Apple się kończy - mierzy Peter Thiel, inwestor spośród Doliny Krzemowej

Peter Thiel mówi, że era Apple dobiegła końca

Jeden z najbardziej znanych inwestorów wraz z Doliny Krzemowej i członek zespołu, który wspiera Donalda Trumpa w procesie przejmowania obowiązków od ustępującego prezydenta, uważa, że Apple najlepsze lata ma za sobą.

Oto co rzekł w rozmowie z dziennikarzem The New York Timesa, gdy został poproszony na temat potwierdzenie lub zaprzeczenie, że "era Apple dobiegła końca".

"Potwierdzam to. Rozumiemy jak wygląda smartfon i co robi. To nie zaakceptować jest wina Tima Cooka, ale nie jest to obszar, w którym dojdzie do kolejnych innowacji".

Thiel jest najbardziej wspaniały z tego, że był jednym spośród pierwszych, którzy ulokowali w Facebooka. Zasiada też w radzie tejże firmy, był współzałożycielem startupu Palantir, który zajmuje się analizą danych dla klientów takich jak FBI, CIA, amerykańskie wojsko czy globalne korporacje.

Apple po 2016: spadek sprzedaży iPhone'ów i odejście Lattnera

2016 dwanaście miesięcy był dla Apple rozczarowujący, sprzedaż iPhone'ów spadła na raz pierwszy w relacji. Z firmy odszedł też jeden z kluczowych pracowników - Chris Lattner, wydawca języka programowania komputerów Swift - przeszedł do Tesli, gdzie będzie pełnić procedurę wiceprezesa ds. oprogramowania Autopilota.

W 2016 roku w ujęciu rok do odwiedzenia roku przychody zmalały o 9 proc. jak i również jest to pierwszy tego typu spadek od 2001 r. W analogicznym okresie 2015 r. przychody wyniosły 51, 5 mld dol, a zyski netto – 11, 1 mld dol.

W całym roku 2016 przychody Apple przekroczyły 215, 6 mld dol, zaś w 2015 r. – 233, 7 mld dol. Zyski netto spadły z 53, 3 mld dol. w 2015 r. do 45, 6 mld dol. w 2016.

Klub dziesięciu miliardów. Oto najdroższe startupy na świecie

Pamiętacie pierwszego iPhone'a? Mija dziesięć lat od jego debiutu

Tagi: Apple innowacje Peter Thiel Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na nadal gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie

Ceny cukru są niskie. Procesem jest wzrost zapasów