownicze oferują dodatek na samochód lub samochód służbowy, nawet jeśli regularne podróże nie stanowią większej części Twojej pracy. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może być czasami uwzględnione w ogólnym pakiecie wynagrodzenia.

Fan sportu? Większe banki często zapewniają swoim pracownikom zaplecze sportowe i socjalne, a niektóre mają nawet własne boiska sportowe.

I w końcu…Wciąż nie jesteś przekonany? Praca w bankowości oferuje ogromną różnorodność możliwości, a także możliwość wczesnej odpowiedzialności, szybkiego rozwoju kariery oraz dobrej płacy i świadczeń. Jest to również wymagający zawód, który zwraca się do swoich utalentowanych pracowników, aby pomóc ożywić gospodarkę i przywrócić wiarę publiczną w branżę.

To jest twoje wyzwanie, jeśli chcesz to zaakceptować. Spróbuj – czeka na Ciebie satysfakcjonująca kariera.

UK Finance to nowe stowarzyszenie branżowe, które powstało 1 lipca 2017 r. W celu reprezentowania branży finansowej i bankowej działającej w Wielkiej Brytanii. Będzie reprezentować około 300 firm w Wielkiej Brytanii świadczących usługi kredytowe, bankowe, rynkowe i związane z płatnościami. Nowa organizacja skupia większość działań wcześniej prowadzonych przez Asset Based Finance Association, British Bankers 'Association, Council of Mortgage Lenders, Financial Fraud Action UK, Payments UK i UK Cards Association.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy