Temat: USA. Gospodarka

  • "To rekord! ". Ambasador AMERYCE o handlu z Polską
  • Amerykanie zadowoleni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! "
  • Projekt budżetu na 2019 rok kalendarzowy do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komitet Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz oferty. Potem długa przerwa

Dara Khosrowshahi, który przedtem przez 10 lat zarządzał firmą Expedia, został szefem Ubera. Jak podaje "The Wall Street Journal" po nowym miejscu pracy stoi przed nim zadanie przezwyciężenia kryzysu reputacyjnego i odbudowania kultury organizacyjnej.

Khosrowshahi został w niedzielę wskazany na stanowisko nowego szefa firmy po tym, jak Travis Kalanick zrezygnował w czerwcu z pełnienia tejże funkcji. Rezygnacja Kalanicka posiadała ścisły związek ze skandalem molestowania seksualnego, jaki wtenczas ujawniono w szeregach Ubera, jak i również z pozwem wystosowanym przez Alphabet (Google), oskarżającym Ubera o kradzież i wykorzystanie know-how w budowie pojazdów autonomicznych.

Pracy będą zabijać ludzi? Musk i Zuckerberg spierają się o sztuczną inteligencję

Ogromne wyzwanie

Khosrowshahi, spośród pochodzenia Irańczyk, przez przeszło dziesięć lat zarządzał Expedią, internetowym gigantem turystycznym. Podług "The Wall Street Journal", Khosrowshahi w 2015 roku był jednym spośród najlepiej opłacanych dyrektorów generalnych firm połączonych z internetem. Obejmując szefostwo w Uberze, zarządzać stanie się liczącą ponad 15 tyś pracowników firmą, która stale nie ma stabilnej sytuacji na rynku. W przeszłym roku Uber wykazał stratę ponad 3 mld dolarów, w pierwszej połowie 2017 roku zaś - niemal 1, 4 mld dolarów.

Nowy CEO Ubera stanie przed zadaniem odbudowania struktur firmy i zrekrutowania ludzi na kluczowe miejsca, na przykład - dyrektora finansowego czy dyrektora marketingu. Za pośrednictwem ponad dwa miesiące główne decyzje w firmie powierzone były komitetowi zarządzającemu liczącemu 12 osób. Nowy przywódca jest dla Ubera potrzebny - pisze "WSJ".

Potrzeba zmian

Według dyrektora generalnego firmy Fanatics, w której Khosrowshahi jest członkiem zarządu, nowy prezs Ubera "rozumie doskonale, że inżynieria może być katalizatorem dla wszystkiego w biznesie. Wydaje się być również bardzo przywiązany do odwiedzenia kwestii kultury organizacyjnej". Jakim sposobem komentuje "WSJ", kultura organizacyjna jest tym, czego Uber potrzebuje najmocniej, by wydobyć się ze skandalu i zapaści spowodowanej opuszczeniem przedsiębiorstwa przez kluczowe osoby decyzyjne.