Bezrobocie w USA - październik

Bezrobocie w AMERYCE maleje. W październiku wyniosło zaledwie 4, 9 proc.

Liczba miejsc robocie w sektorach pozarolniczych po Ameryce w październiku wzrosła o 161 tys. względem 191 tys. przed miesiącem po korekcie - podał amerykański Departament Pracy po komunikacie. Łączna korekta ilości nowych miejsc pracy zbytnio ostatnie dwa miesiące wynosiła +44 tys.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 142 tys., gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 188 tys. po korekcie.

Stopa bezrobocia w USA w październiku wyniosła cztery, 9 proc. , względem 5, 0 proc. we wrześniu - podał jankeski Departament Pracy.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA w stopniu czterech, 9 proc. oraz hdy liczba miejsc pracy przy sektorach pozarolniczych wzrośnie o 173 tys. wobec 156 tys. we wrześniu poprzednio korektą, a w gałęzi prywatnym wzrośnie o 170 tys. wobec wzrostu o 167 tys. miesiąc uprzednio przed korektą.

Departament Pracy podał również, iż wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w stulecia produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w październiku 62, jedenastu proc. wobec 62, 9 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły po październiku o 0, 4 proc. mdm, po wzroście o 0, 3 proc. miesiąc wcześniej po adiustacji wobec 0, 2 proc. przed korektą.

W ujęciu rocznym wynagrodzenia godzinowe w październiku wzrosły o 2, 8 proc., według wzroście o 2, szóstej proc. we wrześniu według korekcie, wobec 2, sześć proc. przed korektą.

Tu podziewano się odczytów odpowiednio na poziomie 0, 3 proc. i dwa, 6 proc.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Ceny cukru są niskie. Procesem jest wzrost zapasów