Beata Szydło o ustawie frankowej w Radiu Maryja

Premier Szydło: "Raczej nie ma możliwości na ustawę frankową, jakiej frankowicze oczekują"

Premier Beata Szydło przyznała, hdy obecnie nie ma raczej możliwości, by przygotować ustawę frankową zgodną z oczekiwaniem środowiska frankowiczów.

Dodała, że Sejm w przyszłym tygodniu ma zająć się projektem tzw. ustawy spreadowej. Nie rozwiązuje on kłopotu, ale "jest wyjściem naprzeciw".

Te słowa szefowa rządu wypowiedziała w środę, 12 października, wieczorem dzięki antenie Radia Maryja:

Jest dobry sygnał, kierownik KNF mówił o tymże, że istnieje możliwość by (... ) w tych umowach pomiędzy bankami, była bezpośrednia możliwość klient-bank, rozwiązywania tychże umów. Jeżeli będzie wraz z strony instytucji finansowych, banków taka wola jest szansę reagowania.

W tej chwili musimy wnikliwie przyglądać się co się przebieg zdarzeń na rynkach finansowych. Posiadamy niepokojące sygnały, jeżeli rozchodzi o banki włoskie, bazy niemieckie. Musimy się przygotowywać, że może dojść do jakiegoś kryzysu, że są kolejne zawirowania na rynkach finansowych. W związku z tym my podejmując wybory jakiekolwiek tutaj w naszym kraju musimy być bardzo ostrożni.

Ustawa frankowa wydaje się być jednym wraz ze sztandarowych projektów wyborczych Upoważnienia i Sprawiedliwości oraz obietnica w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Tagi: frankowicze Beata Szydło Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie