Temat: USA. Gospodarka

  • "To rekord! ". Eksponent USA o handlu wraz z Polską
  • Amerykanie zadowoleni spośród wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! "
  • Trump grozi wycofaniem AMERYCE ze Światowej Organizacji Handlu
  • USA wstępnie dogadały się z Meksykiem w sprawie umowy handlowej
  • Apple pokazał rekordowe wyniki. Wartość firmy zbliża się do biliona dolarów

Piątek na Wall Street zakończył się spadkiem głównych indeksów według danych z rynku pracy, które w ocenie analityków zwiększyły prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych przez Fed we wrześniu. Negatywnie na tle rynku wyróżniał się sektor paliwowy, którego notowaniom oddają niedźwiedzią przysługę spadające ceny ropy naftowej.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł na temat 0, 27 proc., do odwiedzenia 17. 373, 38 pkt. S&P 500 stracił 0, 29 proc. i wyniósł 2. 077, 57 pkt. Nasdaq Comp. spadł na temat 0, 26 proc. i wyniósł 5. 043, 54 pkt.

Dane spośród gospodarki

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych po Stanach Zjednoczonych w lipcu wzrosła o 215 tys., podczas gdy w czerwcu wzrosła o 231 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy przy piątek. Stopa bezrobocia po USA w lipcu wyniosła 5, 3 proc., w stosunku do również 5, 3 proc. w czerwcu.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na pułapie 5, 3 proc. oraz, że liczba miejsc roboty w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 225 tys. wobec 223 tys. w czerwcu przed korektą.

Minister środowiska nie chce zmieniać pakietu klimatycznego. "Ceny prądu nie wzrosną"

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w lipcu o 0, 2 proc mdm, wobec braku zmian miesiąc wcześniej. Tutaj spodziewano się w lipcu odczytu 0, 2 proc. W ujęciu rdr. odczyt współczynnika był jednak poniżej wymagań i wskazał na wzrost o 2, 1 proc. wobec spodziewanych 2, 3 proc.

Patrzą w Fed

Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną we wrześniu przekroczyło pięćdziesięciu proc. po publikacji referatu z amerykańskiego rynku pracy za lipiec w piątek – wskazują analitycy Royal Pula of Scotland.

Wyliczenia analityków RBS wskazują, że notowania kontraktów terminowych w stopę procentową Fed proponują, iż prawdopodobieństwo podwyżki Fed we wrześniu wzrosło po publikacji raportu w branży pracy do 55 proc. z 47 proc. sprzed pierwotnego upublicznienia.

- Dane z rynku pracy były dobre na tyle, by kwalifikowały się jako naprawa w branży pracy. Nie będą jednak na tyle rzetelne, aby kończyły one debatę w kwestii terminu podwyżki - ocenili analitycy RBS.

W komunikacie wydanym po zakończeniu lipcowego posiedzenia Fed stwierdził, że podniesie stopy procentowe, jeśli w rynku pracy będzie dostrzegalna „pewna” dalsza poprawa.

- Do wrześniowego posiedzenia Fed dostaniemy jeszcze jeden miesięczny raport z rynku robocie, za sierpień. W tej chwili wrześniowa podwyżka stóp procentowych znacznie wchodzi w grę a mianowicie ocenił w CNBC Art Hogan, główny strateg inwestycyjny w Wunderlich Securities.

Ropa dołuje

W centrum uwagi znalazły się po piątek również spadające koszty ropy naftowej. Ceny Brent znalazły się trakcie piątkowych transakcji poniżej poziomu 49 dolarów z baryłkę, jakie możliwości jest ich najniższym klasą od sześciu miesięcy.

Notowaniom surowca zaszkodził meldunek firmy Baker Hughes dzięki temat wydobycia ropy w USA. Z cotygodniowych danych empirycznych publikowanych przez Baker Hughes wynika, że w ubiegłym tygodniu ponownie wzrosła po USA liczba instalacji wydobywczych. Liczba amerykańskich wiertni wzrosła w pięciu z minionych sześciu tygodni - wypływa z szacunków Baker Hughes.

Spadające już szósty tydzień z rzędu ceny ropy naftowej to zła informacja dla największych amerykańskich spółek paliwowych. Ich notowania kontynuowały spadki w piątek i są już w najniższych poziomach od 2012 r.