Czarny Piątek w Polsce, sklepiki przygotowały specjalne oferty i rabaty  Pieniądze

Wyprzedażowe szaleństwo już w piątek. Najogromniejsze sieci handlowe kuszą promocjami

Produkty RTV, AGD, buciki, perfumy czy bilety lotnicze - te produkty zostanie można kupić w interesujących cenach z okazji Czarnego Piątek. Wszystko z powodu obniżek przygotowanych przez w największym stopniu popularne sklepy. Do działaniu włączyły się m. in. Biedronka, Lidl, Tesco i Carrefour.

Black Friday, czyli Czarny Piątek, to nic innego jak wyprzedażowe szaleństwo, które przypada dzięki ostatni piątek listopada, innymi słowy dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Wielkie promocje pociągają przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, Gb czy Kanadzie, jednak coraz chętniej po tym dniu atrakcyjne ceny oferują także firmy funkcjonujące w Polsce.

To sprawia, że klienci chętniej i częściej odwiedzają sklepiki stacjonarne czy internetowe. Niżej przedstawiamy oferty niektórych z nich.

Od elektroniki po spożywkę

Wygaszanie handlu w niedziele. "Zmiany dotkną większość Polaków"

Zniżkami spośród okazji Czarnego Piątku kusi Tesco. Rabaty obejmą wyroby RTV, AGD, elektronikę, oraz wybrane produkty spożywcze. Specjalna oferta obejmie także odzież marki F&F. Jak odczytujemy na stronie sieci sklepów, liczba produktów jest obniżona, a specjalne ceny potrafią dotyczyć maksymalnie tylko jednego produktu na paragonie.

Specjalną ofertę na Black Friday przygotowało Auchan. W tymże dniu niektóre produkty pozostaną przecenione o 50 %. Ponadto 23-procentowy rabat dzięki sprzęt RTV, AGD i elektronikę przygotowała Biedronka. Superoferta będzie obowiązywać od 24 do 26 listopada albo do wyczerpania zapasów. Jakie możliwości ważne, rabat będzie dostępny tylko z kartą "Moja Biedronka".

Promocje od piątku do niedzieli (lub do wyczerpania zapasów) pozostaną dostępne także w sieci sklepów Carrefour. W niewysokich cenach klienci będą zdołali zakupić między innymi telewizory, telefony, artykuły AGD. Towary dla urody, kurtki, buciki, swetry, a ponadto: książki, bombki, żarówki, walizki, talerze, mopy, artykuły szkolne jak i również biurowe. Ceny będą obniżone o 20-30 procent.

Specjalną ofertę na Black Friday przygotował również Lidl. W wybranych sklepach od momentu piątku znajdzie się sześcdziesięciu produktów z rabatami do odwiedzenia 70 procent. Wśród nich między innymi sprzęt RTV, AGD i elektronika.

Już teraz niektóre swe produkty zdecydowała się przecenić sieć sklepów Media Expert. Po niższych cenach wolno kupić między innymi sprzęt RTV i AGD. Identycznie wygląda sytuacja w sklepikach Media Markt.

Dla podróżników

Z atrakcyjnych wartości już teraz mogą skorzystać miłośnicy podróżowania. Rabaty są bowiem dostępne między odmiennymi na stronie internetowej Polskich Linii Lotniczych LOT. Jak odczytujemy, 20-procentowa zniżka obejmuje wyselekcjonowane loty do Europy po klasie ekonomicznej. Kod rabatowy dotyczy podróży od szóstej stycznia 2018 do 31 marca 2018 roku. Jak na przykład dodano, rabat jest udzielany od wartości taryfy jak i również nie obejmuje opłat suplementarnych.

Oferta jest zasadnicza do 26 listopada 2017 i aby z niej skorzystać należy użyć szczegółowego kodu rabatowego: "BLACKFRIDAYPL".

Sprzedaż biletów po obniżonych cenach od kilku dzionki trwa także na witrynie internetowej Ryanaira. Irlandzki przewoźnik poinformował, że oferta mieści 1 milion biletów po terminach od kwietnia do odwiedzenia czerwca 2018 roku. Wskazano, że codziennie obowiązują inne promocje.

Odzież jak i również perfumy

Rabaty do pięćdziesięciu procent na buty i torby od piątku są obowiązywały w sklepie dyskusyjnym Gino Rossi. Zniżki będą dostępne ze specjalnym hasłem do niedzieli.

Promocje do 50 procent do odwiedzenia końca listopada już teraz wiążą w sklepach Wojas.

Zgodnie z zapowiedziami do Black Friday przyłączy się także Rossmann. Od piątku do niedzieli będzie obowiązywała specjalna promocja na pachnidła. Klienci będą mogli zakupić jeden flakonik, an inny dostaną za darmo. Promocja ma obowiązywać jednak jedynie w internecie.

Prawa konsumentów

Polacy kupują na potęgę. "Siła konsumpcji, daleko od wyczerpania potencjału"

Urząd Opieki Konkurencji i Konsumentów po komunikacie opublikowanym w czwartek przypomina, że na wyprzedażach klienci mają takie same prawa jak zwykle. Nie ma znaczenia, że towar został przeceniony, chyba że przyczyną obniżki była konkretna wada, o czym zostaliśmy poinformowani.

"Kupujący ma prawo złożyć reklamację w przeciągu dwóch lat od daty zakupu. Jeśli towar jest wadliwy, sprzedawca musi go naprawić, wymienić, obniżyć wartość albo zwrócić pieniądze" a mianowicie przypomina cytowany w komunikacie Marek Niechciał, prezes UOKiK. Jeśli konsument kupił produkt w sieci, ma 14 dób na jego odesłanie. Nie musi przy tym podawać powodu, a sprzedawca ma obowiązek zwrócić pieniądze.

Trudniej może być z oddaniem nietrafionych zakupów w zwyczajnych sklepach. Tu wszystko pozostaje w zależności od dobrej woli sprzedawcy. UOKiK wskazuje, że najkorzystniej zapytać o taką szansę i zasady przy nabyciu. Sprzedający może np. zażądać oryginalnego opakowania, a finanse zwracać wyłącznie na kartę podarunkową.

W przypadku promocji w sklepie zagranicznym, należy pamiętać, że prawa konsumenta są jednakowe w całej Ue. Także można zatem narzekać wadliwy towar czy zwolnić produkt nabyty w sklepiku internetowym.

Bezpieczeństwo danych firmowych? Jesteśmy znawcami, ale nie dbamy o nie