Hollande straszy Rosję. «Przystąpimy do odwiedzenia sankcji, przejrzymy umowy»  Informacje

Temat: Rosja

  • Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur dzięki rosyjskich wodach
  • Spór dookoła Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem
  • Posiadłość z XIX stulecia za 56 złotych. Para zdecydowała się na nietypową sprzedaż
  • Niezwykła przemiana bloków mieszkalnych z wielkiej płyty. Domu jak luksusowe apartamenty
  • "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie nacisku w Gazprom

- Republika francuska, podobnie jak Unia Europejska, nie uzna pseudokonsultacji w Krymie i jeśli Rosja nie wycofa się wraz z eskalacji na półwyspie, UE zastosuje wobec niej konsekwencje - zapowiedział w sobotę prezydent Francji Francois Holllande.

"Apelujemy, by Francja wspierała Ukrainę, a nie Rosję"

Zdaniem prezydenta "pseudokonsultacje", które przygotowała Rosja na Krymie w zamiarze przyłączenia go do Rosji, "nie mogą zostać potwierdzane przez UE, ponieważ zorganizowała je bez poszanowania również prawa ukraińskiego, oraz międzynarodowego".

Wojskowe kontrakty pod lupę

Hollande, który wypowiadał się na wspólnej z włoskim premierem Matteo Renzim narady prasowej po rozmowach, które odbyli w Pałacu Elizejskim, zapowiedział, że jeśli wraz z strony Rosji nie nastąpi deeskalacja konfliktu, Paryż przystąpi również do zrewidowania swej współpracy wojskowej z Rosją.

Przeciw niemieckiej hipokryzji i francuskim mistralom. "Jak zasady, to zasady"

Do tej pory francuscy politycy zaprzeczali, rzekomo rozważali wycofanie się spośród kontraktu na dostawę dużych okrętów desantowych Mistral do Rosji. - Kryzys nie zaakceptować osiągnął jeszcze takiego stopnia - mówił jeszcze dzięki początku marca szef MSZ Laurent Fabius. Francuski przemysł zbrojeniowy dostarcza Rosjanom urządzenie, który bardzo pomógłby przy operacji zajęcia Krymu.

Europejski przemysł zbrojeniowy przykłada się modernizacji rosyjskiej nie tylko przy pomocy Mistrali. Wyprzedają także nowoczesne kamery w podczerwień i systemy celownicze.

Brazylia zyskała wizerunkowo, ale nie zaakceptować gospodarczo Informacje