Greckie banki zamknięte przynajmniej do odwiedzenia czwartku  Ze świata

Temat: Grecja

  • Drony pomagają wojować z oszustami podatkowymi
  • Ateny zakończyły program pomocowy. Grecy dalecy od świętowania
  • Pierwsza taka wyspa w regionie. Władze stawiają na "zielone zasilanie"
  • Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"
  • Ciasto "jak kłaki anielskie". Przysmaki greckiej kuchni

Z powodu znacznego kryzysu finansowego w Tunezji tamtejsze banki pozostaną zamknięte co najmniej do czwartku włącznie na mocy rozporządzenia podpisanego w środę poprzez wiceministra finansów Dimitrisa Mardasa - poinformował resort finansów.

Rygorystyczną kontrolę przepływu kapitału wprowadzono w Cypru na początku ubiegłego tygodnia. Grecy mogą obecnie nakładać ze swych kont w najwyższym stopniu 60 euro dziennie, a transfery pieniężne za granicę dopuszczalne są tylko za zgodą banku centralnego i ministerstwa finansów.

Grecja decyduje o swojej przyszłości, w Syrizie bunt. "W takiej sytuacji wszystko jest możliwe"

Pakiet reform budżetowych

Parlament Grecji ma w środę wieczorem uchwalić rozległy pakiet reform budżetowych, jakie możliwości jest warunkiem otrzymywania dalszego wsparcia finansowego od obcych kredytodawców.

W proteście przeciwko przewidzianym w poniższym gamie oszczędnościom pracownicy sektora ogólnego podjęli o północy spośród wtorku na środę 24-godzinny strajk.

Przyłączył się do niego personel państwowych szpitali, które przyjmują tylko nagłe przypadki. Na koniec dnia zaplanowano demonstrację przed gmachem parlamentu.

Firmy unikają płacenia podatków. Resort finansów wprowadza specjalną klauzulę Informacje