Hammond: nikt nie chce na granicach kolejek tirów po Brexicie  Ze świata

Temat: Wielka Brytania

  • Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Następujące "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co powinieneś wiedzieć
  • Żyją tysiące km od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe nasze życie"
  • Brexit opóźniony nawet o dwa okres. Brytyjskie media o scenariuszach

Brytyjski minister zasobów Philip Hammond jest przekonany, że jego kraj wynegocjuje porozumienie celne z Unią Europejską, za sprawą którego po Brexicie uda się uniknąć kłopotów na granicach, np. kolejek tirów.

- Wszyscy w Unii Europejskiej i Ogromnej Brytanii pójdą na ów negocjacje licząc na opiekę własnych interesów - rzekł w środę Hammond, odpowiadając w radiu BBC na pytanie na temat porozumień celnych po opuszczeniu przez jego kraj Wspólnoty.

Co z ciężarówkami?

Polacy po Brexicie. Oto pięć ważnych testowań i odpowiedzi

- Pociągu ciężarówek (na granicy a mianowicie red. ) nie istnieją w niczyim interesie na kontynencie. Nie jest wówczas w interesie milionów unijnych pracowników, którzy spędzają całe dnie produkując towary, które mają być sprzedawane w Ogromnej Brytanii - tłumaczył.

- Te kolejki ciężarówek odrzucić są w interesie francuskich rolników, którzy produkują nowe towary, dostarczane codziennie do odwiedzenia Wielkiej Brytanii. Jestem dlatego przekonany, że rezultat, który osiągniemy, nie będzie najgorszy z możliwych. Byłoby to niedorzeczne - podkreślił.

Brexit

Około godz. trzynaście. 40 czasu polskiego szefowa rządu przedstawi informację po tej sprawie Izbie Gmin. Chwilę wcześniej brytyjski ambasador przy UE Tim Barrow przekaże przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi list po tej sprawie.

Przybywa pracy, ale pensje wciąż nie rosną. Znaczący raport banku centralnego

W wywiadzie udzielonym telewizji Sky News Hammond przyznał, że Wielka Brytania będzie musiała pójść na ustępstwa, aby zapewnić sobie jak najistotniejsze porozumienie w sprawie rozwiązania z Unii.

- Wszelkie negocjacje polegają na kompromisie po obu stronach jak i również musimy rozpocząć tę dyskusję, rozumiejąc i akceptując to, że będzie konieczne pójść dzięki pewien kompromis, aby uzyskać jak najlepszą umowę gwoli Wielkiej Brytanii - podkreślił.

- Musi to być porozumienie, które będzie odpowiadało Wielkiej Brytanii jak i również jej partnerom z Unii europejskiej Europejskiej. Jest to jedyny sposób, w jaki można nawiązać porozumienie. Jestem jednak przekonany, sądząc po tym, jakie możliwości stwierdziliśmy w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, że wraz wraz z naszymi partnerami z UE mamy podobne poglądy dzięki tę sprawę - dodał.

Według Hammonda dzięki opuszczeniu Unii Europejskiej Duża Brytania odzyska kontrolę morzem imigracją, a także potwierdzi zwierzchnictwo brytyjskiego parlamentu jak i również sądów.

Gdzie prezes zarobić może? Duża Brytania znów w czołówce Informacje