Ceny paliw przyszłym tygodniu prędzej bez zmian  Surowce

Temat: Ropa naftowa

  • "Ruch jest jeden i banalny". NA apeluje do rządu w sprawie cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu w Polsce spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje kolejne poziomy. Powodów wydaje się "całkiem sporo"

W przyszłym tygodniu ceny materiałów na stacjach benzynowych odrzucić powinny się zmienić, zaś jeżeli już, to minimalnie - prognozują analitycy. Wskazują na niewielkie ruchy cenowe w hurcie i na światowych rynkach ropy.

Średni poziom cen dzięki stacjach paliw: Pb95 a mianowicie 5, 11 zł/l, Pb98 - 5, 40 zł/l, ON - 5, 04 zł/l, LPG - 2, 29 zł/l. W zestawieniu do analogicznego okresu roku kalendarzowego poprzedniego za paliwa płacimy więcej odpowiednio: za benzyny o 49 gr/l, diesla - 67 gr/l i za autogaz - 16 gr/l.

Jakie prognozy

Według BM Reflex, średni poziom cen w kraju zostanie na niezmienionym poziomie drugi tydzień. Nie innymi słowy jednakże, że ceny na każdego stacjach są stabilne. W zależności od lokalizacji jak i również rodzaju paliwa, na części stacji dochodzi do kilkugroszowych zmian zarówno w górę, jak i w dół.

Biuro ocenia, że jeżeli po najbliższych dniach olej napędowy w hurcie pozostanie droższy od benzyny 95, to powinniśmy zobaczyć zrównanie się cen detalicznych obu materiałów na stacjach.

Według portalu e-petrol. pl w przyszłym tygodniu nie trzeba się spodziewać większych przemian cen w detalu a mianowicie za wyjątkiem autogazu, który to może zauważalnie podrożeć.

Portal szacuje, że średnie ceny benzyny 95 pozostaną się zawierać w zakresie 5, 04-5, 13 zł za litr, an paliwa napędowego - 5, 02-5, 13 zł za litr. Natomiast autogaz powinien osiągać cenę od 2, 28 aż do 2, 37 zł zbyt litr.

Sytuacja na rynkach

Trzypasmowy odcinek A1 za ponad pół miliarda złotych. Podpisano umowę na budowę

BM Reflex przypomina, że w ostatnich dobach ropie Brent nie udało się przebić poziomu 80 dolarów za baryłkę jak i również w rezultacie spadła w celu 78 dolarów.

Minister energetyki Rosji nie spodziewa się dalszego wzrostu cen w okresie jesienno-zimowym ze powodu na sezonowy spadek konsumpcji. Z drugiej strony pula HSBC widzi realne zagrożenie wzrostu cen ropy naftowej do 100 dolarów za baryłkę ze względu na niski pułap światowych wolnych mocy wydobywczych.

Amerykańska Agencja Wiadomości Energetycznej spodziewa się zaś średnich cen ropy Brent w przyszłym roku w poziomie niecałych 74 dolarów.

Tymczasem e-petrol. pl wskazuje, że obawy o to, iż wchodzące po życie w listopadzie amerykańskie sankcje na irański sektor naftowy spowodują zaburzenie równowagi pomiędzy podażą i popytem na surowiec, mają po ostatnim czasie decydujący oddziaływanie na zachowanie inwestorów.

Portal wskazuje jednak, że jednocześnie inwestorzy spodziewają się, że w reakcji dzięki spadek irańskiego eksportu dostawy zwiększą inni producenci, pośród innymi Rosja i Arabia Saudyjska.

Buzek: Oburzająco krótki czas roboty Sejmu nad zmianami przy OFE Informacje