Dekoder i programy 4K w platformie nc

Rewolucja na platformie nc+. Będą programy w klasy 4K i pakiety telewizyjne w internecie

Platforma nc+ jako pierwszy operator satelitarny w Polsce wprowadzi do odwiedzenia oferty dekodery pozwalające w oglądanie treści w najdogodniejszej dostępnej jakości obrazu. Po technologii 4K operator pokaże transmisje sportowe, a też własne seriale. Wkrótce pojawi się też specjalna oferta dostępna bez konieczności posiadania anteny satelitarnej.

Dekoder 4K pod nazwą UltraBox+ trafi do oferty platformy nc+ w pierwszej połówce listopada br. Pozwoli on na oglądanie programów w najlepszej jakości, o rozdzielczości 3840 na 2160 kwadracików. To cztery razy większa rozdzielczość niż w wypadku Full HD. To jednak nie całość. Nowy dekoder będzie dysponować też możliwość nagrywania równocześnie aż trzech programów - dysponować będzie dyskiem na temat pojemności aż 1 TB.

Sport i prepiady w nc+ w perfekcyjnej jakości

Platforma nc+ w klasy 4K jeszcze tej wiosny br. transmitować będzie wybrane wydarzenia sportowe, ale wiceprezes firmy Jacek Balicki odrzucić chciał na razie ujawnić, które to mecze pokaże w tejże technologii (nc+ ma w ofercie m. in. Ligę Mistrzów, ligę angielską jak i również Ekstraklasę). Trafią ów lampy do stacji Canal+ Now, uruchamianej terminowo wydarzeń osobliwych.

W 4K kręcone będą też kolejne własne seriale Canal+, ale wciąż nie "Belfer 2", który to zobaczymy już tej jesieni. - Oferta 4K stanie się się rozwijać. To wielki krok dla ludzi - powiada w rozmowie z Business Insider Polska Jacek Balicki. Firma współpracować będzie przy projekcie z francuskim Canal+, który technologię 4K wprowadza już w październiku br.

Na razie jednakże nie wiadomo, jakie są ceny dzierżawy dekodera 4K czy dostępu do esencji w tej jakości. - Nie mamy jeszcze strategii cenowej, badanymi zainteresowanie klientów takimi dekoderami - mówi Balicki. Firma szacuje, hdy w domach Polaków może stać się już ponad milion telewizorów 4K.

Foto: 4K / materiały prasowe

Będzie również inny dekoder nc+

UltraBox+ to nie jedyny nowy dekoder, który wprowadzi nc+. Przedsiębiorstwo planuje też udostępnić przystawkę o nazwie Freedom, który to służyć będzie do odbioru oferty kanałów i zawartości na żądanie, sprzedawanej bez względu na telewizji satelitarnej.

Zapowiadany przez platformę tzw. serwis OTT będzie częścią oferty VoD Player Dodatkowo stworzonej przez TVN. Już teraz w płatnej wersji online Playera można oglądać stacje tematyczne nc+ jak Kuchnia+ czy Planete+. Docelowo - jeszcze w tym r. - w ramach Player Plus widzowie będą zdołali zobaczyć też treści Premium - transmisje sportowe lub filmy i seriale z anteny Canal+, w tymże m. in. drugi sezon "Belfra".

Dostęp do odwiedzenia tej oferty nie zostanie wymagać instalacji anteny satelitarnej - za miesięczną opłatą będzie można ją przeglądać na każdym urządzeniu jak telewizor, komputer, tablet bądź smartfon. Wystarczy podłączyć hałasuje do internetu. Działać to będzie na podobnej regule jak Netflix czy HBO GO.

Po co zatem platforma nc+ przygotowała specjalny dekoder internetowy? Balicki wyjaśnia, że chodzi na temat to, by wygodnie używać z oferty Player Oraz w telewizorze, szybko przełączając między kanałami linearnymi a treściami na żądanie.

Platforma nc+ idzie śladem UPC Polska

W ofercie nc+ w serwisie Player Plus pojawi się też usługa backwards EPG, pozwalająca dzięki obejrzenie produkcji pokazanych dzięki różnych kanałach kilka dzionki temu. Działać stanie się ona podobnie do usługi Replay TV, od marca br. oferowanej przez obwód kablową UPC Polska. Docelowo ma ona działać także na dekoderach nc+, podłączonych do sieci.

Platforma nc+ na koniec czerwca br. miała 2, 1 mln klientów.

Będzie rozbudowa terminala LNG. Jest porozumienie Informacje