Czytnik linii papilarnych w sklepikach? Takie rzeczy tylko po Wenezueli  Ze świata

Temat: Wenezuela

  • Zapowiedź 700-krotnej podwyżki cen paliw. "Aby kłaść kres rabunkowi"
  • Wzrost cen może sięgnąć miliona procent. Alarmująca prognoza MFW
  • Miliony Wenezuelczyków żyją dzięki przelewom z poza polski. Rząd chce zaostrzyć zasady
  • Na kilogram kurczaka trzeba pracować 11 dzionki. Ludzie wyjeżdżają z kraju
  • Centralna waluta nic odrzucić warta. Drukują własne pieniądze

Wenezuela zainstaluje w sklepach w całym kraju blisko 20 tysięcy cyfrowych skanerów linii papilarnych. Całość to w ramach wykazu zwalczania powszechnego niedoboru ważnych dóbr, którego autorem wydaje się prezydent Nicolas Maduro.

System ma spowodować, hdy Wenezuelczycy... ograniczą swoje zakupy. Ma też kontrolować, czy dana osoba nie robi zakupów kilka razy na dzień. W sklepach brakuje ponieważ produktów, a w przeszłym roku inflacja wyniosła przy tym kraju aż 80 proc.

Ropa potęguje problem

Wzrosną ceny ropy? Szef OPEC przewiduje równowagę i ogromniejszy popyt

Maduro pierwotnie ogłosił program skanowania linii papilarnych w sierpniu 2014 roku. Od tego czasu, rząd stopniowo wprowadzał program przy życie w państwowych sklepikach zlokalizowanych wzdłuż granicy wraz z Kolumbią.

W sobotę prezydent poinformował jednak, iż siedem największych prywatnych necie spożywczych również zgodziło się zainstalować skanery w punktach swoich sklepów w kompletnej Wenezueli.

Kupującego stanie się obowiązywał limit na nabycie danego produktu. Nie stanie się mógł on przekroczyć danej ilości. Zapewnieniu, że obywatele nie będą łamali przepisów, ma służyć system identyfikacji odcisków palców. W niektórych przypadkach, klienci będą zdołali udać się do konkretnego sklepu tylko w niektórych dniach tygodnia, w związku od ich numerów identyfikacyjnych.

Towary, których w szczególności niedobór odczuwają Wenezuelczycy, to kurczak, mleko, mąka, bądź nawet papier toaletowy.

Maduro oskarża o tą sytuację przemytników, którzy tej zdaniem kupują produkty według cenach kontrolowanych w Wenezueli i sprzedają je po sąsiedniej Kolumbii. Na zaczątku tego roku, rząd znacjonalizował część sieci sklepów spożywczych, oskarżając wcześniej ich właścicieli o celowe tworzenie długich kolejek dostaw podstawowych produktów. Maduro dodatkowo uważa, hdy przeciwko Wenezueli toczy się większa "wojna ekonomiczna". Prezydent o udział w naszej ofensywie oskarża m. in. Stany Zjednoczone.

Notowania ropy Brent od czasu początku lutego

Ostatnia uaktualnienie:

W rzeczywistości zbyt problemami w Wenezueli w dużej mierze stoją spadające ceny ropy, które w ciągu ostatnich miesięcy notują pokaźne spadki. A tamtejszy finanse oparty o dochody spośród ropy.

Ceny ropy znów spadają Surowce