Grecja tropi oszustwa podatkowe w ośrodkach turystycznych  Wraz z świata

Temat: Grecki dramat

  • Grecja znów po tarapatach. Tusk apeluje o nadzwyczajne spotkanie
  • Grecja skupia pochwały. Za postępy po realizacji reform
  • Strajk redaktorów. Nie chcą reformy emerytalnej
  • Plany reformy emerytalnej wyciągnęły ludzi na ulice
  • Cipras zapowiada, że Grecja nie zaakceptować odstąpi od reform

W Grecji rozpoczęła się kampania przeciw oszustwom podatkowym w ośrodkach turystycznych. a mianowicie Zaczniemy od drogich, luksusowych hoteli, ale dotrzemy nawet do najmniejszych tawern a mianowicie zapowiedział w środę wiceminister finansów Trifon Aleksiadis.

Pierwszy audyt ośrodków turystycznych przeprowadzony w ubiegły koniec tygodnia wykazał, że prawie 1 czwarta badanych firm ryzykuje unikać płacenia podatków a mianowicie powiedział dziennikarzom Aleksiadis.

Grecka gospodarka kuleje. Kapitał w bankach zostanie zamrożony "przez wiele miesięcy"

Brakuje inspektorów

Drastyczne cięcia budżetowe i redukcja zatrudnienia w sektorze publicznym sprawiły, że służbom zajmującym się przestępstwami podatkowymi brakuje personelu, ale dodatkowi inspektorzy pozostaną ściągnięci z innych departamentów - wyjaśnił wiceminister.

W związku z wprowadzaniem reform gospodarczych, których domagają się wierzyciele Grecji, stawka VAT wzrosła z 13 proc. do 23 proc. Podniesiono VAT od niepsującej się żywności, restauracji, kursów taksówek, prezerwatyw czy pogrzebów. Stawka VAT od hosteli to nadal 13 proc.

Międzynarodowy Fundusz Pieniężny poinformował w swym najnowszym raporcie na temat Grecji, że o ile poprawiła się ściągalność podatków, wówczas jednak oszustwa podatkowe istnieją powszechną praktyką wśród ludzi bardzo zamożnych i samozatrudnionych.

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie a mianowicie gospodarka