Ceny ropy znów spadają  Surowce

Temat: Ropa naftowa

  • "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu w Naszym kraju spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje kolejne poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw przy Nowym Jorku mocno spadają. W rafineriach w NA JUKATAN możliwy jest strajk zatrudnionych tego sektora, największy od czasu 1980 r. - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana według 46, 67 USD, według zniżce o 1, 57 USD.

Brent po dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 1, 58 USD do 51, 41 USD za baryłkę.

Rosyjska gospodarka zwija się prędzej, niż Moskwa przewidywała. Kreml tnie recenzje

Co dalej?

W niedzielę związek United Steelworkers, który reprezentuje pracowników zatrudnionych przy ponad 200 amerykańskich rafineriach, terminalach naftowych, przy obsłudze naftociągów i w zakładach chemicznych, zadecydował o wstrzymaniu pracy w 9 zakładach w reakcji na brak porozumienia w sprawie kontraktów na temat zatrudnienie.

- Jeżeli dojdzie do eskalacji protestu to może wpłynąć dzięki ceny ropy naftowej - mówi David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney. - Również dane PMI z Chin wskazują na osłabienie - dodaje.

Duże spadki

W piątek ropa na NYMEX zdrożała o 8, 3 proc. Była to największa zwyżka notowań od czerwca 2012 r. W styczniu surowiec w USA staniał o 12 proc.

ARP: ceny węgla nadal rosną. Najbardziej w europejskich portach Surowce