W którą kryptowalutę zainwestować: jak wybrać najlepszą wirtualną monetę

17.02.2021
Category: Jeśli Nie Możesz

Alexis Assadi Data publikacji

Podjęcie decyzji, w którą kryptowalutę zainwestować, jest trudne z wielu powodów. W mediach społecznościowych roi się od reklam i wszyscy znamy przynajmniej jednego miłośnika wirtualnych monet. Bylibyśmy bogaci, gdybyśmy kupili Bitcoin w 2009 roku! Hype jest atrakcyjny nawet dla najbardziej zdyscyplinowanych finansistów.

Świat kryptowalut to róg obfitości imponującej informatyki, innowacji, mieszanych informacji, przedsiębiorczości, a nawet przestępczości. Ale możesz przejść przez złożoność, skupiając się tylko na dwóch czynnikach podczas wyszukiwania najlepszej kryptowaluty do zainwestowania.

W tym artykule wyjaśnię, w jaki sposób możesz określić, w którą kryptowalutę zainwestować. Omówię same monety, a nie kontrakty terminowe na kryptowaluty czy fundusze inwestycyjne. To aktywa warte własnych analiz.

Poza tym określę tylko „najlepsze inwestycje jako te o największym potencjale pieniężnego zwrotu z inwestycji. Niektórzy ludzie uczestniczą, ponieważ wierzą w misję monety.

Czytaj więcej:

Co to są kryptowaluty?

Kryptowaluty to wirtualne monety, które istnieją tylko w Internecie. Pierwszą, najbardziej znaną i najczęściej używaną monetą jest Bitcoin. Generalnie kryptowaluty można nabyć na dwa sposoby:

Górnictwo

Twój komputer (lub inny sprzęt) może rozwiązać złożone problemy matematyczne, które zostały opracowane przez algorytm zarządzający kryptowalutą. Zostanie nagrodzony za swoje wysiłki w kryptowalutach. Nazywa się to „wydobyciem monet.

Handlowy

Możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty (które zostały już wydobyte) na giełdach kryptowalut. Możesz też przyjąć płatność w kryptowalucie (np. Sprzedajesz mi coś, a ja płacę w bitcoinach). Transakcje są rejestrowane w ogólnym rejestrze zwanym „blockchain.

Ze względu na charakter ich produkcji kryptowaluty są zdecentralizowane. Oznacza to, że rząd nie kontroluje ani nie wpływa na ich podaż lub popyt. Na przykład, w przeciwieństwie do Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, nikt nie może „wydrukować wirtualnej monety. Z tego powodu teoretycznie są odporni na inflację. Polityka pieniężna nie może osłabić ich wartości.

Transakcje kryptowalutowe są szyfrowane i przez to prawie niemożliwe do śledzenia. Ta funkcja jest reklamowana przez zwolenników prywatności. Ale są też zatrudnieni nikczemnie. Kryptowaluty są często wykorzystywane do celów przestępczych, w tym do sprzedaży narkotyków, broni, a nawet pornografii dziecięcej. Są problemem dla bankowości, papierów wartościowych i organów podatkowych, które wymagają przejrzystości przy wykonywaniu swoich obowiązków.

Co warto wiedzieć przed zainwestowaniem w kryptowalutę

Przed wyborem kryptowaluty, w którą warto zainwestować, ważne jest, aby wiedzieć, co następuje:

Prawdopodobnie łamiesz prawo

Status prawny pozyskiwania wirtualnych monet jest wątpliwy w większości jurysdykcji. Na przykład w 2017 roku Chiny całkowicie zakazały wstępnych ofert monet (ICO). Jest prawdopodobne, że kryptowaluty są papierami wartościowymi (inwestycjami), co oznacza, że ​​należy je kupować i sprzedawać za pośrednictwem licencjonowanych brokerów. Sprzedaż kryptowalut powinna zatem odbywać się za pośrednictwem prospektu emisyjnego lub w drodze zwolnień z wymogów dotyczących prospektu. Jak dotąd żadna wirtualna moneta nie została zarejestrowana w urzędzie papierów wartościowych w żadnym kraju zachodnim. Jeśli kupujesz lub sprzedajesz kryptowalutę jako inwestycję, istnieje duża szansa, że ​​naruszysz prawo w wielu jurysdykcjach.

Nie możesz prawidłowo badać kryptowalut

Badania są kluczem do podjęcia decyzji, w którą kryptowalutę zainwestować. W przypadku większości wirtualnych monet niemożliwe jest jednak zweryfikowanie następujących informacji:

 • Kim są programiści?
 • Jaki jest algorytm rządzący?
 • W jaki sposób transakcje są szyfrowane?
 • Od kogo kupujesz?
 • Komu sprzedajesz?
 • Na co przeznaczasz swoje pieniądze?
 • Jakie są konsekwencje podatkowe transakcji?

Większość z tych pytań to podstawowe informacje dotyczące każdej inwestycji. Nigdy nie kupiłbyś akcji lub nieruchomości bez znajomości odpowiedzi. Gdybyś próbował sprzedać komuś inwestycję bez udostępniania tych informacji, prawie na pewno złamałbyś prawo.

Pamiętaj, że istnieje różnica między prawdą a tym, co mówią reklamy kryptowalut online. Jeśli nie możeszzweryfikowaćszczegółów, nie możesz przeprowadzić prawdziwej należytej staranności.

Dla porównania spółka publicznie emitująca akcje musiałaby:

 • Wystaw prospekt
 • Dołącz zbadane sprawozdania finansowe
 • Ujawnij osobiste adresy dyrektorów
 • Dołącz opinię na temat konsekwencji podatkowych
 • Uwzględnij wyczerpujące ujawnienia dotyczące ryzyka

Odbywa się to zwykle w 200-stronicowych dokumentach prawnych, a nie w 5-stronicowej witrynie internetowej.

Oczywiście kryptowalutami jest cały sens. Byłyby mniej interesujące i przydatne, gdyby nie były anonimowe. Jednak koncepcja ta jest sprzeczna z podejmowaniem odpowiednio przemyślanej decyzji inwestycyjnej.

Prawdopodobnie inwestujesz w oszustwo

Ponieważ nie możesz dokładnie zbadać kryptowaluty, nie można stwierdzić, czy jest ona legalna. Na przykład, skąd właściwie wiesz, czy moneta ma podstawy matematyczne? Jeśli nie widziałeś kodu i nie rozumiesz odpowiednich algorytmów, nie wiesz.

Na przykład osobiście uważam, że Bitcoin jest prawdziwy. Myślę, że popełnienie oszustwa na taką skalę byłoby prawie niemożliwe. Ale nie wiem, kto go stworzył, jak opracowano algorytmy, gdzie są przechowywane informacje i co wydobywam. Wiem tylko to, co przeczytałem w internecie. A jeśli ślepo ufasz temu, co czytasz w Internecie, to znam księcia z Nigerii, który chce z tobą porozmawiać.

Przyznaję również, że na moje postrzeganie Bitcoina wpływają:

 • Otrzymała uwagę opinii publicznej
 • Wprowadzenie kontraktów terminowych na Bitcoin
 • To długi czas istnienia

Ale znowu żadna z nich nie jest rozsądną zasadą badawczą.

Jeśli moje przypuszczenia na temat Bitcoina są poprawne, stworzenie jakiejkolwiek legalnej kryptowaluty wymagałoby niewiarygodnie sprytnej grupy ludzi. Wymagałoby to wyrafinowanej wiedzy z zakresu informatyki, matematyki i programowania. Craig Wright, który twierdzi, że wynalazł Bitcoin, ma dwa tytuły magisterskie i doktorat.

W związku z tym jaki jest bardziej prawdopodobny scenariusz? Że każda z setek kryptowalut jest wspierana przez różne grupy technologicznych geniuszy lub że w rzeczywistości nie ma prawdziwych matematycznych podstaw dla większości wirtualnych monet? Logika wskazywałaby, że większość walut wirtualnych to w najlepszym przypadku amatorskie, a w najgorszym oszustwa.

Uwaga: strony internetowe z kryptowalutami zwykle wyglądają imponująco i mają świetne materiały marketingowe. To nie czyni ich legalnymi!

Jak określić, w którą kryptowalutę zainwestować

Praca z ograniczonymi informacjami jest w porządku, o ile je rozpoznajesz. To ważna część oceny ryzyka. Problem większości ludzi, którzy inwestują w wirtualne monety, polega na tym, że nie zdają sobie sprawy z braków w ujawnianiu. Zwykle nie rozumieją, na co się zapisują. Ale wiedząc, co robisz, oto, jak możesz zdecydować, w którą kryptowalutę zainwestować:

Szukaj niezależnych opinii intelektualnych

Jednym z powodów, dla których uważam, że Bitcoin jest legalny, jest to, że czytałem publikacje napisane przez legalnych informatyków. Chociaż nawet oni nie mają narzędzi do dokładnego zbadania wirtualnej monety, bardziej w nie wierzę niż w przypadkowych użytkowników Facebooka.

Spróbuj znaleźć niezależne badania dotyczące danej monety. To klucz do ustalenia, w którą kryptowalutę zainwestować. Należy zweryfikować pochodzenie autorów i odpowiednio zakwalifikować ich jako ekspertów. Celem jest pomoc w ustaleniu, czy zamierzasz kupić oszustwo. Pamiętaj, ładne strony internetowe, imponujące strony LinkedIn i dobrze napisane artykuły z dużymi słowami nie są równoznaczne z legitymacją.

Oceń marketing i reklamę

W przeciwieństwie do aktywów, takich jak złoto czy nieruchomości, nie ma powszechnie akceptowanego podstawowego powodu, aby inwestować w kryptowalutę. Raczej ludzie robią to z jednego z następujących powodów:

 • Chcą zarabiać pieniądze
 • Uważają to za interesujące
 • Wierzą w technologię
 • Są teoretykami spiskowymi
 • Chcą ukryć swoje pieniądze

Jedynym sposobem na wzrost wartości kryptowaluty (bez manipulacji) jest przewyższenie podaży przez popyt. Oznacza to, że im więcej osób go kupi, tym wyższa będzie jego cena. Niestety, większość kupujących przekonuje szum, a nie fakty. Ludzie o tym mówią. To jest w wiadomościach. Ich przyjaciele inwestują. Jest wszędzie w mediach społecznościowych. Powstają nawet memy internetowe, programy partnerskie i coachingowe.

Jedna z wielu kampanii w mediach społecznościowych, których celem jest zarabianie na kryptowalutach.

Z tego powodu najlepszym sposobem na podjęcie decyzji, w którą kryptowalutę zainwestować, jest analiza potencjału marketingowego.

 • Czy promują go jakieś wielkie nazwiska lub guru online?
 • Jak profesjonalna jest strona internetowa?
 • Czy ludzie o inteligentnych głosach to popierają?
 • Czy może się zapalić w mediach społecznościowych?
 • Czy mówi się o zaakceptowaniu tego jako głównego nurtu płatności?
 • Jaki jest kąt marketingu (dlaczego ludzie powinni inwestować?)?

Mówiąc szczerze: jak łatwo będzie przekonać niedoinformowanych ludzi do zakupu?

Rzeczywiście, najmądrzejsza grupa informatyków mogłaby opracować niesamowitą kryptowalutę. Ale nie będzie miało znaczenia, jeśli nikt o tym nie wie. Aby odnieść sukces, potrzebujesz dobrego marketingu i reklamy. To jest dokładnie jak schemat zapasów typu „pump-and-dump, ale tylko z innym produktem.

Wniosek: w którą kryptowalutę inwestować

Napisałem ten artykuł, aby pomóc Ci zdecydować, w którą kryptowalutę zainwestować, a nie zapewnić etyczny komentarz. Niektórzy ludzie nie będą mieli problemu z uczestnictwem w programie Ponzi, o ile wejdą przed wszystkimi innymi. Inni mogą być pewni, że ich moneta docelowa jest autentyczna. Ale patrząc z amoralnej perspektywy, należy szukać tylko dwóch rzeczy:

 • Opinie intelektualne wskazujące na legitymizację
 • Potencjał do szerokiej promocji

Dopóki pozostają anonimowi, faktem jest, że niewielu z nas wie z całkowitą pewnością, czy jakakolwiek wirtualna moneta jest prawdziwa. Ważne jest, aby podchodzić do tych inwestycji z otwartymi oczami. To pomoże Ci znaleźć najlepszą kryptowalutę do inwestowania.

Powinienem również zauważyć, że wielu programistów kryptowalut dąży do szlachetnych celów, takich jak tworzenie technologii zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa danych. Ale, niestety, ich wysiłki przeplatają się z wysiłkami amatorów i oszustów.

Alexis Assadi

Cześć, jestem Alexis Assadi. Dziękuję za odwiedzenie mojej strony. Jestem inwestorem i przedsiębiorcą oraz prowadzę wiele firm finansujących, w tym Pacific Income Capital Corporation i Assadi Private Capital. Firmy te zapewniają kapitał deweloperom i właścicielom firm w całej Ameryce Północnej.

Mieszkam w Vancouver w Kanadzie z moją rodziną i psem Luna. Urodziłem się w Szwajcarii w 1988 roku i mieszkałem w Azji i Australii. Po ukończeniu studiów spędziłem też rok w Nowym Jorku.

Wcześniej lubiłem blogować i robić kursy na temat budowania pasywnego dochodu. Piszę teraz rzadko, ale wiele ze starego materiału zostawiłem do oglądania.

Dziś, kiedy piszę, staram się przedstawić fakty (nie porady) na temat biznesu / inwestowania, które moim zdaniem mogą być przydatne dla ludzi. Kiedy wyrażam opinię, opieram się na moich osobistych doświadczeniach i nigdy nie jest to rekomendacja dla innych.

Uważam, że dwie strategie są szczególnie ważne w mojej karierze: przeprowadzanie szeroko zakrojonych badań due diligence i skupianie się na budowaniu / nabywaniu aktywów generujących dochód. Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia będą pomocne również dla Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy