Doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa zrezygnował. Za pośrednictwem kontakty z Rosją

Gen. Michael Flynn zrezygnował spośród funkcji doradcy ds. chronienia w Białym Domu. Dzięki jego miejsce Trump mianował emerytowanego generała Josepha K. Kelloga.

Flynn podał się do dymisji w związku z kontrowersjami, jakie wywołały jego ożywione kontakty wraz z przedstawicielami Rosji przed objęciem urzędu przez Donalda Trumpa – podała telewizja CNN.

Prezydent na swoim miejsce mianował "pełniącego obowiązki" gen. Kelloga. 72-letni generał był jednym z członków zespołu ds. przejęcia władzy, gdzie pełnił funkcję doradcy Donalda Trumpa do kwestii międzynarodowych.

"To uderzenie w relacje z Rosją"

Dymisja Flynna nie umknęła baczności rosyjskich polityków. Konstantin Kosaczow, członek rady federacji, określił ją jako "gorszą od momentu paranoi".

Kosaczow, kierownik komisji spraw zagranicznych przy wyższej izbie rosyjskiego parlamentu, napisał we wtorek w Facebooku, że kontakty spośród ambasadorem Rosji "to zwyczajna dyplomatyczna praktyka". Zdymisjonowanie z tego powodu doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego "to nawet nie paranoja, a coś nieporównanie gorszego" - dodał.

"Albo Trump nie uzyskał należytej samodzielności i jest konsekwentnie, i nie bez powodzenia, zapędzany do narożnika, albo rusofobia opanowała już teraz od czasu góry do dołu nowatorską administrację" - napisał Kosaczow.

Tagi: ochrona życia i zdrowia Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie